Node.js projem için replit alternatifi

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
Merhaba, önceden replit kullanıyordum ancak projelerime herkes erişebiliyor. Bu beni çok rahatsız ediyordu. Replit alternatifi projelerime kimsenin erişemeyeceği bir site veya uygulama var mı?

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
182
GitHub özellikle açık kaynaklı projeler için popüler bir platformdur, ancak özel projeler de barındırabilirsiniz. Projelerinizi özel olarak ayarlayarak sadece sizin veya seçtiğiniz diğer kişilerin erişebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

GitLab: GitLab, GitHub'a benzer bir platformdur ve aynı şekilde özel projeleri barındırabilir. GitLab, bazı özellikleri için GitHub'a göre daha öne çıkmaktadır.

Umarım yardımcı olmuştur.

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
GitHub özellikle açık kaynaklı projeler için popüler bir platformdur, ancak özel projeler de barındırabilirsiniz. Projelerinizi özel olarak ayarlayarak sadece sizin veya seçtiğiniz diğer kişilerin erişebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

GitLab: GitLab, GitHub'a benzer bir platformdur ve aynı şekilde özel projeleri barındırabilir. GitLab, bazı özellikleri için GitHub'a göre daha öne çıkmaktadır.

Umarım yardımcı olmuştur.
Teşekkürler deneyeceğim ancak çalıştırma gibi bir seçenek yok sanırım

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
182
Glitch'de proje gizleme yok bildiğim kadarıyla
  1. Glitch hesabınıza giriş yapın ve projenize gidin.
  2. Projeyi sağ tıklayın ve Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler) seçeneğini seçin.
  3. Project Settings (Proje Ayarları) bölümüne gidin.
  4. Make This Project Private (Bu Projeyi Özel Yap) seçeneğini seçin.
  5. Export Project (Projeyi Dışa Aktar) seçeneğine tıklayın.
  6. Export to GitHub (GitHub'a Aktar) seçeneğini seçin.
  7. GitHub hesabınıza giriş yapın ve yeni bir özel repo oluşturun.
  8. Glitch'ten dışa aktardığınız dosyaları GitHub repo'nuzun kök dizinine yükleyin.
  9. GitHub repo'nuzun ayarlarına gidin ve Settings (Ayarlar) seçeneğine tıklayın.
  10. Manage Access (Erişimi Yönet) seçeneğine gidin ve erişimi yalnızca sizinle paylaşacak şekilde ayarlayın.
Böylece, projeniz artık özel olarak ayarlanmış ve sadece sizin erişebileceğiniz bir GitHub repo'sunda saklanacaktır.

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
109
  1. Glitch hesabınıza giriş yapın ve projenize gidin.
  2. Projeyi sağ tıklayın ve Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler) seçeneğini seçin.
  3. Project Settings (Proje Ayarları) bölümüne gidin.
  4. Make This Project Private (Bu Projeyi Özel Yap) seçeneğini seçin.
  5. Export Project (Projeyi Dışa Aktar) seçeneğine tıklayın.
  6. Export to GitHub (GitHub'a Aktar) seçeneğini seçin.
  7. GitHub hesabınıza giriş yapın ve yeni bir özel repo oluşturun.
  8. Glitch'ten dışa aktardığınız dosyaları GitHub repo'nuzun kök dizinine yükleyin.
  9. GitHub repo'nuzun ayarlarına gidin ve Settings (Ayarlar) seçeneğine tıklayın.
  10. Manage Access (Erişimi Yönet) seçeneğine gidin ve erişimi yalnızca sizinle paylaşacak şekilde ayarlayın.
Böylece, projeniz artık özel olarak ayarlanmış ve sadece sizin erişebileceğiniz bir GitHub repo'sunda saklanacaktır.
Kardeş chatgpt'den kopyala yapıştır yapmayı bırakacakmisin .d
Orijinal cevaplar istiyorum..

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
182
Kardeş chatgpt'den kopyala yapıştır yapmayı bırakacakmisin .d
Orijinal cevaplar istiyorum..
Yardımcı olmaya çalışıyorum dostum. Kendim bilmiyorsam erafdan öğrendiğim şeyleri yönlendiriyorum. İşe yaramıyorsa söyleyebilirsin. Yada foruma yanıt beklemek yerine araştırmalar yapabilir ve kendinde bulmaya çalışabilirsin.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Merhaba, önceden replit kullanıyordum ancak projelerime herkes erişebiliyor. Bu beni çok rahatsız ediyordu. Replit alternatifi projelerime kimsenin erişemeyeceği bir site veya uygulama var mı?
  • Visual Studio App Center.
  • WebStorm.
  • ServiceNow Now Platform.
  • RubyMine.
  • Studio 3T.
  • GoLand.
  • Visual LANSA.
  • dbForge Studio for SQL Server.
Bunları internette buldum ama tam olarak istediğin şey mi emin değilim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.