ms-dos cmd exe başlat çalıştır birkaç soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azatin

Yeni üye
26 May 2012
28
0
arkadaşlar hacker olma yolunda ms-dos u çok iyi bilmek gerekiyormuş bnde bunun üzerine ms-dosu araştırmaya başladım ve C:> DATE C:> CLS gibi kodlar çıktı bn bunları nereye yazıcağım ms-dos ile atak yapma gibi bir şey okudum bunuda üstü kapalı söylerseniz sevinirim , cmd exe bunuda söylerseniz sevinirim ve başlat çalıştır ne gibi işimize yarıyıcak bunuda merak ediyorum şimdiden teşekkürler :)

cetosel

Üye
10 May 2010
242
0
THT
başlat/caliştir/cmd yazıp cıkar siyah ekraana dos komutlarını yazıyorsun başlagıcı bu dos komutları diye googleden arattır çok şey var yavaş yavşa uygulamalarını yapıp kavramaya çalış

cetosel

Üye
10 May 2010
242
0
THT
Bir dosyanın adını değiştirmek için 'ren' komutundan yararlanılır. Dosyanın sadece adı değişirken, içeriği aynı kalır.
Kullanımı
REN EskiDosya YeniAdı Dosyanın adını değiştir.

Detay :

Dosyaların isimlerini Ren komutu ile değiştirebilirsiniz.

Ren Dosyaadı Yeniad

şeklinde kullanılır. Örneğin gerekli.doc isimli dosyanın adını gereksiz.doc olarak değiştirmek için

Ren Gerekli.doc gereksiz.doc

şeklinde yazılır. İsim değiştirirken yeni isimle aynı isme sahip bir dosya varsa değiştirme yapılmaz.

Ren komutu ile dizin isimleri değiştirilemez. Dizin isimlerini değiştirmek için Move komutu kullanılır.

Son düzenleme:

CleverHacker

Katılımcı Üye
15 Ağu 2011
382
0
Arkadaşım Burayı Siz Serbest Hack Sitesi Zannedip Geliyorsunuz İsminden Dolayı.2 Makale Okuyup Hacker Olamazsınız.Bi Kere 1-2 Ayda Olacak İş Değil Mayıs Ayında Üye Olmuşsun Üye Olma Amacın Kesin Hacker Olmaktır.Yapmayın Böyle

azatin

Yeni üye
26 May 2012
28
0
arkadaşım bn buraya birşeyler öğrenmeye geldim evet bunun içine hackerlıkta giriyor bi kaç makale okudum ve hemen hacker oldum gibi bişeyde demedim ki neden sorun yaptın anlamadım bi yerden başlamadan hacker olamam değilmi

cetosel yapıyorum ama sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor adını doğru yazdığıma eminim

Son düzenleme:

cetosel

Üye
10 May 2010
242
0
THT
arkadaşım bn buraya birşeyler öğrenmeye geldim evet bunun içine hackerlıkta giriyor bi kaç makale okudum ve hemen hacker oldum gibi bişeyde demedim ki neden sorun yaptın anlamadım bi yerden başlamadan hacker olamam değilmi

cetosel yapıyorum ama sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diyor adını doğru yazdığıma eminim

kardeşim dosya adı doğruda sen dosyanın yolunu belirtiyormusun c demi d demi falan

azatin

Yeni üye
26 May 2012
28
0
dosya burda C:\********s and Settings\Administrator\Desktop bn de C:\********s and Settings\Administrator da arıyorum fakat bir türlü olmadı :(

Fatih54102

Üye
28 Ara 2010
193
0
Aslında windows'un mantığını anlamak için cmd komutlarının öğrenilmesi kaçınılmazdır.

Öncelikle cmd'yi aç yada Windows Logo Tuşu + R tuşların birlikte basarak çalıştırı aç ordan cmd yaz cmd yi aç.

Komutları orada deneyeceksin. Tüm komut listesi için 'HELP' yaz. Eğer script yazmak istersen "http://www.drbatcher.com" bu sitedeki programı kullan.

Script yazarkende başına @ECHO OFF yazmayı unutma yoksa program dosya yolunu gereksiz olarak gösterir.

CleverHacker

Katılımcı Üye
15 Ağu 2011
382
0

Ben Genelleme Yapmıştım Üstüne Alınmamışsındır Umarım

azatin

Yeni üye
26 May 2012
28
0
C: de olmuyordu bnde dosyayı D: ye attım orda D:REN model MOD yazdım oldu fakat C: de olmadı anlayamadım nededin bu arada link için teşekkürler :)

CleverHacker önemli değil :) sadece öyle 3-5 günlüklerden değilim :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.