Nereden başlamalıyım ?

HateFile

Yeni üye
9 Ara 2017
16
0
Merhaba bugüne kadar RAT ve FUD işlemleriyle uğraştım fakat bunun hackle alakası olduğunu bile düşünmüyorum açıkcası , sosyal mühendislik yeteneklerinizle alakalı bir durum bana kalırsa . hacker olmak gibi bir hayalim yok dersem yalan olur fakat gerçekci bir hedef mi ? benim için değil . ben sadece bu konulara ciddi şekilde girmek istiyorum ve bir yerden başlamam gerekiyor fakat bir rehbere ihtiyacım var d&r de satılan hacker kitaplarının saçmalık olduğunu düşünüyorum sadece neleri öğrenmem gerektiğini bilsem bana yetecektir . kafam çok karışık çok geniş bir dünyadan bahsediyoruz nereden başlayacağımı bilmiyorum pyhton mu öğreneyim linux mu öğreneyim yoksa c++ felan kafam çok karışık nereden başlamalıyım yardımınız lazım
.

Son düzenleme:

B4RTU

Katılımcı Üye
9 Ağu 2019
254
2
HTML'den başlamanızı öneririm. Sonrasında mantığı kavradığınız da öğrenmek istediğiniz kodlama dilini öğrenebilirsiniz. Yazılım da ne kadar çok bilgi, o kadar size fayda sağlayacaktır.

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,791
45
Merhaba ;

Bütün Hepsi senin hedeflerine bağlı mesela ben linux ile başladım.Hedefin neyse onu mesela web'e yöneliksen html vb. herşey sana bağlı yani.

İyi Günler Dilerim.

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Bak dostum C den işlemci yapısı öğren Assembly öğren tersine mühendisliğe gir ufaktan memory hooking vs. derken baya bi ilerlersin süper birşey olursun

myRANN

Katılımcı Üye
3 Ocak 2012
286
0
Turkey
Kardeşim sana tavsiyem pcne linuxu kur dual boot yap pcni ve python öğrenmeye başla

mbksoftware

Yeni üye
29 Eyl 2019
3
0
Öncelikle Merhaba.
Eğer bu işte gerçekten başarılı olmak istiyorsan vereceğim önerileri uygulamanı öneririm.
Öncelikle Windows'dan Kurtulmalısın.
Windows, Kök erişimi yani sistem dosyaları gibi hassas dosyalara erişim imkanı sağlamadığı için Windows ile işin olmayacak.
Programlama dilleri konusuna gelince;
Eğer VisualBasic (VB.NET) Gibi dilleri geçmişte kullandıysan, C# öğrenmeye başlamanı öneririm.
Ancak C# veya C++, Pyhton veya başka bir dil fark etmez. Önemli olan ezberden gitmemek. Ezber seni belli bir yere taşır, ancak bir süreden sonra yol katedemezsin.
Yapman gereken işin mantığını kavramak.​

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
3,007
Merhaba,
Bende yeni yeni başlıyorum ve önerilerin çoğu program dillerini öğrenmen. Benimde tavsiyem budur. Tek bir şeye bağlı kalma ve ezberle gitme. İlk önce kendi yolunu çiz :)

DarkNESS90

Üye
23 Ocak 2019
131
8
dust_2
Sana tavsiyem şu network ve ağ temellerini,Kali linuxu,web uygulama güvenliğini,sosyal mühendisliği,virüs yazmayı,exploit yazmayı,programlama dillerinin hepsini değil fakat 2 3 tane bilsen yeterlidir.Botnet ve ddos saldırıları.Kriptoloji de dibe kadar girmene gerek yok sha1 md5 gibi şeyleri öğrensen yeterlidir Http ve ssh tünelleme,Brute force yöntemi gibi gibi şeyleri öğrenirsen bayağı yol kat etmiş olursun diye düşünüyorum.

HateFile

Yeni üye
9 Ara 2017
16
0
Öncelikle Merhaba.
Eğer bu işte gerçekten başarılı olmak istiyorsan vereceğim önerileri uygulamanı öneririm.
Öncelikle Windows'dan Kurtulmalısın.
Windows, Kök erişimi yani sistem dosyaları gibi hassas dosyalara erişim imkanı sağlamadığı için Windows ile işin olmayacak.
Programlama dilleri konusuna gelince;
Eğer VisualBasic (VB.NET) Gibi dilleri geçmişte kullandıysan, C# öğrenmeye başlamanı öneririm.
Ancak C# veya C++, Pyhton veya başka bir dil fark etmez. Önemli olan ezberden gitmemek. Ezber seni belli bir yere taşır, ancak bir süreden sonra yol katedemezsin.
Yapman gereken işin mantığını kavramak.​

linux öğrenmeyi isterim python ile bruteforce kodlamayı ayrıca windows kullanan kişilerin bilgisayarlarına erişebilmeyi isterim (bunu zaten rat ile yapıyorum ama çok amatörce geliyor . mutlaka daha etkili ve mantıksal yolları olmalı adına hack denebilecek). linux sunucularına python ile yazılmış virüsleri sokmak istiyorum. kısaca sızma zarar verme bilgi edinme üzerine yoğunlaşmak istiyorum hem sosyal hesaplardan hem sunuculara girerek hem python ile zararlı yazılımlar kodlayarak. linux ve python ile başlamamı önerir misiniz şimdilik

Sana tavsiyem şu network ve ağ temellerini,Kali linuxu,web uygulama güvenliğini,sosyal mühendisliği,virüs yazmayı,exploit yazmayı,programlama dillerinin hepsini değil fakat 2 3 tane bilsen yeterlidir.Botnet ve ddos saldırıları.Kriptoloji de dibe kadar girmene gerek yok sha1 md5 gibi şeyleri öğrensen yeterlidir Http ve ssh tünelleme,Brute force yöntemi gibi gibi şeyleri öğrenirsen bayağı yol kat etmiş olursun diye düşünüyorum.

bunları listeme ekledim amacıma yönelik konuşmuşsun . windowsa ve linux e sızıp her iki sitem için zararlı yazılımlar yazmak istiyorum mesela rat vb veya seçtiğim amaca yönelik sunucu içerisinde çalışacak virüsler . brute force yazmak istiyorum mesela pthon ile nerden başlayayim kali öğrenip pyhton öğreneyim mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

brtgld

Üye
27 Tem 2019
89
0
Vatan
ddos ve brute force öğrenmene gerek yok linux her türlü öğren senin bulabildiğin tüm proglamların en iyisini kullanmaya çalış web hackleme yöntemlerinin nerdeyse hepsini bil proglamlar sana dar gelmeye başlıyınca kendi proglamlarını yazmaya başla
ddos:internetini vurur
brute force:sifre sallama yöntemi denebilir ama proglam sallıyor

HateFile

Yeni üye
9 Ara 2017
16
0
hedefim bir kaç dil öğrenmek ama ilk olarak python mantıklı bir seçim gibi görünüyor kursları varsa gidebilirim aslında para ödemeliyim yoksa sıkılıp bırakma ihtimalim var :D

ddos ve brute force öğrenmene gerek yok linux her türlü öğren senin bulabildiğin tüm proglamların en iyisini kullanmaya çalış web hackleme yöntemlerinin nerdeyse hepsini bil proglamlar sana dar gelmeye başlıyınca kendi proglamlarını yazmaya başla
ddos:internetini vurur
brute force:sifre sallama yöntemi denebilir ama proglam sallıyor

şuanlık kali ve içinde olan araçları kullanıp bunları öğrenmem lazım sanırım sonra python ile bir şeyler kodlarım

Moderatör tarafında düzenlendi:

UNUTAMAMASLA

Yeni üye
1 Haz 2019
0
0
arkadaşlar bende yeni başlamak istiyorumda yazılım/program dilleri arasında kararsızım android uzerıne uzmanlaşmak istiyorum link yoluyla virusle telefonu yonetme galeriye wp ye girme kısaca ele geçirme lakin nerden başlasam karar veremedim bi yardım edebilirmisiniz.

zubu

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
293
1
linux komutlarını nereden öğrenebilirim, internetten araştırdım ama çok geniş bir kaynak bulamadım,
örn:
şu dosyayı şuraya taşı
şu dosyayı bu klasörde ara, eğer bulursan sil
şu internet sitesine gir ve içeriği indir
vb vb.

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
HateFile
Kendi yolunu çizmelisin sana ne mantıklı geliyorsa onunla başla. Balık tutma gibi düşün sabır isteyen bir iş bilgisayarda öyle sabırlı olursan her işin üstesinden gelirsin sadece doğru kaynaklara bakmaya ve araştırmayı hiçbir zaman bırakma yorucu bir şeydir yeni bilgiler edinmek.

Treng

Üye
21 Haz 2019
55
0
EMPTİNESS
Python indir ve kur sonra Youtube da yazılım bilimi kanalındaki videoları izleyerek bir şeyler kapabileceğini düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.