Neden python

cybro

Yeni üye
20 Tem 2022
18
3
Selamlar ! Siber güvenlikle ilgili bir kariyer oluşturmak için ilk adımımı atıyordum. Daha önce hiç bir programlama dili bilmiyordum ve html ya da c ile başlamamı tavsiye etmişlerdi. Ama konun siber güvenlik olduğunu söyleyince python öğrenmem gerektiğini söylediler. Neden c yerine python öğrenmeliyim? bana avantajları dezavantajları ne olur anlatırsanız sevinirim.

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,585
17
1,645
Green/Moderasyon
Selamlar ! Siber güvenlikle ilgili bir kariyer oluşturmak için ilk adımımı atıyordum. Daha önce hiç bir programlama dili bilmiyordum ve html ya da c ile başlamamı tavsiye etmişlerdi. Ama konun siber güvenlik olduğunu söyleyince python öğrenmem gerektiğini söylediler. Neden c yerine python öğrenmeliyim? bana avantajları dezavantajları ne olur anlatırsanız sevinirim.
Linux kullanıcısıysan python tam sana göre kendine göre tool'lar yazarsın ve biraz eğlenceli bir yazılım dilidir kolaydır
Windows kullanıcısıysan eğer
C öğren bence hem C'dan sonra başka program yazılımlarınada alışırsın

Chester Hoca

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
876
2
800
DATA
Avantaj konusunda daha hızlı öğrenirsin diğer dillerden çok kolay. Fakat tavsiyem ilk olarak C öğrenmen olur. Python kolay bir dil çabuk öğrenirsin ama C gibi diller zorlayıcıdır kolaya alışırsan diğer dilleri öğrenmekte güçlük çekersin. İlk olarak C sonra Python olarak devam etmeni öneririm

akla46

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
267
73
python kodlamaya açılmış bil oldundan yani şöyle pythonla web site yazabiliyon python ile hacking ilgili tool yazabiliyon vs vs ama sana kodlamaya diyorum başlaman için udmy den engiz cenizoğlunun c# dersinin öneririm

'DarkShadow

Yeni üye
18 Tem 2022
27
13
I'M RAT a GOD
Dostum siber güvenlikci veya hacker yazılım dilleri bilmek zorunda değil tool kullanmayı öğrensin yeter ama lakin toollarda bazen hata olabiliryor mesela bir exploit lazım ama yok piyasada yazılım dili bilsen iyi de bi bilgiye sahip olsan kolaylıkla işini görebilirsin ha zorunlu değil ama öğrensen fayda var

Alih78

Katılımcı Üye
26 May 2022
266
1
243
İlk önce hangi dilin nerelerde kullanıldığına bakmak lazım. C dili daha çok işletim sistemleri ve gönülü sistemlerde kullanılır. Ancak bana soracak olursanız, programlama mantığının anlamanız için C'yi öğrenmenizi tavsiye ederim. Eğer Python ile başlayacak olursanız daha düşük seviyelü dillere geçiş yaparken zorlanırsınız. Ayrıca diğer birçok dil C'den etkilendiği için ve hatta C ile yazıldığı için C'yi öğrendiğiniz zaman diğer dillere geçişiniz kolaylaşacaktır. Son olarak Python'da siber güvenlik için kullanacağınız modül veya paketler büyük ihtimal C veya başka düşük seviyeli diller ile yazılmış olacaktır. İsterseniz bu modüllerin kopyasını Python'da yazmayı deneyin, o zaman niye C öğrenmeniz gerektiğini anlarsınız.

Ayrıca bir düzeltme yapayım, HTML programlama dili değildir. HTML'nin açılımı kendisini açıklıyor zaten: Hypertext Markup Language.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.