Mustafa Kemal''in Hz. Muhammed(s.a.v)''i rüyasında görmesi...

KaRa_HiL@L

Katılımcı Üye
19 Şub 2006
448
13
VaTaN BeKÇiSi
"Memleketin her tarafında çetin bir mücadele ve mukavemet başlamıştı. Ankara bir kurtuluş burcu ve Mustafa Kemal''in adı bir bayrak olmuştu. Antep* mücadele günlerinin acı bir devresiydi. Memlekette istiklâl şuurlaşmış* topyekûn bir vuzuh kazanmıştı.

O zaman ilkokulun ihtiyari sınıfındaydım. Bir sabah okula geldiğim zaman çocukların bahçede toplanmış olduğunu gördüm. Din dersleri muallimi Hafız Halil Efendi''nin konuşacağını söylediler. Halk da okulun bahçesinde toplanmıştı. Az sonra Hafız Halil Efendi kürsüye çıktı. Titrek fakat heyecanlı bir sesle:

''- Din kardeşlerim* sizi Şeyh Sunusî Hazretlerinin bir tebşiri için buraya topladım'' dedi ve şu vakayı anlattı:

''- Şeyh Sunusî Hazretleri bir gece Peygamberimizi rüyasında görmüş ve koşup elini öpmek istemiş. Peygamber kendisine sol elini uzatmış* buna şaşıran ve mahzun olan Şeyh* Peygambere hitaben:

- Ya Resulâllah niçin sağ elinizi vermediniz? Diye sual edince şu cevabı almış:

"Sağ elimi Ankara''da Mustafa Kemal''e uzattım."

Bu rüyayı anlatan Hafız Halil Efendi''nin elleri* çenesi ve dili titriyordu. Gözleri dolu doluydu; hitabesi kalabalığı etkilemişti. Birden gür ve imânlı bir sesle:

-Ey ahali* Mustafa Kemal muzaffer olacak* Peygamber Efendimizin sağ eli onun elindedir. Buna iman edin!.. diye haykırdı ve kürsüden indi.

Sonradan öğrendiğime göre* Merhum Hafız Halil Efendi bu rüyayı camide va''zetmiş ve onu imanlı tefsirlerle tamamlamıştır."

"Avni Altıner* Her Yönüyle Atatürk* s. 153-155)


***

İstiklal Harbi günlerinde* Sakarya Meydan Muharebe''lerinin en kritik dönemlerinde* top seslerinin Ankara''dan duyulmaya başlandığı ve Büyük Millet Meclisi''nin Kayseri''ye nakledilmesinin bile düşünüldüğü günlerde Atatürk* günlük çalışmalarının büyük bir kısmını yürüttüğü ve bugün müze olarak değerlendirilen Ankara Tren İstasyonundaki evde* bir sabah erken kalktığı bir sırada Çavuş Ali Metin''e:

Acele olarak Fevzi Paşa''yı telefonla ara* bul ve hemen buraya gelmesini söyle. Diyor.

Ali Metin* Fevzi Paşa''yı telefonla arayıp bulduğunda* Fevzi Paşa da Atatürk''ün yanına gelmek üzere* hemen evden çıkmakta olduğunu söylüyor. Fevzi Paşa Atatürk''ün yanına girince* Atatürk ona bir kâğıt kalem uzatıp:

Bugün gördüğün rüyayı yaz ve bana ver* diyor.

Kendisi de bir kâğıt kalem alıp aynı şekilde o gün gördüğü rüyayı* Fevzi Paşa''ya vermek üzere yazmaya başlıyor. Yazma işi bittikten sonra* her iki Paşa da karşılıklı olarak yazdıklarını alıp okuyorlar ve okuma işi bittikten sonra birbirlerine bakıp sevinçle gülümsüyorlar.

Her ikisinin de yazdıklarını kendi kâğıtlarından okuyan Ali Metin* her iki kâğıtta da şu rüyanın yazılmış olduğunu görüyor:

Hz.Peygamber (s.a.v) Efendimiz* Hacı Bayrâm-ı Velî''ye diyor ki:

"-Mustafa''ya söyle* korkmasın* sonunda zafer onların olacak."

Bilindiği gibi* aynı gecede rüyalarında Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizi* Hacı Bayrâm-ı Velîye bu sözleri söylerken gören o iki muzaffer kumandanın o günkü isimleri* ''Mustafa Kemal'' ve ''Mustafa Fevzi''dir.
(Ahmet Gürtaş* Atatürk ve Din Eğitimi* s.160-161)
 

_AtaTürkiye_

Katılımcı Üye
16 Şub 2009
979
0
TRABZON
Bak sevgİlİ bİnbaŞim.bunlar atatÜrkÜ dİndar gÖstermek İÇİn uydurulan palavralar.
Ama İŞİn gerÇeĞİ atatÜrk bana gÖre hz.muhammedden sonra İslamİyete en bÜyÜk katki yapan İnsandir.yanİ bİr dİndardir.ama onu dİndar gÖstermek İÇİn bu palavralara gerek yok.o zaten dİndar bİrİydİ.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.