MYSQL [Big Data] Sorgu Hızlandırma & Optimizasyonu [Yardım!!!]

25 Eyl 2012
211
1
Sakarya
Merhaba THT ailesi,

Konuya bodozlama giriyorum.

Antivirüs programı için geliştirdiğim bir veri tabanı bulunmakta,
Veri Tabanında Toplam 156.164.613 kayıtlı veri bulunmaktadır. Sunucu Azure'de bulunmakta.
Kayıtların bu kadar büyük ve çok olma sebebi ise virüslerin MD5, SHA1 ve SHA256 hash lerinin bulunması,
zararlı kodların bulunması, tarih damgaları, isimleri kaç kere taranıp ve yakalanmaları vs.
Şimdi benim baş ağrısı sebebim şu: ilk 100.000 satırdaki kayıtları 0,098 sn de buluyor.
Sonrasında ise süre git gide artıyor. hatta en son satırlardaki kayıtları bulması 5 dk veya daha fazla sürüyor.
Ben bu sorguları nasıl hızlandıra bilirim? VT Optimizasyonunu nasıl daha iyi yapabilirim. Veritabanını MSSQL'e mi taşısam daha mı hızlanır?
Yardım ederseniz sevinirim.

Şimdiden Teşekkür Ederim.
İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.