MSN ve MAIL güvenligi

Liarhack

Yeni üye
30 Ağu 2010
43
0
~ THT ~
Öncelikle hepinize merhabalar ve iyi forumlar THT ailesi.

Konu başında'da belirtmiş oldugum şekilde son günlerde başımıza gelen messenger/mail hack gibi konuları göz önünde bulundurarak bu konuyu açma gereginde bulundum amaç burada boş durmak gözlemlemek değil elbetteki paylaşım olacak bilgisi yetersiz arkadaşlarımıza yardım etmek amacı altında THT toplulugu/ailesi olarak buradayız. konu öncelikle daha evvelden verildi ise özür dilerim.

Konuya başlıyorum;

Son günlerde özellikle hotmail uzantılı maillerinin hacklenmesi arttı. Bu durumu göze alarak böyle bir başlık açma ihtiyacı hissettim.
Belirtmiş olduğum yönergeleri izleyerek mailinizn güvenliği arttırabilir ve mailinizin ele geçirilmesini daha da zor bir hale getirebilirsiniz.

Şifre Güvenliği

Öncelikle mailinizden şifresinden başlamalısınız. Şifrenizin olabildiğince fazla karakter içermesi önemlidir. Şifrenizi sadece harflerden veya sayılardan oluşan bir biçimde ayarlamamalısınız. Örneğin şifrenizi harf,sayı ve özel karakterler içeren bir kombinasyon halinde oluştrursanız sizin için daha iyi olacaktır.
Örneğin şifrenizi; hgy_456l$32! buna benzer bir şekilde oluşturabilirsiniz. Başta zor gelecek ancak zamanla alışacaksınız.

Şifrenizi oluşturuken resimdeki gibi güvenlik seviyesinin yeşil olmasına dikkat edin. Bunun oluşması içinde yukarıda bahsettiğim harf,sayı ve özel karakter üçlemesini beraber kullanmalısınız. Aksi takdirde güvenlik seviyesi kırmızıda kalacak ve şifrenizin ele geçirilmesi daha kolay olacaktır.

Hatırlatma Sorusu

Bir başka önemli konuda hatırlatma sorunuz ile alakalıdır. Hatta bir manada şifrenizden daha önemli bir olgudur. Çünkü hatırlatma sorunuzun çözülmesi durumunda şifrenizin bir önemli kalmamaktadır.

Hatırlatma sorunuz için resimde görülen sorulardan herhangi bir tanesini seçmeli ve soruyla alakalı olmayan bir cevabı kullanmanız daha uygun olacaktır.
Örneğin; Hatırlatma sorularından olan "İlk arabanız?" sorusunu seçip cevap olara annenizin kızlık soyadını veya herhangi bir cep telefonu numarasını yazabilirsiniz. Bu şekilde soru ve cevap alakasız olduğu için hatırlatma sorunuzun güvenliği de artmaktatır.

Müşteri Hizmetleri

Aldığınız bütün önlemlere rağmen şifreniz ele geçirildiyse yapmanız gereken şey müşteri hizmetleri ile direk iletişime geçmektir. Aşağıda vermiş olduğum adresten farklı bir e-posta hesabıyla çalınan mail için iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinizi dolduruken hesap bilgilerinizi doğru vermeniz sizin açınızdan önemli bir noktadır. Verdiğiniz herhangi bir yanlış bilgi mailinizi tekrar geri almanızda sorun teşkil edebilir. Bu yüzden mailinizdeki kimlik bilgilerini doğru bilmeniz gerekiyor. Ancak başvurunuzu ingilizce olarak yapmanız gerekiyor. Bu yüzden ingilizcesi iyi olan birinden yardım

[URL="https://support.msn.com/default.aspx?page=global_propertynotsupported&productKey=messenger&scrx=1"]
https://support.msn.com/default.aspx?page=global_propertynotsupported&productKey=messenger&scrx=1

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.