Nasıl Mesajlaşma Uygulaması Yapabilirim?

ankaa01

Yeni üye
27 May 2022
46
15
Arkadaşlar selamun aleyküm. İleride büyük bir hacker olma gibi bir hayalim var,ve tabiki başka arkadaşlarımla iletişim halinde olmam gerekiyor. Ancak bunu whatsapp ve benzeri de gerçekleştirmek istemiyorum.yani kendi programımı yazsam ve karşı kişiye dosya uzantısını atsam ordan sadece ikimizin konuşacağı bir program yazsam nasıl yazarım? Ve mantıklımı? Teşekkürler tht ailesi.

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
415
195
Arkadaşlar selamun aleyküm. İleride büyük bir hacker olma gibi bir hayalim var,ve tabiki başka arkadaşlarımla iletişim halinde olmam gerekiyor. Ancak bunu whatsapp ve benzeri de gerçekleştirmek istemiyorum.yani kendi programımı yazsam ve karşı kişiye dosya uzantısını atsam ordan sadece ikimizin konuşacağı bir program yazsam nasıl yazarım? Ve mantıklımı? Teşekkürler tht ailesi.
Hocam python ile böyle bir uygulama yazabilirsin, C dilleride mantıklı olur. Pythonda socket kütüphanesine göz atabilirsin.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
Yaparsında böyle bir uygulamanın güvenliğini sağlayabilecek misin?
port açtığın anda shodan gibi arama motorlarına serverın mimlenecek belkide yüzlerce saldırı alacaksın internet ortamında gerizekalı insan çok..

aytlogo

O Şimdi Asker!
20 Kas 2019
862
1,174
Sanal
Python,C# ile yazabilirsin ben şahsen Python kullanarak bir chat aracı yaptım ama henüz bitiremedim

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
314
172
Web
Dostum atman iyi olur ama kodlama bilgim pek fazla yok o yüzden anlamam içerde'de lazım olmaz zaten. Ama sağolasın eyvallah yinede.
Aslında local agdakinin aynısını kullanabilirsiniz sadece ngrok ile port açarsınız mesajları da aes algoritması ile şifrelersiniz keyi de arkadaşına verirsiniz böylece kısmen güvenliği sağlamış olursunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.