Neden Duck Dns ?

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
Merhaba Türk hack team üyeleri merak ettiğim bir soru var

m...sploit kullanırken neden dış ağ için ngrok yerine duck dns tercih edilir ? Mesela Ben ngrok ile Dış ağa açınca Ngrok u kapatsam veya termux / pc kapatsam Bağlantı kopuyor yeniden payload yazmam gerekiyor

Duck dns kullanınca İstediğin kadar pc kapatsanda geri açınca sessionlardan bağlanabiliniyor mu ? Bağlana biliyorsak ondanmı tercih ediliyor ?

Son düzenleme:

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
duckdns bir subdomain dir ip ye yönlendirme yapıyor ve duckdnsin programı sen her pcyi açınca ip yi güncelliyor o duckdns adresindeki ip güncelleniyor domain değil yani kendi ip portunu kullandırtıyor fakat ngrok port açamayanlar için ideal bir şey orda pcinden port açmıyorsun ngroku klanuyorsun

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
duckdns bir subdomain dir ip ye yönlendirme yapıyor ve duckdnsin programı sen her pcyi açınca ip yi güncelliyor o duckdns adresindeki ip güncelleniyor domain değil yani kendi ip portunu kullandırtıyor fakat ngrok port açamayanlar için ideal bir şey orda pcinden port açmıyorsun ngroku klanuyorsun
Cevap icin tesekkur ederim Yani anladigim kadari ile acik portun varsa duck dns ile domain acinca Sen pc kapatsanda 1 haftada gecse actigin zaman baglanabiliyorsun oylemi

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
227
Zararlı yerlerde - Aydın
öncelikle duckdns nedir?

DuckDNS bilgisayarınızda çalışarak statik ip satın almak istemeyen kişiler için ip adresinizi bir domaine kayıt eder. Böylece statik ip masrafından kurtulmuş olursunuz. DuckDNS bilgisayarınızda çalışarak statik ip satın almak istemeyen kişiler için ip adresinizi bir domaine kayıt eder.
diyer bir değişle
sizin için dinamk ip oluşturur ve statik ip kullanamyanlar için kullanışlı bir yolur

ngrok ise
kapatılı anda iptal olur ancak duckn size bir domain oluşturduğu için uzun süreler kullanabilirsiniz bu yüzden rat kullananlar için daha iyi bir alternatifdir

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
öncelikle duckdns nedir?

DuckDNS bilgisayarınızda çalışarak statik ip satın almak istemeyen kişiler için ip adresinizi bir domaine kayıt eder. Böylece statik ip masrafından kurtulmuş olursunuz. DuckDNS bilgisayarınızda çalışarak statik ip satın almak istemeyen kişiler için ip adresinizi bir domaine kayıt eder.
diyer bir değişle
sizin için dinamk ip oluşturur ve statik ip kullanamyanlar için kullanışlı bir yolur
Fakat sorum şu Duck dns e baglayinca payloadı Pc kapatsam da int kopsada pc acinca veya int geri gelince Msfconsoleden geri baglanabilirmiyim Sonucta ngrok gibi degil Ngrok kapatinca Bitmistir o baglanti kopar yeniden yuklettirmek zorunda kalirsin duck dns de oyle mi degilmi onu merak ediyorum

Gladiaus

Katılımcı Üye
17 Tem 2021
317
83
Baku, Azerbaijan
Merhaba Türk hack team üyeleri merak ettiğim bir soru var

m...sploit kullanırken neden dış ağ için ngrok yerine duck dns tercih edilir ? Mesela Ben ngrok ile Dış ağa açınca Ngrok u kapatsam veya termux / pc kapatsam Bağlantı kopuyor yeniden payload yazmam gerekiyor

Duck dns kullanınca İstediğin kadar pc kapatsanda geri açınca sessionlardan bağlanabiliniyor mu ? Bağlana biliyorsak ondanmı tercih ediliyor ?
Sen dnsni ne yapıcaksın

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
Yaklaşık sene 2015 2016 DuckDns kullanıcılarındanım.

Sanırım buradaki konu ile anlatacağımın lakası yok fakat DuckDNS kullanıcılarına bir uyarı olsun diye yazayım.

Arkadaşlar kullanmayın. Zamanında çok kullananın dediler kullandık fakat DuckDNS illegal bir iş yaptığınızı anlar veya düşünürse hesabınızı askıya alıyor. Bunlardan birisi de benim. 80 kişilik bir yeni bir botnet ağı patladı sırf bu yüzden sonradan gördüm ki meğer başkaları da varmış benim gibi.

Ben Dynu DNS öneririm, bir kaç yıl kullanıp hiç ban falan yemedim. Benden söylemesi eğer DuckDNS hesabınız askıya alınırsa maalesef ve o cihaza tek ulaşım yolunuz o adres ise kurtaramazsınız.

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
227
Zararlı yerlerde - Aydın
Fakat sorum şu Duck dns e baglayinca payloadı Pc kapatsam da int kopsada pc acinca veya int geri gelince Msfconsoleden geri baglanabilirmiyim Sonucta ngrok gibi degil Ngrok kapatinca Bitmistir o baglanti kopar yeniden yuklettirmek zorunda kalirsin duck dns de oyle mi degilmi onu merak ediyorum
Duckdns i tekrar açar isen sorun olacağını düşünmüyorum kaldığı yerden devam eder bence ancak denemedim

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
Yaklaşık sene 2015 2016 DuckDns kullanıcılarındanım.

Sanırım buradaki konu ile anlatacağımın lakası yok fakat DuckDNS kullanıcılarına bir uyarı olsun diye yazayım.

Arkadaşlar kullanmayın. Zamanında çok kullananın dediler kullandık fakat DuckDNS illegal bir iş yaptığınızı anlar veya düşünürse hesabınızı askıya alıyor. Bunlardan birisi de benim. 80 kişilik bir yeni bir botnet ağı patladı sırf bu yüzden sonradan gördüm ki meğer başkaları da varmış benim gibi.

Ben Dynu DNS öneririm, bir kaç yıl kullanıp hiç ban falan yemedim. Benden söylemesi eğer DuckDNS hesabınız askıya alınırsa maalesef ve o cihaza tek ulaşım yolunuz o adres ise kurtaramazsınız.
O önemli degilki mesela birkac gun sessionlardan baglanabilsem shell atıp yeterli olacaktir sonra routerin kanallarini degistirip duzeltebilirsin ztn duck dns yi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.