Mybb Hk

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
24
DARKWEB
Sa arkadaslar elimde eski bir sql dosyasi var mybb

Bu eski veritabanini tekrar kurmak istiyorum ama
Pek tecrubem yok localhosta kurucam manuel olsrak..

Manuel localhosta mybb kurmayi biliyorum

Yeni mybb kurduktan sonra eski ile yeni veritabinini mi degistiricem sanirim öyle degildi import etmem lazim biraz arastirdim ama pek ise yarar birsey bulamadim...

Bu mybb destek tr forumu vardi oraya yazacaktim adamlar üyeligi kapatmis eski hesabi da hatirlamiyorum

Mybb den anlayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Banjamen

Kıdemli Üye
10 Eyl 2015
2,005
6
Anladığım kadarıyla sql dosyalarını değiştiriceksiniz? (yanlış anladıysam düzeltiniz)

Nacivat Premium indirip bağlantıyı yapın sonra sql dosyasını atıp bağlayın

jkhacking

Uzman üye
25 Haz 2016
1,607
23
root
önce sql dosyasını phpmyadminden mysql e ekle daha sonra

inc/confing.php dosyasına yeni sitenin veritabanı adı + şifresi + k.adı eski bilgiler ile değiştir.

Kod:
$config['database']['type'] = 'mysqli';
$config['database']['database'] = 'yeni veritabanı adı';
$config['database']['table_prefix'] = 'mybb_';

$config['database']['hostname'] = 'localhost';
$config['database']['username'] = 'yeni k.adı';
$config['database']['password'] = 'yeni şifre';

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
24
DARKWEB
önce sql dosyasını phpmyadminden mysql e ekle daha sonra

inc/confing.php dosyasına yeni sitenin veritabanı adı + şifresi + k.adı eski bilgiler ile değiştir.

Kod:
$config['database']['type'] = 'mysqli';
$config['database']['database'] = 'yeni veritabanı adı';
$config['database']['table_prefix'] = 'mybb_';

$config['database']['hostname'] = 'localhost';
$config['database']['username'] = 'yeni k.adı';
$config['database']['password'] = 'yeni şifre';

[/B]
Veri tabanının sql dosyası elinizde ise bunu phpmyadmin den atın sql dosyasını sonra da bağlantıyı yapın config yani

Hocam olmuyor

Simdi vds de localhostta mybb kurdum ..

Ama eski yedeği import edemiyorum
Yedek bu sekilde sql dosyasi 83 mb

Son düzenleme:

Banjamen

Kıdemli Üye
10 Eyl 2015
2,005
6
[/B]

Hocam olmuyor

Simdi vds de localhostta mybb kurdum ..

Ama eski yedeği import edemiyorum
Yedek bu sekilde sql dosyasi 83 mb

83 MB bir SQL dosyasını PhpMyAdmin den edemezsin tabii. Bunun için ilk önce Nacivat premium indir cracklersin sonra

Nacivat indirdikten sonra Google şunu yaz Windows web installer indir diye indirdikten sonra MySQL indir oradan ve PHP 5.4.1 sürümü olması lazım onu indir. MySQL indirirken orada bağlantı bilgilerini yazarsın ondan sonra Nacivat premium dan MySQL hesaba bağlan oradan sql dosyasını at

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.