Nasıl İngilizce öğrenilir.

Alparslancakir

Yeni üye
29 Nis 2021
17
8
Kardeşim ben lingusta methodunu denedim. Kafamda çok yer edindi.
Videolu görüntülü seslendirmesi okunuşu vs var yani. 10dk izleyip yattım gece 10 kelime ertesi gün gene aklımdaydı Adan zye. Hem görüntu hem yazım hem ezber hem okunus olarak bilinç altına kazinir. Benim yegane tercihim bu lingusta methodu ile başla. 5 gün akşamları lingusta videoları izle. Daha sonra gün içi okul isyeri vb kitaplardan çalış. Cumartesi pazar altyazili filmler izleyip yakalamaya çalış kelimeleri. Ve cumartesi pazar öğrendiğin kelimeleri not alıp tekrar almaho unutma hafizanda kalması açısından.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Kardeşim ben lingusta methodunu denedim. Kafamda çok yer edindi.
Videolu görüntülü seslendirmesi okunuşu vs var yani. 10dk izleyip yattım gece 10 kelime ertesi gün gene aklımdaydı Adan zye. Hem görüntu hem yazım hem ezber hem okunus olarak bilinç altına kazinir. Benim yegane tercihim bu lingusta methodu ile başla. 5 gün akşamları lingusta videoları izle. Daha sonra gün içi okul isyeri vb kitaplardan çalış. Cumartesi pazar altyazili filmler izleyip yakalamaya çalış kelimeleri. Ve cumartesi pazar öğrendiğin kelimeleri not alıp tekrar almaho unutma hafizanda kalması açısından.
Teşekkür ederim.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Sözlüklerden gidebilirsiniz yada kendiniz sözlük yapabilirisniz bir deftere her yeni kelime öğrendikçe not alabilirsiniz bunu en güzel etrafınızdaki eşyalar ile yapabilirsiniz..
Teşekkür ederim

Sözlüklerden gidebilirsiniz yada kendiniz sözlük yapabilirisniz bir deftere her yeni kelime öğrendikçe not alabilirsiniz bunu en güzel etrafınızdaki eşyalar ile yapabilirsiniz..
Hocam ingilizce kelimelerim telaffuz için ne yapmamız gerekiyor ? Bir mantığı varmı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.