Nasıl İnandırıcı Olurum

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
443
Arkadaşlar öncelikle selamlar, hayırlı akşamlar diliyorum. Evde otururken aklıma bir senaryo geldi;

Mesela karşımda bir insan var ona bir konuda yalan söyledim diyelim ama inanmadı ve ona bu konudaki yalanı inandırmak istiyorum nasıl inandırıcı olurum

LordSUCCESS

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,349
623
  1. Dürüstlüğünüzü vurgulayın: Karşınızdaki kişiye yalan söylediğiniz konuda dürüst olun. Ona neden yalan söylediğinizi ve şimdi gerçekleri neden söylediğinizi anlatın. Dürüstlüğünüzü vurgulayarak, gelecekteki güvenilirliğinizi artırabilirsiniz.
  2. Kendinizi doğrulayacak kanıtlar sunun: Yalanınızı destekleyecek kanıtlar veya deliller sunarak inandırıcılığınızı artırın. Ancak, bunu yaparken daha fazla yalan söylemekten kaçının. Gerçekleri net bir şekilde sunun ve herhangi bir şüphe uyandıracak unsurları açıklığa kavuşturun.
  3. Empati kurun: Karşınızdaki kişinin neden size inanmadığını anlamaya çalışın. Onun endişelerini ve duygularını dikkate alarak daha empatik bir yaklaşım sergileyin. Empati kurmak, ilişkinizi güçlendirebilir ve karşınızdaki kişinin sizi daha fazla dinlemesine ve anlamasına yardımcı olabilir.
  4. Kendi tutumunuz ve davranışlarınızla güven verin: İnandırıcı olmanın en önemli yollarından biri, tutumunuz ve davranışlarınızla güven vermektedir. Karşınızdaki kişiye karşı samimi ve tutarlı olun. Söylediklerinizle ve davranışlarınızla uyum içinde olmak, inandırıcılığınızı artırabilir.

QuatrexDefacer

Katılımcı Üye
15 Eki 2022
632
416
Baku
  1. Dürüstlüğünüzü vurgulayın: Karşınızdaki kişiye yalan söylediğiniz konuda dürüst olun. Ona neden yalan söylediğinizi ve şimdi gerçekleri neden söylediğinizi anlatın. Dürüstlüğünüzü vurgulayarak, gelecekteki güvenilirliğinizi artırabilirsiniz.
  2. Kendinizi doğrulayacak kanıtlar sunun: Yalanınızı destekleyecek kanıtlar veya deliller sunarak inandırıcılığınızı artırın. Ancak, bunu yaparken daha fazla yalan söylemekten kaçının. Gerçekleri net bir şekilde sunun ve herhangi bir şüphe uyandıracak unsurları açıklığa kavuşturun.
  3. Empati kurun: Karşınızdaki kişinin neden size inanmadığını anlamaya çalışın. Onun endişelerini ve duygularını dikkate alarak daha empatik bir yaklaşım sergileyin. Empati kurmak, ilişkinizi güçlendirebilir ve karşınızdaki kişinin sizi daha fazla dinlemesine ve anlamasına yardımcı olabilir.
  4. Kendi tutumunuz ve davranışlarınızla güven verin: İnandırıcı olmanın en önemli yollarından biri, tutumunuz ve davranışlarınızla güven vermektedir. Karşınızdaki kişiye karşı samimi ve tutarlı olun. Söylediklerinizle ve davranışlarınızla uyum içinde olmak, inandırıcılığınızı artırabilir.
Yalan soylememyi tavisye ederm🫡

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
2,578
Aleykümselam, hayırlı akşamlar. Şimdi yalan söylemek hiç etik bir davranış değil. Ama senaryo gereği size bazı ipuçları vereceğim.

- Öncelikle göz teması kurun ve emin bir ses tonuyla konuşmak işe yarayabilir.

- Cümle kurmadan önce iyice düşün ve tutarlı hikâye anlat.

- Yalana uygun duygular göster gerekirse sahte kanıt göster.

Asla unutma; yalan söylemeni tavsiye etmem. Çünkü yarın bir gün ortaya çıktığında vereceğin cevabın olmaz. Dürüst olmak daima güzel bir davranıştır.

6 Şub 2022
134
26
Arkadaşlar öncelikle selamlar, hayırlı akşamlar diliyorum. Evde otururken aklıma bir senaryo geldi;

Mesela karşımda bir insan var ona bir konuda yalan söyledim diyelim ama inanmadı ve ona bu konudaki yalanı inandırmak istiyorum nasıl inandırıcı olurum
İnandırıcı olmak için şahit ler toplayabilirsin. Ama bence zorunda kalmadıkça yapan söyleme derim.

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
İnsanlara inanmak istediği şeyleri verecek yalanlar söylemen inanmalarını sağlar.

Ne kadar uğraşırsan uğraş sürekli yalan söyleyen birini kandırma şansın çok az olur.

Teklif vb. şeyler yapılırken iyilik veya kötülük, dostluk veya samimiyet gibi kavramlar yerine çıkar sunman ve bunların somut olması her zaman için inanmalarına meyilli olmalarını sağlar.

Yalan konusunda günlük hayatta söylemek gereksiz gibi duruyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.