Nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
1-Termux da sıkıldım
2-Gerek net de gerek tht de hack arşivleri (yani eğtitim olsun ne olursa olsun) araya araya, linklere bakarak valla bezdim
3-Yazılım ya da kodlama işlerini sevmem (birkaç dil hariç)
4-Bilgisayarım yok
eee ben nasıl ilerleyeyim.
Allah aşkına bir tavsiye ya da bir öneri de bulununuz
***Önemle Rica Olunur...***

Moderatör tarafında düzenlendi:

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
221
Tek Başına Bir Teşkilat
Merhaba bilgisayarınız olmadan bu işlerle uğraşmanız zor bir durum ama imkansız değil
yazılım yada kodlama işlerini sevmem lafını başta unutun bu şart size ve ileriki meslek hayatınızda kolaylıklar sağlar
örnek kendi hack aracınızı yazıp globale sürebilirsiniz.

eğer maddi durumunuz var ise yazılım dersleri almanızı tavsiye ederim youtube vesaire değil direk olarak yüz yüze eğitim inanın bu sizi kurtaracaktır mesela Hack ve Siber güvenlikte kesinlikle temelde olsa bilinmesi gereken diller

1- Python
2- c++
3- javascript
4- sql
5- php

umarım size yardımcı olabilmişimdir. 𝒾𝓎𝒾 𝒻ℴ𝓇𝓊𝓂ℓ𝒶𝓇

Halo88

Üye
13 Ocak 2021
60
48
TEK SEVDA PÖH🇹🇷🇹🇷
1-Termux da sıkıldım
2-Gerek net de gerek tht de hack arşivleri (yani eğtitim olsun ne olursa olsun) araya araya, linklere bakarak valla bezdim
4-Bilgisayarım yok
bak mesela bi işe gir bütcene göre bi pc al kalilinux indir yt de vardır dersleri bakar ögrenirsin

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
1-Termux da sıkıldım
4-Bilgisayarım yok
Böyle düşünürsen zaten ilerlemezsin Birşey için mücadele vermen gerekir bende nefret ediyorum yazılım öğrenmekten ama mecburum mücadeleyi yarısında bırakırsan hiçbirzaman başarılı olamazsın dostum

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
hocalarım maddi durum var lakin ailem bu işleri saçma olarak görüyor o yüzden de biraz zor olcak ama çabalayacağım. Mesela bir örnek vereyim ne zaman oldu tam hatırlamıyorum ama yakın bir zamanda oldu. İki kitap alacaktım konusu işte temel seviye hackerlık kali kurulumu rat yapma vs vs.. almak için bir dünya laf söyledim ama sonunda aldım kitabı. Yani demem şudur ki bu işleri hemen bırakmayacağım pes etmeyeceğim. Neyse çok gaza geldim kusura bakmayın.

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
hocalarım maddi durum var lakin ailem bu işleri saçma olarak görüyor o yüzden de biraz zor olcak ama çabalayacağım. Mesela bir örnek vereyim ne zaman oldu tam hatırlamıyorum ama yakın bir zamanda oldu. İki kitap alacaktım konusu işte temel seviye hackerlık kali kurulumu rat yapma vs vs.. almak için bir dünya laf söyledim ama sonunda aldım kitabı. Yani demem şudur ki bu işleri hemen bırakmayacağım pes etmeyeceğim. Neyse çok gaza geldim kusura bakmayın.
Dostum hiç takma sen sadece mücadele et ailenin sana gereksiz dediği iş için seni tebrik edicekler

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
13
21
Öncelikle ben senin üslubunu beğenmedim o yok bu yok ee nasıl ilerliyim gibi bi şekilde konuşman gerçekten beni rahatsız etti ama ben yinede sana yardımcı olayım benimde bilgisayarım yok ama bu çalışmaman için bi bahane olamaz. sen yeterki iste gayret et bilgiye doğru koş. aç ol yani bilgi geldikçe iste gelidikçe iste.. şimdi sana bunu diyim tek yapman gereken şey araştırmak ben bunu yap derim başka biri bunu yap der aklın karışır kendi yolunu kendin çizmen daha sağlıklı.
1-Termux da sıkıldım
4-Bilgisayarım yok

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Öncelikle ben senin üslubunu beğenmedim o yok bu yok ee nasıl ilerliyim gibi bi şekilde konuşman gerçekten beni rahatsız etti ama ben yinede sana yardımcı olayım benimde bilgisayarım yok ama bu çalışmaman için bi bahane olamaz. sen yeterki iste gayret et bilgiye doğru koş. aç ol yani bilgi geldikçe iste gelidikçe iste.. şimdi sana bunu diyim tek yapman gereken şey araştırmak ben bunu yap derim başka biri bunu yap der aklın karışır kendi yolunu kendin çizmen daha sağlıklı.
tamamdır hocam.

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,620
904
ZYZZ
Dürüst olmak gerekirse bu şekilde ilerlenmez.
1- Düşündüğünüz siber güvenlik (hacking vb.) bunlardan ekmek çıkmıyor, iş yok. Bu yüzden termux, hacking arşivler bırakın boşa zaman harcanmış olur daha devam etmeyin.
2- Yazılım dilsiz siber güvenlik asla olmuyor. Yazılım dili bilmezseniz yine bir kazancınız olmaz. Bence siber güvenlik değilim yazılım alanına yönelin. Ama illaki siber güvenlikse Bug bounty veya yönetim bilişim alanlarına yönelin derim. Ama dediğim gibi yine bu ikisi içinde yazılım gerekiyor. Yazılımsız olmaz. En az bir değil alanına yönelik her dili bilmen gerekecektir.
3- Çalışıp bir bilgisayar almalısın.
İlerlemek için yazılım...

Tavsiye ettiğim yazılım dilleri C# ve ASP CORE .net dilleri. html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc bu yolu izleyebilirsin.

vatansevdalısı12

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
310
115
Dürüst olmak gerekirse bu şekilde ilerlenmez.
1- Düşündüğünüz siber güvenlik (hacking vb.) bunlardan ekmek çıkmıyor, iş yok. Bu yüzden termux, hacking arşivler bırakın boşa zaman harcanmış olur daha devam etmeyin.
2- Yazılım dilsiz siber güvenlik asla olmuyor. Yazılım dili bilmezseniz yine bir kazancınız olmaz. Bence siber güvenlik değilim yazılım alanına yönelin. Ama illaki siber güvenlikse Bug bounty veya yönetim bilişim alanlarına yönelin derim. Ama dediğim gibi yine bu ikisi içinde yazılım gerekiyor. Yazılımsız olmaz. En az bir değil alanına yönelik her dili bilmen gerekecektir.
3- Çalışıp bir bilgisayar almalısın.
İlerlemek için yazılım...

Tavsiye ettiğim yazılım dilleri C# ve ASP CORE .net dilleri. html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc bu yolu izleyebilirsin.
Tamamdır hocam. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.