MSF Konsol Handler Failed To Bind Hatası

EYPHR

Yeni üye
28 May 2022
6
0
İlk defa Metasploit konsolunu kullanan birisi olarak şu şekil bir sorun ile karşılaştım ve nasıl yapacağım konusunda pek bir fikrim yok.
Hata

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
Screenshot şimdi de böyle bir uyarı alıyorum
bu aslında bir hata değil senin verdiğin ip adresini bulamıyo kendi default ayarını yapıyor bendede eskiden öyle yapıyordu tıladığımda bağlanıyordu meterpreter'a + bide sabahki yaptıpığında hatalı değildi öyle diyo sonra altta + olarak kendini default bağlantıya atıyor yanipayloada tıkladığında meterpreter'a bağlanır eğer bağlanmazsa internet geliş gidişi veya android sürümü sorun çıkarmıştır özellikle samsung telefonlarda a10 modelinde oluyo payload'a tıklandığında bu bağlanamma hatası

EYPHR

Yeni üye
28 May 2022
6
0
bu aslında bir hata değil senin verdiğin ip adresini bulamıyo kendi default ayarını yapıyor bendede eskiden öyle yapıyordu tıladığımda bağlanıyordu meterpreter'a + bide sabahki yaptıpığında hatalı değildi öyle diyo sonra altta + olarak kendini default bağlantıya atıyor yanipayloada tıkladığında meterpreter'a bağlanır eğer bağlanmazsa internet geliş gidişi veya android sürümü sorun çıkarmıştır özellikle samsung telefonlarda a10 modelinde oluyo payload'a tıklandığında bu bağlanamma hatası
test etmek için aynı ağ üzerindeki bir windows 10 cihazdan deniyorum. Windows 10 üzerinden bu dosyayı çalıştırdığım için tabii ki defender bunu algılayıp karantinaya alıyor. Bende oradan geri yükle yapıp programı yönetici olarak çalıştırıyorum ve msfconsole'a erişim sağlayamıyorum (komut giremiyorum) reverse TCP handler başladıktan sonra bomboş kalıyor ve programa diğer bilgisayardan tıklamama rağmen msfconsole'dan bu programaın açıldığına dair bir output alamıyorum.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
test etmek için aynı ağ üzerindeki bir windows 10 cihazdan deniyorum. Windows 10 üzerinden bu dosyayı çalıştırdığım için tabii ki defender bunu algılayıp karantinaya alıyor. Bende oradan geri yükle yapıp programı yönetici olarak çalıştırıyorum ve msfconsole'a erişim sağlayamıyorum (komut giremiyorum) reverse TCP handler başladıktan sonra bomboş kalıyor ve programa diğer bilgisayardan tıklamama rağmen msfconsole'dan bu programaın açıldığına dair bir output alamıyorum.
blue etern fln böyle birşey vardı payloadlardan tam aklıma gelmiyoru ismi o genelde çalışıyor ama illa bunu test etmek istiosan ifconfgdeki 192.168.*.*. yazan ip adresini seç localhost olarak ayrıca msfvenom'a da o ip adresini gir defenderide bi devredışı bırak metasploit öğrenmek çok zahmetli böyle hatalar hep buluyo çaba uğraş olmadan bbaşarı olmuyo malesef :/ tek tek dediklerimi test et olmadı eternal blue fln vardı o payloadı kullan ama ip ve portu hep kontrol et belki hatalı fln girmişsindir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.