Neden Sadece Web Site Hack ile Uğraşılır ?

22 Ağu 2017
212
5
Gotham
Merhaba.Çok merak ettiğim bir şey bu :
Türk Hack Gruplarında Neden Sadece Web Site Hack ile Uğraşılır?
Tamamen web site hack ağırlıklı konular var . Tamam başka alanlarla alakalı konular da var.Fakat dediğim gibi ağırlıklı olarak web site index basma,resim upload etme,site çökertme,brute force,sosyal medya brute force ve birkaç trojan atma konusu görüyorum bakınca.
Sizce bu durum değişmeli mi ? yoksa gayet memnun musunuz ?
(Yanlış anlaşılmasın Türk Hack Team'e lafım yok zaten en yararlı içerikleri burada buluyorum.Ben genel konuştum.)

THT JPEG

Üye
11 Ağu 2018
174
0
Zambiya
Bu arkadaş galiba bir tane grubu örnek alalım sıfatında konuşuyor.En azından youtube hesabından prim yapmıyoruz belirli bir aile statüsünde takılıyoruz.

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Sadece Web Hack Yok Network Hacking-Cracker-Phreaker-Sosyal Mühendis Gibi Alanlarda Uğraşanlarda Mevcuttur Forumda Küçük Bi Araştırma Yaparak Bulabilirsiniz. Fakat Genel Olarak Web hack İle Uğraşılmakta Nedeni İse Şu Son Dönemlerde Nasa Sitesi Hekıd Falan Filan Gibi Haberlere Konu Olan Saldırıları Görüp Ben Web Hacking İle Uğraşıcam Diye Başlayanlardan Dolayı Gnel Olarak Web Hacking İle Uğraşılır.. Tht Adına Konuşmuyorum Tüm Hack Gruplarında Durum Böyle

Son düzenleme:

Zunfix

Kıdemli Üye
29 Tem 2016
3,510
1
about:blank
Yok . Ben exploit , reverse engineering , wifi security , firewall(snort) , yazılım güvenlik açıklarının sebepleri çözümleri gibi kaynakları Türkçe bulamamaktan yakındım . Wolftimci çocuğu napayım :gülenyüz

Dostum burda hepimiz işi gücü olan ve pburda para ile mod luk yapmayan insanlarız.Ha kaynak arıyorsan para ile VİP lik alıp bakabilirsin tabi.Fakat size ücretsiz olarak kaynak sunuyoruz daha fazlasını beklemeyin.

22 Ağu 2017
212
5
Gotham
Dostum burda hepimiz işi gücü olan ve pburda para ile mod luk yapmayan insanlarız.Ha kaynak arıyorsan para ile VİP lik alıp bakabilirsin tabi.Fakat size ücretsiz olarak kaynak sunuyoruz daha fazlasını beklemeyin.

Dediğim gibi Türk Hack Team 'e hakaret olarak algılamayın . Ben genel olarak Türk Hack gruplarının bu tutumundan yakındım ve sebeplerini merak ettim .
Bulduğum en iyi konular burada zaten .
"burda para ile mod luk yapmayan insanlarız" Allah kolaylık versin .

Sadece Web Hack Yok Network Hacking-Cracker-Phreaker-Sosyal Mühendis Gibi Alanlarda Uğraşanlarda Mevcuttur Forumda Küçük Bi Araştırma Yaparak Bulabilirsiniz. Fakat Genel Olarak Web hack İle Uğraşılmakta Nedeni İse Şu Son Dönemlerde Nasa Sitesi Hekıd Falan Filan Gibi Haberlere Konu Olan Saldırıları Görüp Ben Web Hacking İle Uğraşıcam Diye Başlayanlardan Dolayı Gnel Olarak Web Hacking İle Uğraşılır.. Tht Adına Konuşmuyorum Tüm Hack Gruplarında Durum Böyle

Teşekkürler. Dediğimi tam manasıyla anlamışsınız .

Petroff ``

Kıdemli Üye
6 Haz 2014
2,257
1
Açıkçası mantıklı buluyorum şuan bu düşünceni ünlü kişileri deneyip başarılırsa bilgileri atılabilir

Sadrazam99 c99

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,159
0
null
sosyal mühendislik en gereksiz şey hala anlamadığım boş kategori her forum için geçerli...

instada araba hackleyenler görüyoruz malzemeler belli ne yapacağın belli keşke ucuz olsalar uçak hackleme konuları çekecez :trl merak etme alımlardan gelen üyeler gidip havij ile site hck konuları açmıyacak çok konu var diyip acaba nerden konu kassam diyip o alanlara yönelirler

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
Günümüzde artık çoğu şey web sitelerine ve bulut sistemlere taşındı. Bu nedenle ister istemez insanlar web'e yöneldiler. Tabi bunların yanında web harici işlerde var. Hiçbirşey göründüğü gibi değildir. Bakma sen buradaki açılan konulara. Asıl işi yapanlar perdenin arkasında hep.

19 May 2013
1,012
81
Dostum sitede tek saldırı yok,güvenlik alanında da başarılı dostlar var sadece sen galiba yoğun olan veya gözüne çarpanlara bakmışsın istersen kategorileri incele :)

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,143
512
THT's database
Dediğiniz mantıklı. Yapılabilir mi, yapılır fakat ne yaparsanız, kendiniz yaparsınız. Bu tarz "Hacking & Siber Güvenlik" alanları ücretsiz yayın yaptığı için insanların büyük bir çoğunluğu "Amacı olmayan." veya "Gereksiz." olarak görüyor. İlk aşamaları burada açılan konular üzerinden öğrenebilirsiniz fakat geri kalanlar size bağlıdır. "Kali Linux" tarzı işletim sistemlerini veya bahsi geçen diğer programları biraz kurcalayın. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.