Monster notebook siyah ekran sorunu.

TurkeyForces

Yeni üye
29 Nis 2016
32
2
Mersin
Laptopum bundan 1 hafta öncesine kadar sorunsuz açılıp kapanıyor şimdi ise başlata basıyorum klavyenin (beyaz ışıkları) çalışıyor ancak logo gelmiyor ve tuş kombinasyonları çalışmıyor. Geçtiğimiz günlerde bazen böyle yapıyor bir süre bekleyince açılıyordu ve kullanabiliyordum. Şimdi ise sabah açıldı ancak şu an açamadım sizce bu sorun donanımsal mıdır? Yazılımsal mıdır? Çünkü geçtiğimiz günlerde yapsa da açıp kullanabiliyodum biosta bi ayarı değiştirdim pxe room tarzı bi hata vermeye başladı sistem dosyalarını ethernet kartı üzerinden arıyor. Tekrar hddye çeviremedim yani açsam da o ekranda kalıyorum umarım yaşayan vardır donanımsal olsa geçtiğimiz günlerde de kullanamazdım bayram tatili çok uzun yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Garantisi de doldu dolar malum yığınla para ödemek istemiyorum maddi durumum biraz sıkıntıda bu aralar. (Tün tht camiasının bayramı mübarek olsun).

puqe16

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
995
1
Nereye
valla forumda boyle konulara hiç cevap verilmiyor script felan olsaydı coktan cevap alırdın tavsiyem bir bilgisayarcıya git yaptırmasan bile sorunu öğren

REVO*

Uzman üye
25 Ara 2010
1,359
2
Kali linux usb yada cdsi varsa onun ile linux live sistem açmayı deneyin baktınız açıyor sorun yazılımsaldır.
Eğer hiç tepki yok tuşlar dahi çalışmıyor açma kapama sıkıntıysa yüksek ihtimal donanımsaldır.

TurkeyForces

Yeni üye
29 Nis 2016
32
2
Mersin
Numlock Capslock tuşlarına basıldığını belirten ışığın var mı ? Bastığında ışıklar değişiyor mu ?

hiç ışık yanmıyor ama şyle bişey var eğer donanımsal bi sorunum olsa ara sıra açılmaz diye düşünüyorum şu an o bozuk bilgisayardan yazıyorum çünkü şimdi bir format atıcam çözersem sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmuş olurum.

Legacy1903

Üye
8 Haz 2016
207
0
-
Donanımsal olması muhtemel ama hangi parça ile alakalı olduğu hakkında fikir sahibi olamadıysanız bilgisayarcı da ufak bir testle öğrenebilirsiniz en azından sorun neyse ilerlemeden gidin bence geçmiş olsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.