nedir bu image logger ?

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
öncelikle belirtmek isterim ki açtığım ilk konu ve bir yanlışım olduysa afedersiniz
bir çocuk bana discord üzerinden spoilerli fotoğraf gönderdi bende spoileri açtığım zaman hem discord tokenim hemde roblox cookie bilgilerim onun eline geçmişti
nasıl oluyor bu anlatır mısınız github üzerinde konuştuğum rdmo1 diye birisi bu aracı denememe izin verdi ve cidden çalışıyordu nasıl oluyor bu

Çözüm
uzun lafın kısası sanalda bir çok şey mümkündür. Sadece anlaşılması zaman alır bazen. İmage loggerler ile çok şey yaptım ben. Şimdi bir değeri pek kalmadı ama hâlâ farklı bir şeyler çıkabileceğine eminim. Log & Sniff. Socket & Connect vs. Sistem yanıltmaya yönelik, cookie edinmeye yönelik. Bir çok şey mümkün. Bundan seneler önce basit bir user-agent şeysi ile facebookda bug vardı & buldum desem inanmaz, gülersiniz. Durum böyle. Yapılabilirliğine inanmamak saçma olur lakin işleyişi çözmek vakit alır.

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
zaten discordda webhooklar üzerinden yollanıyor bilgiler ben adama benim webhookumu eklettirdim direkt olarak bana geldi
Dediklerin her yazışında değişiyor dostum. Adam sana ne attıysa atar mısın? Github dosyalarına baktım anlamsız kodlar olduğunu düşünüyorum Asıl kullandığı dosyayı github'a koymamış.(main.py) Görseli atar mısın bize de?

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
Dediklerin her yazışında değişiyor dostum. Adam sana ne attıysa atar mısın? Github dosyalarına baktım anlamsız kodlar olduğunu düşünüyorum Asıl kullandığı dosyayı github'a koymamış.(main.py) Görseli atar mısın bize de?
adamdan bu fotoğrafı loggera çevirmesini istedim
sonrasında 1 dakika bekleyip bana fotoğrafı bir arkadaşına gönder dedi bu kadar sonra arkadaşımın bilgileri bana geldi

olayı toparlayayım o zaman
hocam ben image logger yapıyorum diyen rdmo1 denilen kişiye ulaştım ve ona inanmadığımı söyleyip bana kanıt vermesini istedim o da benim attığım fotoğraf linkini benim webhookum aracılığı ile loggera dönüştürdü kısaca bende bunun doğruluğunu kendime kanıtlamış oldum arkadaşım üstünde deneyerek

sorun benden mi kaynaklı bilmiyorum ama mesajlarımın yarısı gitmiyor

Hasqer

Uzman üye
27 Haz 2016
1,197
7
İlginç bir olay olduğu için merak etmiştim, yardımcı olayım istedim fakat yardım aramıyorsun sanırım kaçak ve uyumsuz cevaplar veriyorsun. Yaşananların gerçek olmadığına inanıyorum. Hiçbir kanıt göndermemeye de ısrar ediyorsun. Ciddiye alamıyorum iyi forumlar.

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
İlginç bir olay olduğu için merak etmiştim, yardımcı olayım istedim fakat yardım aramıyorsun sanırım kaçak ve uyumsuz cevaplar veriyorsun. Yaşananların gerçek olmadığına inanıyorum. Hiçbir kanıt göndermemeye de ısrar ediyorsun. Ciddiye alamıyorum iyi forumlar.
yardım arıyorum gerçekten forumda yeniyim sizin mesajlarınızı bile tam olarak göremiyorum kanıt olarakda ne yollayabilirim ki zaten
Rdmo1#3333 adamın discord adresi bu ona ulaşın

böyle düşündürdüğüm için özür dilerim ama bana inanın image logger hakkında benimde bilgim çok az olduğu için mantıklı cevaplar veremiyorum

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
Kendini yanlış ifade ediyorsun ve bizi zorluyorsun, cevap istiyorsun ama sana söylediğimiz şeylere güvenmiyorsun. Burda herkes discord dan baktığın anda senin cookilerini çalan bir olaydan bahsettiğini düşünüyor çünkü böyle anlatıyorsun ama bir şeyleri kaçırdığın aşikar. Bizim açımızdan olay ancak 2 şekilde değerlendirilebilir ya discord da büyük ve saçma bir açık keşfetmeli ünlü adamımız Rdmo1 yada aslında gelişen olayları bize yanlış anlattığını düşünmeliyiz. Burda ki çoğu kişi gibi bende 2. seçeneğe daha kuvvetli bir ihtimal olarak bakıyorum. Attığın github linklerini inceledim ilkinde Rdmo1 nun repo sunu atmışsın ve yaptığı işler çok gereksiz, çocuk işi; ikinci attığın repo da ise png dosyasını çalıştırır gibi gösterip arkada bir exe çalıştırma metodu anlatılmış, bu da rar kullanılarak yapılıyor açıkçası orasını net olarak anlayamadım vakıf değilim. Lakin ortaya çıkan şey fotorafı içine gömen, aslında exe olan ve arkada cookieleri çalıp uzak sunucuya gönderen bir program, senin gördüğün tek şey ise bu sırada açılan resim. Olay tamamen bundan ibaret.
insanlardan yardım istemek onları kendi inandığın şeyi kanıtsatmaya çalışmakla aynı değildir. Madem yardım konusu açtın bizim yazdıklarımıza göre kendi kendine iç sorgunu yapıcaksın düşünüceksin acaba ben mi bir yeri kaçırıyorum acaba bana anlatılan durumu iyi anlamadım mı acaba senaryoda fark edemediğim bir nokta mı var gibi gibi... Umarım hepimiz gibi sende bir şeyler öğrenirsin.

kurononyanko

Katılımcı Üye
6 Şub 2022
534
5
397
uzun lafın kısası sanalda bir çok şey mümkündür. Sadece anlaşılması zaman alır bazen. İmage loggerler ile çok şey yaptım ben. Şimdi bir değeri pek kalmadı ama hâlâ farklı bir şeyler çıkabileceğine eminim. Log & Sniff. Socket & Connect vs. Sistem yanıltmaya yönelik, cookie edinmeye yönelik. Bir çok şey mümkün. Bundan seneler önce basit bir user-agent şeysi ile facebookda bug vardı & buldum desem inanmaz, gülersiniz. Durum böyle. Yapılabilirliğine inanmamak saçma olur lakin işleyişi çözmek vakit alır.

Çözüm
9 Tem 2022
165
1
48
daha ne kadar açıklayabilirim ben mağdur olduktan sonra kendim bu durumu araştırıp rdmo1 denilen adamdan deneme amaçlı tek kullanımlık bir logger aldım normalde paralı vercekti sonra ben arkadaşıma yolladığımda arkadaşımın discord tokenini alabildim yani diyorum ki bu image logger gerçek bizzat arkadaşımın discord hesabına girdim mağdur olan kişi önemli değil bu aracın nasıl çalıştığı önemli anlatabildim mi
Rdmo gibi adamsin. Kardas neden dediklerimi anlamiyon ya pishing yedin yada rat yedin. Nedir uzattigin. Hayret bisey. Sanki burda kinse bilmiyormu ne halt yaptigini

Kendini yanlış ifade ediyorsun ve bizi zorluyorsun, cevap istiyorsun ama sana söylediğimiz şeylere güvenmiyorsun. Burda herkes discord dan baktığın anda senin cookilerini çalan bir olaydan bahsettiğini düşünüyor çünkü böyle anlatıyorsun ama bir şeyleri kaçırdığın aşikar. Bizim açımızdan olay ancak 2 şekilde değerlendirilebilir ya discord da büyük ve saçma bir açık keşfetmeli ünlü adamımız Rdmo1 yada aslında gelişen olayları bize yanlış anlattığını düşünmeliyiz. Burda ki çoğu kişi gibi bende 2. seçeneğe daha kuvvetli bir ihtimal olarak bakıyorum. Attığın github linklerini inceledim ilkinde Rdmo1 nun repo sunu atmışsın ve yaptığı işler çok gereksiz, çocuk işi; ikinci attığın repo da ise png dosyasını çalıştırır gibi gösterip arkada bir exe çalıştırma metodu anlatılmış, bu da rar kullanılarak yapılıyor açıkçası orasını net olarak anlayamadım vakıf değilim. Lakin ortaya çıkan şey fotorafı içine gömen, aslında exe olan ve arkada cookieleri çalıp uzak sunucuya gönderen bir program, senin gördüğün tek şey ise bu sırada açılan resim. Olay tamamen bundan ibaret.
insanlardan yardım istemek onları kendi inandığın şeyi kanıtsatmaya çalışmakla aynı değildir. Madem yardım konusu açtın bizim yazdıklarımıza göre kendi kendine iç sorgunu yapıcaksın düşünüceksin acaba ben mi bir yeri kaçırıyorum acaba bana anlatılan durumu iyi anlamadım mı acaba senaryoda fark edemediğim bir nokta mı var gibi gibi... Umarım hepimiz gibi sende bir şeyler öğrenirsin.
Kendini motive ediyor yazdiklarimizla. Yardim degil amaci. Sacma sapan biseyler yazmak. Sanki bilmeyiz. Biliriz ne yaptigini

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
hocam haklı olabilirsiniz rdmo1 muhtemelen kendini deneyen birisi veya o tarz bişey kodları dediğiniz gibi anlamsız ama image logger denilen olay gerçek kanıtım falan yok kendimi ifade edemiyorda olabilirim haklısınız ama ben hiç bişey indirmedim diyelim ki indirdim adamın bana denemem için verdiği logger ile arkadaşımın cookie bilgilerini öğrenmem bunu kanıtlar zaten ama ben bunu yaptığımı kanıtlayamam sanırım
benim aldığım logger rdmo1 in kendi yaptığı logger olamaz muhtemelen o da başka birinin aracından oluşturduğu aracı yolladı
ayrıca ben webhookumu yönlerdirdiğim kanalda çıktıların sadece cookie geldiği kısmı silmiştim diğerleri duruyordu
ilk rdmo bana webhookunu kontrol et dediğinde https://images-ext-1.discordapp.net...-white-stripes-optical-illusion-168695979.jpg tam olarak bu link geldi buna girince fotoğraf yerel bilgisayara yükleniyor
ama discordda bu direkt fotoğraf olarak gözüküyor ve fotoğrafa sağ tıklayıp bağlantıyı kopyala diyince https://thumbs.dreamstime.com/b/d-i...-white-stripes-optical-illusion-168695979.jpg bu link geliyor sizin dediğiniz gibi discordun saçma bir hatası olması muhtemel ayrıca adam bana *ben uçbirimi kapattığım anda o fotoğraf işlevini yitirir* bence bu metasploitte oluşturulan trojanlara benziyor bir ip ve port bilgisi giriliyor sonra onu dinlemeye alıyorsunuz eğer dinleme yaptığınız uçbirimi kapatırsanız bağlantı da gidiyor bunun gibi olabilir mi hocam

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
Promo sitelerine girdigi icindir promo derken anlayin:ROFLMAO:
demek istediğinizi anlayamadım

Rdmo gibi adamsin. Kardas neden dediklerimi anlamiyon ya pishing yedin yada rat yedin. Nedir uzattigin. Hayret bisey. Sanki burda kinse bilmiyormu ne halt yaptigini

Kendini motive ediyor yazdiklarimizla. Yardim degil amaci. Sacma sapan biseyler yazmak. Sanki bilmeyiz. Biliriz ne yaptigini
kendimi motive etmek için neden thtde image logger nedir diye konu açayım :D?
ben 2 saattir burda gönderilen fotoğrafa tıkladığımı söylüyorum neyin ratından neyin phishinginden bahsediyorsun tamam diyelimki ben buna maruz kaldım nasıl arkadaşımın cookielerini aldım sadece arkadaşımı fotoğrafa tıklatarak herhangi bir indirme yapmadı

hocam siz sanırım image logger hakkında çok daha fazla bilgi sahibisiniz siz anlatır mısınız kısaca

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
2
769
Cudi
hocam haklı olabilirsiniz rdmo1 muhtemelen kendini deneyen birisi veya o tarz bişey kodları dediğiniz gibi anlamsız ama image logger denilen olay gerçek kanıtım falan yok kendimi ifade edemiyorda olabilirim haklısınız ama ben hiç bişey indirmedim diyelim ki indirdim adamın bana denemem için verdiği logger ile arkadaşımın cookie bilgilerini öğrenmem bunu kanıtlar zaten ama ben bunu yaptığımı kanıtlayamam sanırım
benim aldığım logger rdmo1 in kendi yaptığı logger olamaz muhtemelen o da başka birinin aracından oluşturduğu aracı yolladı
ayrıca ben webhookumu yönlerdirdiğim kanalda çıktıların sadece cookie geldiği kısmı silmiştim diğerleri duruyordu
ilk rdmo bana webhookunu kontrol et dediğinde https://images-ext-1.discordapp.net...-white-stripes-optical-illusion-168695979.jpg tam olarak bu link geldi buna girince fotoğraf yerel bilgisayara yükleniyor
ama discordda bu direkt fotoğraf olarak gözüküyor ve fotoğrafa sağ tıklayıp bağlantıyı kopyala diyince https://thumbs.dreamstime.com/b/d-i...-white-stripes-optical-illusion-168695979.jpg bu link geliyor sizin dediğiniz gibi discordun saçma bir hatası olması muhtemel ayrıca adam bana *ben uçbirimi kapattığım anda o fotoğraf işlevini yitirir* bence bu metasploitte oluşturulan trojanlara benziyor bir ip ve port bilgisi giriliyor sonra onu dinlemeye alıyorsunuz eğer dinleme yaptığınız uçbirimi kapatırsanız bağlantı da gidiyor bunun gibi olabilir mi hocam
Arkadaşınıza attığınız dosya şu yukardaki resimlerden bitanesi olamaz çünkü bunlar öz mü öz jpg ler kimse bunları sağa sola atarak cookie çalamaz arkadaşınız da sizde bir exe dosyası indirdiniz ve onu çalıştırınca içine gömülü resim ve cookie stealer aynı zamanda çalıştı. Bunun başka bir izahı yok isterseniz arkadaşınızın indirilen dosyalarına veya kendinizinkine dikkatli bakın yada tekrar logger ı edindiğiniz kişiden satın almak istediğinizi ama emin olamadığınızı tekrar denemek istediğinizi falan bir şeyler diyip tekrar sizin resim dosyası sandığınız şeyi oluşturun sonra onu burda paylaşın bizde inceleyelim çünkü anladığım kadarıyla bunu bir saplantı haline getirdiniz.

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
Arkadaşınıza attığınız dosya şu yukardaki resimlerden bitanesi olamaz çünkü bunlar öz mü öz jpg ler kimse bunları sağa sola atarak cookie çalamaz arkadaşınız da sizde bir exe dosyası indirdiniz ve onu çalıştırınca içine gömülü resim ve cookie stealer aynı zamanda çalıştı. Bunun başka bir izahı yok isterseniz arkadaşınızın indirilen dosyalarına veya kendinizinkine dikkatli bakın yada tekrar logger ı edindiğiniz kişiden satın almak istediğinizi ama emin olamadığınızı tekrar denemek istediğinizi falan bir şeyler diyip tekrar sizin resim dosyası sandığınız şeyi oluşturun sonra onu burda paylaşın bizde inceleyelim çünkü anladığım kadarıyla bunu bir saplantı haline getirdiniz.
tabiki efendim umarım alabilirim ancak burada anlık olarak konuşamıyoruz başka bir iletişim adresiniz var mı çünkü adam anlık olarak yapıcaktır sizin aracılığınız ile doğrulamış oluruz discord veya whatsapp varsa ordan ulaşmam iyi olur
ayrıca bu açığın çalışması için sanırım discord zorunlu tam emin değilim ama nolur nolmaz size fotoğrafı discorddan göndermem çok daha iyi olacaktır

NAHO.ExE

Üye
7 Nis 2022
86
10
anladığıma göre birisana discortan sana sploerli bir resim atı sende onu açtın roblox ve discortun çalındı öncelikle resmi indirmedine eminmisin discorta farklı şeyler kulanılarak atılan bir rarı fotoraf alarak gözster biliyolar onun dışında bir spleri açtıhında senin makinana gidecek bir virüs yapılması çok zor bunu için discorta aylar yada yılarca sürecek araştırmalar yapılması gerek ve bu çok büyük bir açık olurdu ya olayı düzgün anlatamamışsın yada bizi troliyosun

zPain

Yeni üye
20 Ağu 2022
37
5
anladığıma göre birisana discortan sana sploerli bir resim atı sende onu açtın roblox ve discortun çalındı öncelikle resmi indirmedine eminmisin discorta farklı şeyler kulanılarak atılan bir rarı fotoraf alarak gözster biliyolar onun dışında bir spleri açtıhında senin makinana gidecek bir virüs yapılması çok zor bunu için discorta aylar yada yılarca sürecek araştırmalar yapılması gerek ve bu çok büyük bir açık olurdu ya olayı düzgün anlatamamışsın yada bizi troliyosun
öncelikle söyleyeyim amacım kimsenin vaktini boşa harcamak trollemek değil
anladığın gibi spoiler içeren bir fotoğraf gönderildi bana açtığım zamanda hesaplarım çalındı tek yaptığım şey spoileri açmaktı bir indirme yapmadım ama rdmonun denemem için verdiği loggerde çıktı linki buydu
https://images-ext-1.discordapp.net...-white-stripes-optical-illusion-168695979.jpg
bu linke basınca fotoğraf yerel bilgisayara yükleniyor ve discorda bu linki koyduğunuz zaman indirilen fotoğraf gösteriliyor yani discordda siz spoileri açtığınız anda jpg dosyasını indirmiş ve açmış gibi oluyorsunuz ama jpg dosyası ile nasıl çerezler çalınabilir

2 Eki 2023
62
4
evet tamamen eminim hex düzenleme olayı ile falan oluyormuş sanırım

benim cookie ve token bilgilerimi bana attı ve herhangi bi dosya indirmedim

githubda rdmo1 diye bir adam var image logger yaptığını iddia ediyor ayrıca bunun video gif ve mp3 tarzında farklı varyasyonları var bunlar gerçek mi bilmiyorum ama adamla konuştuğumda kendisi bana image logger verdi ve bi arkadaşımın cookiesini alabildim
GitHub - Rdmo1/Neptune: Made in Python! Multi Tool for Roblox & Discord, visit now! github sayfası
GitHub - FLUORESCENTXX/One-Click-Image-Logger: A method on how to make a One Click Image Logger! bu linktede kendi image loggerimizi nasıl yaparız bunu anlatıyor hex denilen şey ile ilk defa burda tanıştığım için anlamadım pek bilen birisi varsa tam olarak açıklayabilir mi
aga yapılışını verebilirmisin

Son düzenleme:
2 Eki 2023
62
4
kardeşim forumda seni anlayamayanlar var ki burda coğu kişi sosyal muhendisliik ustası sadece ama sanalda herşey mümkundur mesela discorddan rat atma bu en basitlerinden ipyi bulup ipdende cihaza sızabiliyosun hack bir yapboz gibidir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.