Nasıl Başka Program veya Tool Kullanarak Kendi Hack Programımızı Yazabiliriz?

theCoder0

Yeni üye
21 Tem 2019
14
1
Python ile Nasıl Başka Program veya Tool Kullanarak Kendi Hack Programımızı Yazabiliriz?

Merhaba değerli TurkHackTeam forum üyeleri,

Sizlere "Nasıl Tool veya Başka Program Kullanarak Kendi Hack Programımızı Yazarız?" bunu öğretmeye çalışacağım :)

NOT: Kali Linux için anlatılmıştır!

Bazı kişiler kendi programını yazmak isteyebilir. Bu şekilde kendinize özgün programlar yapabilirsiniz fakat başka toollar kullanarak.
Tool yazmanın kolay olduğunu pek sanmam, sıfırdan bir tool yazmak için üst düzey bilgi gereklidir diye düşünüyorum.
Ha birde bu başka toolları kullanarak kendi programımızı yazmak için biraz Python bilgisi gereklidir ve programi yazarken Türkçe kelime kullanmayın hata verebilir. :)

Neyse fazla uzatmadan anlatmaya geçiyorum.

1 - İlk olarak hangi toolu kullanarak program yapmak istediğinize bir karar verin ben ettercap programını kullanacağım.

Karar verdiniz mi? Öyleyse devam.

2 - Terminali açıyoruz, oraya şu komutu yazıyoruz; gedit istediginiz_isim.py şeklinde yazıyoruz. "istediginiz_isim" kısmına dosya adını siz belirleyebilirsiz. /COLOR]

3 - Dosya açıldıktan sonra, #!/usr/bin/env Python komutunu yazıyoruz ki program Python programı olsun.

4 - Sıra geldi programı güzelleştirmeye. Şu kodları ekliyoruz;
import os
os.system("apt-get install figlet")
os.system("clear")
os.system(figlet istediginizismiverebilirsiniz)

5 - Bu kısımda ise bilgilendirme vereceğiz;
Örneğin, print("""
Brute Force programina hosgeldiniz.
[1] =>> Programa gec
[2] =>> Cikis
#örneğin bu şekilde

""")

6 - Bu kısımda ben diğer kodları yazacağım;

islem = int(input("Ne yapmak istiyorsunuz? =>> "))

if (islem == 1):
os.system(ettercap -G")

#Ben burada ettercap programının yolunu gösterdim, siz istediğiniz programı - toolun yolunu göstermeyi deneyebilirsiniz.
#Bazen yerlerini görmeyebilir, onun için dosyaların aynı yerde olmasını yani yaptığımız python programıyla, kullanmak istediğiniz programın aynı yere taşıyarak deneyebilirsiniz.

#Daha sonra program açılacak ve o programdan devam edeceksiniz.
else:
print("program kapatiliyor...")
os.system("exit")
#Program kapatılacaktır.

Aslında pek bir zorluğu yok gibi, hiç bilmeyen arkadaşlar biraz azimle olur diye düşünüyorum. Kendi programınızı yazarak, diğer programları kullanabilirsiniz. Bu yazım size tecrübe kazandırdı ise ne mutlu bana :)

Son düzenleme:
21 Mar 2019
75
1
Yaptığın sadece daha önceden yazılan programlarının cli komutlarını kısaltmak. Ben neden ettercap -G yazmak yerine senin progamını kullanayım ki? Python bundan çok daha fazlası. Python'da daha fazla zaman geçirmenizi öneririm.

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Bunun yerine alias kullanırım...

alias foo="ettercap -G"
alias heçk="dd if=/dev/zero of=/dev/sda"

foo && heçk

theCoder0

Yeni üye
21 Tem 2019
14
1
Yaptığın sadece daha önceden yazılan programlarının cli komutlarını kısaltmak. Ben neden ettercap -G yazmak yerine senin progamını kullanayım ki? Python bundan çok daha fazlası. Python'da daha fazla zaman geçirmenizi öneririm.

Burada önemli olan başlangıç olarak biraz da olsa tecrübe edinmek. Tabi ki Python dili daha fazlası, ama başlangıç için güzel bir konu olduğunu düşünüyorum.

21 Mar 2019
75
1
Burada önemli olan başlangıç olarak biraz da olsa tecrübe edinmek. Tabi ki Python dili daha fazlası, ama başlangıç için güzel bir konu olduğunu düşünüyorum.

Python'da cli komutlari nasil calistirilir? Basligini atip icinde subproccess gibi bir modulu kullanarak nasil stdout ve stderr ın okundugunu gostersen guzel bir konu olabilirdi. Hem ayrica "kendi hack programinizi yazin" oldukca iddali bir cumle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.