Muhammed-Ali birliği

tayfunoz05

Yeni üye
9 Nis 2007
40
2
SuluovaAMASYA
Hz Ali bir gün rahatsızlandı.Eşi Hz. fatma dan babasına gidip durumu iletmesini istedi..

HZ Fatma. Rasullahın yanına gitti Hz Ali nin rahatsızlandığını ,iyileşmesini sagmalası icin ilac istediğini iletti..Muhammed sav evinden cıkıp mescide gitti ..

Rasullah: ''Ey dostlar! Ali sayrı oldu ,döşeğe düştü uzman bir hekime ihtiyac var'' dedi. Yahudiden dönme olan Abdulsselam adında biri öyle bir hekim tanıdığını söyledi:''onu getirelim gereğini yapsın '' dedi..

Muhammed sav hekime Lutfedip Ali'ye ilac ver ,selman seni Ali ye ***ürsün diye rica etti.

Hekim''Ben Ali'nin evine gidemem;saygım buna engel olur, ben kimim ki Ali'nin eşiğine basayım,beni bağışla diyerek özür diledi..

Muhammed sav O zaman ''bana ilac ver'' deyip,kolunu hekime uzattı ,Hekim nabzına baktı,nabız hızlı hızlı vuruyordu.Hekim'' bu nabız atışlarının bel agrılarının işaretidir.Hasta bir yıl yatmak zorundadır'' dedi. Muhammed: Sen şifa olacak ilacı bana içirirsen Ali iyileşir'' buyurdu. Hkeim Muhammed sav 'e serbet icirdi ve gitti. Muhammed'savin ictiği şerbet HZ Ali 'nin iyileşmesini sağladı .hekim durumu Abdusselam dan ögrenince butun yakınlarıyla birlikte İslam oldu. Bu şerbeti Hz Ali icmemişti .Demekki ikisi arasında bir ruh birliği vardı...

Ne dirliktir ey inanan bu dirlik..

Ola sağlıkla hastalıkla hem birlik..

Ehl-i sunnetin 4. Mezhepten İmamından biri olan Ahmet B. Hanbel, Musned'in Şu hadis-i Şerifi yazıyor...

''HZ.PEYGAMBER söyle buyurmuştur: Hz Adem yaratılmadan önce tek nur idik;Hz Adem'in alnındaki nur ikiye bölünmüş ve birisi benim, birisi de Ali'nin alnında doğmuştur''.

Yine Hz.Muhammed sav buyuruyor ki:

Ya Ali ALLAH TEALA beni ve seni bir nurdan yarattı.Beni peygamber ,seni İmam olarak secti.Senin İmamlığın kim yok sayarsa benim paygamberliğimi İnkar etmiş olur. Buna kim inanmazsa Beni Peygamber bilmiyor demektir. Ben sana İmam'sın diyorum;sen benim halifimsin ;sen elbette ALLAH'ın huccetisin

Kudret kandilinde parlayı duran.
Muhammed Ali'nin nurudur vallah.
zuhur edip küffar askerin kıran..
Elinde zülfikar Ali'dir bilah.
.

Haz. Muhammet, sağlığında kendisinden sonra İslam dünyasına önderlik edecek kişi olarak Hz. Ali'yi görüyordu. Hz. Ali, Hz. Muhammet'sen sonraki ilk müslamandı. Hz. Ali, peygamberlerin amcasının oğlu e birlikte büyüdüğü, kardeşi gibi sevdiği bir kişiydi. Hz. Muhammet vefatından önce bazı hadislerinde ve çeşitli yerlerde yaptığı toplantılardaki konuşmalarında kendisinden sonra ümmetine yol gösterecek kişinin, rehberin, Ali olması gerektiğinin üstünde durarak vurguluyordu. Hz. Ali, Hz. Muhammet'in canı gibi sevdiği ve değer verdiği sağ kolu idi. Bu sevginin ve saygının en güzel örneğinde Hz. Muhammet'in çok sevdiği değerli varlığı sevgili kızı Fatma ile Ali'yi evlendirmesiydi. Hz. Muhammet'in erkek ****** olmamıştı. O'nun soyu sevgili kızı Fatma ile Ali ile olan evlilikten olacak çocuklar ile devam edecekti. Ali'yi kendisinden sonra Müslümanlara önderlik edecek en uygun kişi olarak görüyordu. Hz. Muhammet bir hadisinde; "Ulular Ulusu Allah, Peygamberleri ayrı ayrı ağaçlardan (soylardan) yarattı. Benimle Ali'yi aynı ağaçtan yarattı. Ağacın kökü benim, Ali dalları budaklarıdır. Fatma o ağacın verimidir. Hasan ve Hüseyin meyveleri, Şiamızda yapraklarıdır. Kim bu ağacın dallarından birine yapışırsa kurtulur. Yapışmayan helak olur." (1) der. Hz. Muhammet cemaatle sohbet ederken kendisinin de insan olduğunu bir gün bu diyardan göç gideceğini ifade ettikten sonra konuşmasını şöyle sürdürür. "Size iki paha biçilmez şey bırakıyorum. İlki Allah'ın kitabı, diğeri Ehlibeytim. Size Ehlibeytime uymanızı öğütlerim" dedikten sonra sözlerini birçok hadis kitabında yeralan şu sözlerle sürdürür. Ehlilbeyt'i yani kendi aile çevresini kastederek, "Onların önüne geçmeyin, yani onların hükümlerinden başka bir hüküm vermeye kalkmayın, yoksa helak olursunuz… (2) der. Hz. Muhammet bir başka hadisinde de, "Ben ilmin şehriyim, Ali Kapısıdır, şehri dileyen kapıya gelsin, Ben hikmetin şehriyim, Ali kapısıdır, hikmeti dileyen kapıya gelsin" (3) der. Gene Ali ile ilgili başka bir hadislerinde de Hz. Muhammet şöyle diyor: "Ali bendendir ben ondanım, ben kimin mevlası veliyf-I emri isem, Ali'de onun mevlasıdır. Ali insanların hayırlısıdır. Kim bunu kabul etmezse, gerçektende kafir olmuştur…" Hz. Muhammet Kuran-I Kerim ve Hz. Ali ilişkisini ise bir hadisinde şöyle anlatıyor. "Ali, Kuran iledir ve Kuran Ali ile; ikisi havuz kenarında benimle buluşuncaya kadar ayrılmazlar." (4) Ali'nin kişiliği ile ilgili bir hadisinde ise; "Ümmetimin enileri ve gerçek hüküm vereni Ali'dir. Allah'ım O nereye dönerse, nereye varırsa O'nunla beraber ol…" Hz. Muhammet kendisinden sonra yerine Hz. Ali'nin görevlendirildiğini bir başka hadisinde şöyle açıklıyor; "Ali benim bilgimin kapısıdır; tebliğe memur olarak gönderdiğim şeyleri benden sonra ümmetime bildiren, açıklayan kişidir; O'nu dinleyin.." ve "O"na başkaldırmak nifak…" (5) der.

Hz.Muhammed sav diyor ki

Ey Allah’ın kulları, bu Ali’nin kanı benim kanımdır, teni benim tenimdir ve canı benim canımdır. Her kim bu Ali’yi severse, beni sever beni seven de Allah’ı sevmiş olur. Ali’ye kim düşmanlık ederse bana düşmanlık etmiş olur.

Hz.Muhammed sav diyor ki

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.