Nasil Sizlerinki Gibi Bir Hayata Sahip olurum?

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,569
Wrong Side Of Heaven
Ulkede kalip da ne yapmamizi bekliyorsun abicim ne yapalim yani ne istiyorsunuz??
Ülkene karşı bir aidiyet hissetmiyorsan elbette ki burada kalıp hiçbir şey yapamazsın. Ne ülkeyi geliştirebilirsin ne de kendini. Ancak hala daha bu ülke benim ülkem, ceddim bu topraklar için savaştı ve ben de bu ülke için bir şeyler yapmalıyım diyorsan hiçbir şey için geç değil olmayacak da. Çeşitli sebeplerden dolayı öfkeli olabilirsin, küskün olabilirsin ama bunlar geçici şeyler ve düzeltmek de bizlerin elinde. Hata olarak gördüğün şeyleri, ülkede yolunda gitmediğini düşündüğün her şeyi düzeltmek senin ve bizlerin elinde. "Küstüm oynamıyorum" davranışıyla bir yere varamayız.

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
960
11
1,348
Ulkede kalip da ne yapmamizi bekliyorsun abicim ne yapalim yani ne istiyorsunuz??
Sizin yaşınızdaki hayaliniz "batılı ülkeler" deki çocukların zihniyeti bu olmadığı için gelişmişlik seviyeleri bu denli yüksek, 15 yaşındaki bir gencin ülkeden " kaçması " yerine ülkemi ben yaşanılabilir hale getireceğim kimse yapmıyorsa ben bir girişimde bulunacağım düşüncesi bizi ileriye taşır. Bu kafayla hayalinizdeki ülkelerde alt sınıf işci olarak çalışırsınız. Size tam övgü nasihat dolu öneriler veriyordum bu mesajınızı görünce vazgeçtim. Tek önerim vatanınızı devletinizi canınız pahasına sevin. Bir şeyler yapmaya çalışan bir şeylere yararı olan insan hep el üstünde tutulur..

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,439
22
3,142
Ağ Kablolarında Geziyor
Merhaba, 15 yasindayim lise 3 okuyorum;
Derslerim kotu, siber guvenlik de kendimi gelistiriyorum, lise bittikten sonra is bulabilirmiyim universiteye gidemem cunku ders calismak istemiyorum hic bir sekilde. Bir sekilde kendimi gelistirdikten sonra 2 yillik tecrube ile ise girermiyim ulkeden kacmak icin kullanicam yani yurt disi icin bana tavsiye verin abiler nasil olucak benim hayatim.
"Sizinki gibi hayatım nasıl olur"
kardeşim şimdi kendimden örnek vereyim, ABD'de New York Eyaletinde Başarılı Bir Hackerdım OSCP , cartı curtu tüm sertifikaları koleksiyona düzmüştüm sen düşün artık, tabi okul yok ilk okul terkim ben her şey okul değil, yeteneğe bakıyorlar, hatta birgün villamdan çıkıp şirkete giderken babam uyanırdı rüyadan kalk ekmeğe git diye xd
Sonra Türkiye'de olduğumu öğrenince üniversite sınavına girdim ve işe alımlarda sorun çıkmasın diye okuyorum, etkisi var mı dersen az da olsa etkisi olur.
Diploma olmadan büyük yerlerde direkt elenirsin diye düşünüyorum sende benim gibi ütopya da yaşamayıp Türkiye server'ındaysan okuyucan aga.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
"Umutsuz" olmayı hak edecek bir yaşantın olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Aslında böyle düşünmelerinin sebebi kutuplu medya yüzünden coderx37.
eskiden bende çok gazete okur tv izlerdim ama işte küçüklük öyle hepsini açıp kim ne diyor demezdim belirli izlediğim kanallar vardı isim vermeyeceğim ismi mağlum bir kanal insanı öyle kışkırtıyor ki, olaylara kendi yorumlarını ekliyorlar üzerine haliyle insanın içi nefretle umutsuzlukla kaplanıyordu tabi o zamanlar cahildik ne kitap okuruz nede bir aktifitemiz var kara kara düşünürdük sonra ileride farklı bir bakış açısından bakınca yapılan şerefsizliği iliklerime kadar hissettim halk öyle angaje edilmiş ki öyle kutuplaştırılmış ki 1-2 siyasetcinin emrindeki sözde halkın gazetecileri milleti çıkarına kadar koyun gibi yönlendiriyor.

şu 128 propagandasımı dersin yada diğer iktidar propagandasımı alayı aynı yazık bu gençlere.

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,746
38
2,569
Wrong Side Of Heaven
Abi sen kac yasindasin ve benim yerimde olsan ne yapardin;
koyde yasiyorum fakiriz
surekli ailemden dayak yerim
cografya bakimindan tek umut okumak gibi gorulen
eger okumazsam aile zoruyla sanayiye veya baska bir ise verilme ve evden atilma
sorular belli cevaplar belli benim tek sucum farkli olmak
haaa bide fiziksel olarak da zorbalik
cocuklugun getirdigi travmalar
Zorbalık tamamiyle senin zorba insanlara verdiğin tavizden kaynaklı.
köyde yaşamanı ve fakir olmanı neden belirttin bilmiyorum ama buradaki kimse zengin doğmuyor ya da milyonları saymıyor haberin olsun.
Bu forumu görüntüleyebiliyorsan internetin ve bilgisayarın ( ya da telefonun) var demektir. Ve eğitim için bunlardan fazlasına gerek yok.

Yani uzun lafın kısası herkesin derdi kendine lakin 10 kişiden 7 si senden kat ve kat daha ağır yaşamlarla başarılı sonuçlar kazanıyor.
Ve "kaçıcam ya bu ülkeden" demiyor

Şükrediyor.

Comy

Yeni üye
15 Eki 2023
30
3
"Sizinki gibi hayatım nasıl olur"
kardeşim şimdi kendimden örnek vereyim, ABD'de New York Eyaletinde Başarılı Bir Hackerdım OSCP , cartı curtu tüm sertifikaları koleksiyona düzmüştüm sen düşün artık, tabi okul yok ilk okul terkim ben her şey okul değil, yeteneğe bakıyorlar, hatta birgün villamdan çıkıp şirkete giderken babam uyanırdı rüyadan kalk ekmeğe git diye xd
Sonra Türkiye'de olduğumu öğrenince üniversite sınavına girdim ve işe alımlarda sorun çıkmasın diye okuyorum, etkisi var mı dersen az da olsa etkisi olur.
Diploma olmadan büyük yerlerde direkt elenirsin diye düşünüyorum sende benim gibi ütopya da yaşamayıp Türkiye server'ındaysan okuyucan aga.
Ah ah bide anlasaniz luks hayat istemedigimi, ahahah komik ya vallahi

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
koyde yasiyorum fakiriz
----ben bu kadarini kaldiramazken diger insanlar daha kotusunu yasiyor onlarin yasadigi umutsuzlugu dusun, yada ben zayifim basa cikamiyorum ama sonuc olarak yapamiyorum
yerinde olsam sabır derdim okurdum kaderimiz aynı ama sonuçlar farklı.

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
960
11
1,348
koyde yasiyorum fakiriz
----ben bu kadarini kaldiramazken diger insanlar daha kotusunu yasiyor onlarin yasadigi umutsuzlugu dusun, yada ben zayifim basa cikamiyorum ama sonuc olarak yapamiyorum
İstek ve irade her güçlüğü devirir. Sen ben zaten yapamam benden zaten olmaz ben zaten derslerde kötüyüm benim ailem kötü ben köydeyim yaşam sorunların olabilir amenna anlarım buraya girebildiğine göre bir telefonun var bir internet kaynağın var yanlışmıyım. Burada güzel dostluklar edinebilir güzel tavsiyelerde alabilirsin. Ama hedefin bu olmasın bir telefonun varsa bir internetin varsa bir okula gidebiliyorsan durum şu en azından içinde olduğun durumu tanıyıp hangi seviyede olduğunu kavrayıp daha çok çalışma azmi daha çok irade istikrar ile olmayacak hiç bir şey yok. Lise 3 üm dedin, önünde 1 seneden çok daha fazla var 10. sınıf bilgilerin tazedir 9-10 kapsayan TYT müfredatını internetten dahi okusan sosyal ve türkçe kısmını bitirebilirsin. Ders çalışmak istemiyorum çok farklı bir kafa, sen öğrenci isen amacın bu olmalı ders çalışmak senin işin bu okumak saydığın şeylerin kötü olduğunun farkındayım. Ancak senden çok kötü şartlarda yaşayıp internetsiz bir şekilde yazılım öğrenen çok samimi bir tanıdığım var. İnternet bulduğunda kursları indiriyor, evde izliyor durum bu. Kendini tanı sınırlarını gör yeteneklerini tanımla bir an önce çalışmaya başla, hedeflerini çok daha yüksekte tut. Ve en önemlisi vatanını sev dostum.

Dr Ganca

Üye
2 Kas 2023
170
75
Greece
koyde yasiyorum fakiriz
bu arada yaşadıklarının benzerlerini bende yaşadım ailem 6 farklı şehire taşındı bizde fakirdik, gerizekalı bir abim vardı okuyup ne olacaksın, okuyanlarda işssiz diyip dururdu abuk subuk iş ilanlarıyla gelir günümü zehir ederdi, birlikte çöp kutularından plastik toplardık ben istemezdim ama zorla yaptırırdı 2 ablam beni sevmezdi neymiş kocaları beni istemiyormuş (o yıllarda 11 yaşındaydım) ve tüm bu kara günlere sabır ettim şimdi ne durumsasın dersen üniversitemi okuyorum, gereksiz abimden kurtuldum(evlenip defoldu gerçi benimle kavga ettikten sonra gitti) bir iş adamından eğitimim için destek alıyorum ayrıca 1-2 derneklede bazen dirsek teması yapıyorum onu geçtim hayat önüme çok iyi insanlar çıkarttı bana destek verdiler şuan hayatımdan memnunmuyum evet kısmen memnunum sıgaram yok içkim yok rahatım.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Abi anliyorum da ben kafamda tamamen YKS mis muhendislikmis felan herseyi sildim, liseye basladigimdan beri kafa yapim degisti calisamiyorum; bakin demek istedigim bir cok sey var sonra bana hak verirdiniz, ben calisamam yani ders calisamam biraksaniz beni aksama kadat it gibi ogrenirdim sizin bildiklerinizi seviyorum cunku ama gozunuzu seveyim ders calis demeyin bana. Ben sadece aile ortamindan kurtulup kendi basima bir seyler yapmaya calismak istiyorum bunun icin is bulmak istiyorum yoksa giram umurumda degil ben kimse icin calisamam kendi istediklerimi yaparim. Hayat felsefem bu benim: 'FARKLI OLMAK'. Siz de diceksiniz ki sen ne de simarik bir cocuksun onu yapmam bunu yapmam, ben buyumkendimi degisitemem eger yapacak bir sey yoksa sadece sevdigim seyleri yapip gerisini salardim hayat beni nereye goturuyorsa gotursun.

Ben senin yasadigin hayati istiyorum abi gel hayatlari degiselim.
Son senemde bende böyle bir hata yaptım. Emin olki çok saçma bir düşünce. Türkiye şartında diploman olmazsa ve malum yerlerde arkan olmazsa yukselmen çok çok zor.

Hustrox

Üye
6 Nis 2021
53
19
Turkey
Derslerim kotu, siber guvenlik de kendimi gelistiriyorum, lise bittikten sonra is bulabilirmiyim universiteye gidemem cunku ders calismak istemiyorum hic bir sekilde. Bir sekilde kendimi gelistirdikten sonra 2 yillik tecrube ile ise girermiyim ulkeden kacmak icin kullanicam yani yurt disi icin bana tavsiye verin abiler nasil olucak benim hayatim.
Sahip Olmanı Önermem Depresyona Girersin.

SPEED 144HZ

Katılımcı Üye
15 Kas 2021
406
1
118
Latvia
dostum öncelikle kendini geliştirmeye devam et şuan ülkenin bu koşullarına göre okumamak hayatın sonu değil başlangıcı da değil sen kendini siber güvenlikte geliştirmeye devam et ayriten İngilizce öğrenmeye basla ve imkanın olursa yazılımı da beraberinde götür freelancer olarak çalışıp para kazanırsın bi süre daha sonra bir şirkete girip senin bilgine göre alinirsin diploma öncelik değil öncelik bilgiye bakıyorlar aklında kalsın:)

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,164
6
906
Photoshop 🔥
Cok cakisarak... pratik yaparak egitimler izleyerek okul şart bence cunku kagit parcasi deme o kagit seni cok iyi yerlere goturur.

H@cked BaBy

Medyanın Yıldızı
28 Haz 2023
2,478
46
1,044
Arkana bak
Henüz çocuksun böyle kararları ergenlik zamanında vermemen lazım sonra pişman olursun.
Ve benim hayatımı hiç sorma 6 ay yataktan çıkamazsın. Herkesin hayatı başkadır herkes kendi hayatını belirler yaptığı seçimleriyle. kader sana seçenekler sunar sende birini seçer hayatını şekillendirirsin.
Ve ikidebir şu boş postları atmaktan vazgeç flood bu forumda yasak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.