Nasıl Hacker Olurum | PART 1

5 Eki 2012
127
0
Baştan Söylüyorum Yazı alıntıdır ama çok sevdiğim için paylasıyorum

Aydınlık Ve Karanlık Yol Bir Hacker'ın Günceleri Part 1

Bu adımları Takip ederseniz Hacker olmanızı garanti etmiyorum ama en azından belli bir seviyeye geleceginizi söylebilirim.Bu gün hackerların karanlık ve aydınlık dünyasına adım atacagız.Öncelikle bir hackerın sahip olması gereken vasıflar nelerdir bunlara değineceğim ama başlamadan söylemek istediğim bir şey var kimse size hackerlıgı öğretmez.Hackerlık kendi başınza öğrenmeniz gereken bir süreçtir.Bu yazıyı Yazmadan önce internette bu konuda yazılmış diğer yazıları okudum ve genelinde şunu şu kadar gün yap bunu bukadar gün yaparsan Hackerlığı Öğrenirsin gibisinden şeylerle doluydu ama tüm yazıların atladıgı kısım şuydu size şunu sormuyordu neden hacker olmak istiyorsunuz.

İşte ben size bunu soruyorum neden hacker olmak istiyorsunuz bakın bende hacker değilim ama bu dökümanı yazmadan önce ve çok daha önce bu konuda uzun süreler araştırma yaptım ve hacker nasıl olabiilriz Bunu Öğrendim Yani hacker değilim belki belki fikirlerim size ters gelebilir ama öğrendiğim bir şey varsa oda şudur "Hackerlık bir yaşam biçimdir." Yani demek istediğim adam bir gün çıkıp durup dururken hiç bir sebep yokken ben hacker olcam derse ve bir şeyler yapmaya çalışırsa doğrusu bu kişinin başarabileceğini zannetmem sebebi ise yukarda bahsetğim şey hackerlık Hayata karşı bir duruş siz neden site hacklemek istiyorsunuz.Önce bunun gerçek nedenine odaklanın zaten gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.Bu arada bu kadar başlamışken ben kendi nedenim bahsedeyim ben ilk bilgisayarımı 3.sınıfta karne hediyesi olarak aldım başlarda çok fazla kullanmayı bilmezdim daha çok oyunlar falan oynardım Gta serileri ile başlayan oyun maceram gta vice city sürekli hata vermesi ve internette araştırmalarımla başladı.O zaman Şöyle düşünmüştüm acaba bu oyunlar nasıl yapılıyor çok da aramama rağmen pek bilgi edinemedim 4 . ve 5. sınıftaki bilgisayar hocamızın bize Ram ,Rom bunları öğretimişti hiç unutmam derste herkese sıfır verdiğini falan söylemişti.O günden Sonra ben biraz etkilenmiştim ama ne yapacağımı bilmeden 6. sınıfta metin 2 oyunuyla tanıştım ve maceram burda son buldu Okul notlarımında düşmesi ile bilgisayar kullanmam yasaklanmıştı Yazılım mühendilliği okuyan bir akrabamın yanına gidip gelmeye başladım.Onun yaptığı programlar beni çok etkilemişti . java Programlama dilini öğreniyordu " { " (süslü parantez) neler yaptıgını görünce çok etkilenmiştim açıkça bu sayede bende başladım benim seçme sebebim bu biligisayar sistemlerini a dan z ye her şeyiyle öğrenme isteği idi umarım fazla sıkılmamışsınızdır.

Başlamadan bir kaç noktaya daha değinmek istiyorum.Lütfen Hackerlık ile defacerlığı karıştırmayın arada çok fark vardır. aslında hacker kelimesi başta iyi bir anlama sahip iken anlamı makine veya yazılımlara işlevlerinin üstünde beceriye zorlamakken Örnek vermek gerekirse bir bulaşık makinesi düşünün bulaşık makineleri normalde temizlik için kullanılır ama biliyorsunuz bulaşıkları sıcak suda yıkar mesela bu sistemi kullanarak patateslerimiz buharda pişirebilirsek bu bir hackerlık örneği Olur.Tamam teknik bilgini önemi yadsınamaz ama emin olun imaj da teknik bilgi kadar önemlidir.Her hackerın bir imajı olmalıdır artık felsefe kısmını bırakıp nelere çalışmalıyız hacker olmak için neler yapacagız bunlara değinelim aslında bu kısmı bu kadar uzatmamın sebebi bir ölçüde sabrınızı ölçmektir.Eğer hala vazgeçmediyseniz artık detaylara geçelim.

Hacker Olma yolunda bu dökümanla sizlere hacker olmayı Öğretmeyi hedeflemiyorum Hedefim Kendi Başınıza Hacker olmak İçin Yapmanız Gerekenler Nelerdir Bunları Öğretmeyi Ve Yol Göstermeyi amaçlıyor zaten eğer Böyle Bir şeyi Anlatmaya Kalksam Binlerce Sayfalık Kitaplara bile Sığmaz Bu Yüzden Her Konuda Ufak Bir Açıklama Yapıp Konu Hakkındaki Linkler ile Sizleri Bilgilendirip Dökümanların Linklerini Ve arşiv Bağlantılarımı Açacağım.Haydi Kategorilere Geçelim.

Part2 : 19 Ağustos !

Son düzenleme:

kerim9999

Yeni üye
18 Şub 2011
49
0
İstanbul
Hacker olma isteğim falan pek yok ama açıklaman beni etkiledi gerçekten Lise okuyorum 1 yıl kaybım var 3. sınıfa geçtim bilişim tek. Web tasarıma gidicem 3 ay da hiç bişey öğrenemedim bakınıyorum sadece öyle ne yapacağımı bilmiyorum moralim çok bozuk bi çıkar yolda bulamıyorum destekcimde yok yardımcı olursan sevinirim :)

5 Eki 2012
127
0
Hacker olma isteğim falan pek yok ama açıklaman beni etkiledi gerçekten Lise okuyorum 1 yıl kaybım var 3. sınıfa geçtim bilişim tek. Web tasarıma gidicem 3 ay da hiç bişey öğrenemedim bakınıyorum sadece öyle ne yapacağımı bilmiyorum moralim çok bozuk bi çıkar yolda bulamıyorum destekcimde yok yardımcı olursan sevinirim :)

Okul Başlamadan Önce bir kaç basit php kod öğrenmekten başka yapabilecegin birşey yok okul başlayınca bölüm öğretmenlerine hangi kaynaga gore ders anlattıklarını sorun söyleyeceklerdir ve her zaman 1 konu önde gidinki dersde başarınız artsın konu işlendikten sonra tekrar edilmesinin taraftarı değilim :)

kerim9999

Yeni üye
18 Şub 2011
49
0
İstanbul
okulda çok baskı yaptılar sizi sınıfta bırakıcaz sınavdan geçseniz bile kalcaksınız artık sınıfta kalıcam diye tribe girdim bende alan seçimi yapmadım şuan Web tasarım veya veri tabanına gidicem Sayısalım çok kötü yok denecek kadar :) programlamam iyi deil Microsoft Visual Studio dan yapıcaz bu işleride yine azda olsa gerekli veya gerek duyulcak sanırım veya kullanıcakmıyız alıştırma yapsammı ? Sişarp da console applicationda alıştırma yaptırdı lise 2 de hoca programlama dersinde megep kaynaklı ordan anlatıyor çalışıp geliyor ark bişey sordu yap oluyosa olur dedi derste bende öyle bilişim hocasının saydım içimden Düşünsene bilişim hocası oluyon programlama derslerine giriyon ama bilmiyosun ne bi site ne bi çalışma program yazma hiç bişiy yok .s :3 adam gibi bi liseye gitmedik pişmanım yardımcı olucak kimsemde yok bu işlerden anlayan zor oluyor .s

NEW STYLE

Kıdemli Üye
20 Nis 2014
2,394
3
nereye
makalenizi iyi hazirlamissiniz tebrikler beyendim,bi tek yazinizin rengini acik renglerle yazarsaniz daha rahat okuruz,basarinizin devamini dilerim,ellerinize saglik.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.