Ne yapmalıyım?

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
Ben 10.sınıfa geçicem bu sene.Fen lisesine gidiyorum ve lol bağımlısıyım biraz.Annem babam 9.sınıfı tekrar et falan diyor fakat ben şimdi tekrar etsem sonra yine unutucam diye tekrar etmiyorum.Şuanda nasıl çalışmalıyım neye çalışmalıyım lolü nasıl bırakıcam(bırakmazsam baya etkilenicem çünkü 10.sınıf en ağır sınıf) ve ygs-lys ye nasıl çalışmalıyım yardımcı olurmusunuz ve şuan nedense sorunumu tam anlatamamış gibi hissediyorum

edit: hedefim boğaziçi elektrik elektronik mühendisliği

Son düzenleme:

IlkayHD

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
955
0
Kapa pc yi babana söle kaldırsın

Bilgisayarı kaldırsa ne yazar kardeşim?
Arkadaş bilgisayarı kaldırırsa aklı oyunda kalır.Çok fazla ders çalışsa bile aklında oyun olduğu sürece derslerine kafayı veremez.Bu durumda başarı seviyesi artmaz.

R34L H4CK3R

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
472
0
Ben 10.sınıfa geçicem bu sene.Fen lisesine gidiyorum ve lol bağımlısıyım biraz.Annem babam 9.sınıfı tekrar et falan diyor fakat ben şimdi tekrar etsem sonra yine unutucam diye tekrar etmiyorum.Şuanda nasıl çalışmalıyım neye çalışmalıyım lolü nasıl bırakıcam(bırakmazsam baya etkilenicem çünkü 10.sınıf en ağır sınıf) ve ygs-lys ye nasıl çalışmalıyım yardımcı olurmusunuz ve şuan nedense sorunumu tam anlatamamış gibi hissediyorum
Dostum öncelikle beni bir abin olarak gör ben de yeni geçtim bu yolu oyunu aniden bırakmayı dene olmazsa azaltarak bırak UNUTMA! Bu oyunu şimdi bırakamazsan hayatın etkilenecek! - Bırakırsan hayatını kazandıktan snra istediğin kadar oynarsın
---- Özel mesaj at dertleşelim yardımcı olayım :)

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Dostum ben 10.sınıf bitirdim 11 e geçeceğim abarmışsın 10 o kadar zor değil tüm sorumlulukları filan alıyorsun eğer anlamadığın konular olupta erkenden çalışırsan (konu tekrarı yap demiyom bende yapmadım) o da sana yeter,ayrıca benim laptop var yaz tatilinde bakıyorum üniversiteye giden ablam okul zamanı laptopu götürüyor bu yüzden sadece telefona bakabiliyorum,hem ayrıca ben de lol bağımlısıydım gold 4 e kadar çıkarttım daha da gelişiyodum ama artık anlamsız buldum bıraktım yapacağın şey bilgisayardan uzak durmak nesi zor olabilir anlamıyorum dizüstü ise annene söyle saklasın ödev için söyle geri versin masaüstü ise çıkar güç kablosunu kasa düğmesine istediğin kadar bas açamazsın kabloyuda saklasınlar

nsxodg

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
410
1
Evden

edit: hedefim boğaziçi elektrik elektronik mühendisliği

En kolay yontemi soyluyorum

gunluk 2 saat oyna maksimum hem lol u unutmazsin hemde derslerine calisirsin

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
En kolay yontemi soyluyorum

gunluk 2 saat oyna maksimum hem lol u unutmazsin hemde derslerine calisirsin

o iş öyle olmaz işte :D 2saat oynarsam onun devamını getiririm.Cuma günü lole urf modu gelicek 2 3 gün onu oynicam çok nadir geliyor çünkü onu oynadıktan sonra silicem

ßr@In

Özel Üye
2 Ocak 2012
5,136
36
Kısıtlama olması taraftarı değilim kesinlikle. Bağımlı olduğunun farkında olman senin için bir avantaj çünkü genelde bağımlı olan kişiler bunu inkar ederler. Eğer sen bunun farkındaysan buna son verebilirsin. Tamamen oyunu bırak, sadece derse yönel gibi tavsiyelerde bulunmayacağım çünkü bu da tamamen oyun oynamandan farksız olarak sana zarar verir. Her şeyin bir yeri, zamanı, miktarı vardır.
Senin için gerçekten neyin gerekli olduğuna karar ver. Şimdinle ve geleceğinle neye ihtiyacın olduğunu düşün ve bunun için ne yapman gerektiğine karar ver. Sonrasında ise araştırmaların, soruşturmaların ve kendi düşüncenle sentez edip karar verdiğin şeyi gerçekleştirmek için çalış. Çok çalışma, düzenli çalış.
Düzenli çalıştan kastettiğim şey, bir program oluştur. Ama şöyle değil:
10:30-11:30 matematik
11:40-12:40 fizik .....
Böyle değil, bu yanlış bir programdır. Sen günlük hayatında karşına çıkacak durumları çoğu zaman önceden göremezsin. Bu yüzden günde neyi ne zaman değil neyi ne kadar çalışman gerektiğine odaklanman lazım. Okul ders programına da bağlı olarak mesela; pazartesi 1 saat matematik bakarım, fizikten sadece konu tekrarı ve soru çözerim çünkü zaten bugün yeterince fizik gördüm. 5-10 farklı soru tipi görsem şimdilik yeterli olur sanırım.
Yarın ne ders var? Kimya. Peh hiç sevmem. Ama yapmam gerekiyor maalesef. Yarınki konuya bakayım biraz böylelikle anlamam daha kolay olur. yarım saat göz gezdirsem yeter.

Toplam ne kadar süreni alır biliyor musun? Taş çatlasa 2-2,5 saat. Sonrasında dışarı çıkıp gezebilir, kitap okuyabilir, oyun oynayabilir veya ilgin olan konularda hobi olarak araştırma yapabilir, not alabilirsin. Şiir yazabilirsin. Annenle, babanla sohbet edebilir veya birşeyle uğraşıyorlarsa onlara hem yardım edip hem de o yaptıkları şeylerden bişeyler kapabilirsin.
Sen ömrünün sonuna kadar okul mu okuyacaksın sanıyorsun? Tabiki de hayır. Anne ve babanın yaptığı şeyleri takip et, tecrübelerinden faydalan.
Yani demem o ki tek bir noktaya yoğunlaşma. Bu hayatta yapman gereken birçok şey olacak. Bunlar için ayrı ayrı çalışman, çaba göstermen gerekiyor. Tüm bunları okuyup lol oynayacağından eminim. Bugün de oyna, yarın da oyna. Ama bugün ve yarının tekrar geri gelmeyeceğinin de farkında ol. Pişman olmak çok çaresiz bir durum. Ve çaresizlik bu hayatta kapılacağın en kötü his.

İyi forumlar dilerim.

Fiman

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
775
0
Android
Kardeşim kusura bakma ama hedeflemek başarıyı doğurmuyor. Ben de 10. Sınıfa geçiyorum. Deli gibi bilgisayar bağımsızlıyken bilgisayarı bıraktım. Ailem interneti kestirdi. Televizyon kaldırıldı. Telefonda da pek bir şey yapmıyordum. Ama ne oldu. Hiçbir şey olmadı. 1 hafta sızlandım. Günler geçti. Ve şuan call of duty gibi serili oyunların yeni bölümlerinden başka oyun oynamak istemiyorum. Yeni oyunun hikaye modunu bitirsem bana yeter. Sen de fedakarlık yapmalısın. Diğer çocuklar bilgisayar oynarken senin evinde internet de bilgisayar da televizyon da olmadığını düşün. Sen kendini tutabilirsen bunlara gerek yok. Kısacası bu bilinç olmadıkça bilgisayarı da kaldırsan çocuk gider internet kafeye parasını da harcar bilgisayar da oynar okulu da asar.
Umarım yardımcı olmuşumdur :)
İyi forumlar..

ZaxLea

Uzman üye
31 Tem 2016
1,183
2
Kardeşim kusura bakma ama hedeflemek başarıyı doğurmuyor. Ben de 10. Sınıfa geçiyorum. Deli gibi bilgisayar bağımsızlıyken bilgisayarı bıraktım. Ailem interneti kestirdi. Televizyon kaldırıldı. Telefonda da pek bir şey yapmıyordum. Ama ne oldu. Hiçbir şey olmadı. 1 hafta sızlandım. Günler geçti. Ve şuan call of duty gibi serili oyunların yeni bölümlerinden başka oyun oynamak istemiyorum. Yeni oyunun hikaye modunu bitirsem bana yeter. Sen de fedakarlık yapmalısın. Diğer çocuklar bilgisayar oynarken senin evinde internet de bilgisayar da televizyon da olmadığını düşün. Sen kendini tutabilirsen bunlara gerek yok. Kısacası bu bilinç olmadıkça bilgisayarı da kaldırsan çocuk gider internet kafeye parasını da harcar bilgisayar da oynar okulu da asar.
Umarım yardımcı olmuşumdur :)
İyi forumlar..

Kendimi tuttum ve çok büyük ilerleme kaydettim yaklaşık 2.5saattir lol oynamıyorum :trl

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.