Motor mu araba mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Amoteph

Üye
23 Ağu 2017
190
0
Golgota
arkadaşlar motor alacağım yakında harley davidson yada ninja kawasaki planlıyorum. Ne önerirsiniz?Bir de motorsiklet kullanma diyorlar çevremdekiler kaza falan yaparsın diye.

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Maalesef motor ile kaza yapma şansın daha fazladır . Ülkemizde arabaların içinden veya köşesinden geçmek kolay değil, asfatta sürmek kolay değil çok kaza oluyor .

Araba daha iyidir . :)

Bartukxa

Üye
1 Eki 2017
165
0
Ancak bunu asla unutma.Arabaya bedenini teslim edersin 2 tekere ruhunu...
Ve motor alıcaksan kesinlikle en iyi ekipmanları al ekipman hayat kurtarmıyor ama ufak kazalarda bi şansın olur araba alırsan kafan rahat ama araba almanı öneririm kış geliyor ve ayrıca her ihtimalde her mevsimde her zaman araba daha güvenli...
Tabi ben tatlı su motorcusu olmıyacağım diyorsan sen bilirsin :)

Excision

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
255
0
Yani şöyle diyeyim çevremdende anladığım kadarıyla motor kullananlar genellikle artistlik amaçlı kullanan var bu arada yanlış anlama usta. Eğer benim gibi sende motora hevesli isen 125'lik bir motor başlangıç için idealdir şahsen. Ama şunu unutma motorun üstünde iken gövde sensin, arabada ise gövde arabadır. Umarım yararı olmuştur :) Arkadaşlarında dediği gibi kış mevsimine girdik motor pek tavsiye etmem.

Son düzenleme:

M4K4R

Kıdemli Üye
14 Mar 2017
4,368
3
Motor kardesim amma Turkiyede diyil :D Turkiyede masinlar zor kulaniyollar motor sana sikinti yapara paran varsa 2sinide al :D

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
35
Motor biraz zevk meselesidir. Ben olsam araba alırım, kötüde olsa bir araban olsa iyi olur. Yağmurda,karda, doluda korur, arkadaşlarınla rahat pikniğe gidersin, en kötü içinde bile yatarsın. Motorda bir havan var ses veriyorsun felan motor zevk hobi işidir.

heyecan85

Uzman üye
9 Tem 2015
1,466
4
Öncelikle merhabalar ;

Kullanım amacınıza göre veya ne amaçla olduğuna göre değişir ( örneğin iş olarak dusunelim tabi bu bir örnektir siz sanırsam keyfiniz için keyfe keder yani :) )

Kaza yönelikli düşünürsek arabada da kaza yapma oraniniz eş değerdir fakat motorsiklet ile %90 ihtimal vardır motorsikletlilere ülkemizde değer verilmiyor sürücüler görmezden geliyor.

Ben sahsen araba aldım umarım yazdıklarimin bir yararı olmuştur.

08DarkShadow

Katılımcı Üye
24 Ağu 2017
978
1
arkadaşlar motor alacağım yakında harley davidson yada ninja kawasaki planlıyorum. Ne önerirsiniz?Bir de motorsiklet kullanma diyorlar çevremdekiler kaza falan yaparsın diye.
Dostum motor ile tecrüben yok sa kaza yapma olasılığın çok:)
Yani düşünsene araba araba çarpınca arabanın pestili çıkıyor o araba sana çarpınca motordan çok sen göreceksin o yüzden önerim arabadır

buno02

Katılımcı Üye
1 Tem 2010
483
1
Ne için alacağın burada büyük etken. Çevrene hava atmak için alıyorsan alma. Zevk için alaxağım diyorsan, bir hafta normal trafikte bir motor kullan(tecrüben yoksa) ve başına gelecekleri önceden kendin gör. Sana klişe kaza şeysinden bahsetmeyeceğim herkes gibi sen de biliyorsun şu var büyükşehirde mi oturuyorsun . eğer büyükşehirse sen de biliyorsın uavantajları trafik pek etkilemez . yakıt bir diğer konu arabanın yaktığı motorun belli. Masraf bakım ayrı konu vergi bilmem ne ayrı konu bunları da göz önünse bulundur ama şahsi fikrim bir 4teker :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.