Network Öğrenmek İçin Kaynak Tavsiyesi

z_c

Yeni üye
21 Nis 2022
43
14
Merhaba arkadaşlar network öğrenmek için youtube kanalı, web sayfası veya kitap önerisi verebilir misiniz?

Gauloran

Global Moderatör
7 Tem 2013
8,188
634
forumdan konuları derlemiştim inceleyebilirsin eğer bakmadıysan

z_c

Yeni üye
21 Nis 2022
43
14
forumdan konuları derlemiştim inceleyebilirsin eğer bakmadıysan

birçok konu başlığına erişemedim hatta hiçbirine

SpyKod

Katılımcı Üye
8 Şub 2006
350
70
Tarsus
@Toryy Modbus Profibus ve Profinet ile Endüstriyel Haberleşme Buralara arkadaş hiç girmesin . Bana kalırsa öğrenmesi gereken en son konulardan bir tanesi.
Modbus, Profinet , Plc bunlar bir biriyle etkileşim iletişim halinde olan çihazlar . Bunlar İleri seviye konular. Teşekkürler güzel içeriklere değinmişsin.

SpyKod

Katılımcı Üye
8 Şub 2006
350
70
Tarsus
Demek istediğim şu Yanlış anlaşılmasın;

Modbus , Profinet Profibus otomosyonun önünde veya arkasında çalışan köprü gibi düşünüle bilir. Örneğin; Üretim tesisiniz var Sap/Erp gibi bir sitem kullanıyorsunuz. Etiket fiş ,plc ,Scorboad vs gibi ekipmanların verilerini RS-232 veya RS-485 haberleşme birimlerini kullanarak sunucu ortamında . Ek yazılımlar Eşliğinde sistemin aktif bir şekilde çalışıp çalışmadığının sonucunu verir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.