Çözüldü Netmahal Virüsü Silinmiyor

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Selam Aleyküm öncelikle arkadaşlar...
Tarayıcılarımın ana sayfasına bulaşan netmahal adlı virüsü ne yaptıysam kaldıramadım oldukcada rahatsız edici bir durum Malwarebytes Anti-Malware ile tarartıp silmeme rağmen banamısın demiyor exe uzantısından değiştireyeim dedim yinede yemedi kayıt defterinden kaldırmayı denedim oradada bulamadım bunun bir çözümü var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Axionit

Yeni üye
25 Eyl 2013
49
0
Tarayıcılarımın ana sayfasına bulaşan netmahal adlı virüsü ne yaptıysam kaldıramadım oldukcada rahatsız edici bir durum Malwarebytes Anti-Malware ile tarartıp silmeme rağmen banamısın demiyor exe uzantısından değiştireyeim dedim yinede yemedi kayıt defterinden kaldırmayı denedim oradada bulamadım bunun bir çözümü var mı?
Öncelikle aleyküm selam...
1.Tarayıcının özelliklerine girip hedefi değiştirmeyi denedin mi?
2.AdwCleaner ile temizlemeyi dene

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Farklı programlarla temizlemeyi deneme.
PRograml ekle/kaldır bölümünden yeni eklenmiş programları kaldır reklam olabilecek türden birde çalıştır'a 'regedit' yaz HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE ' e tıkla ctrl + f yap netmahal yaz çıkan bütün sonuçları sil.

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Axionit hocam söylediklerini de daha önceden denedim fakat işe yaramadı..
deimos 18 hocam söylediklerinizinde bir kısmını daha önce denemiştim şimdi söylediklerinizi tamamen denedim fakat yinede yemedi tarayıcıyı kaldırdım kurdum yinede aynı

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Bide bunları dene
chromeunweb1_tr.jpg

Netmahal-Search-Chrome-removal.jpg

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Hedef karşılığnı daha önce düzenlemiştim şu an orada netmahal ile ilgili bir yazı yok ve yeni fark ettim şimdi uzantıların içersinde görebiliyorum sadece oradanda etkinleştirmeyi iptal edemiyorum klitlemiş kendini

tolqayucel

Üye
31 May 2014
96
0
Birde tarayicini sifirla . chormedeyse ayarlara gir en altta daha fazla secenek goster diye bir secenek var onu ac acilan bolumun en altinda o secenegi gorursun bunu dene birde

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek

geldiginde yaz yardımcı olayım babacanım:)

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
shadow-mavi hocam geldim kusura bakmayın vardiyalı çalıştığım için yeni geldim işten...
deimos 18 Hocam buda görev yöneticisinin ekran görüntüsü
Ry2X1Z.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.