nokia 3. kez garantiye gönderme-para alınabilir mi

gencco

Katılımcı Üye
9 Tem 2008
378
0
sa arkadaşlar...
1) telefonumu 2 defa servise gönderdim şimdi yine göndermeyi düşünüyorum ara sıra sorun veriyor sürekli değil yani öncelikle bu şekilde ara sıra sorun vermesinden dolayı garantiye göndermem, para-cihaz değişimi istemem sorun teşkil eder mi?
2) sorun önceki sorunlarla benzer dokunmatik sorunu bazen tutmuyor, bazen tuş açamıyorum, biri aradığında bazen cevap veremiyorum bastığım halde, ekran sabit kalıyor tuşlar çalışmıyr falan işte şimdi para iadesini alabilir miyim yoksa sadece değiştirirler mi, başka telefon istesem farkı ödesem alsam olur mu, gönderirken kağıda ne yazmalıyım tam olarak paramı istiyorum falan da ekleyeyim mi, inandırıcı olması için parayı iade etmeleri için tüketici haklarına başvuracağımı söylemeli miyim, bundan sonraki aşamalar nasıl olmalı yardımcı olabilecek var mı? şimdiden çok sağolun

Theoflord29

Katılımcı Üye
8 Ocak 2013
434
0
C:\Windows\System32\DRVSTORE
merhaba yüzbaşım 1.ci sorunuza cevap vermek istiyorum eğer garantiniz devam ediyorsa ve kullanıcı hatası değilse kesinlikle ve kesinlikle ücret talep etme şansları yok aksi taktırde tüketici haklarına baş vurabilirsiniz umarım kullanıcı hatasıda degildir aksi taktirde telefonunuz modeline göre ücret misli baya artabilir yüzbaşım ve nokia servisleri inanılmaz derecede berbattır.

reklam yapmak gibi olmasın ama en iyi marka ve verdigi garanti sözüyle Samsung'tur. samsungtan :Google Image Result for http://www.phonegg.com/Samsung/SGH-U800-Soul-b/Samsung-SGH-U800-Soul-b.jpg ilk çıktıgı zaman almıştım 1kere servise ***ürdüm oda kullanıcı hatası tam 3-4 senedir rahatlıkla kullanıyorum okudugunuz için teşekkür ederim iyi forumlar.. [/COLOR]

tbag123

Katılımcı Üye
13 Eyl 2009
423
0
İzmir
Ücretini vermeyebilirler fakat cihazın değişimini talep edebilrsin.Eğer kabul etmezlerse tüketici haklarına başvuruda bulunursan onlar sana en iyi şekilde yardımcı olacaklardır.

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,746
1,526
senin hatan değilse para alamazlar birde servise gönderdin 1 ay dan geç gelirse sana yenisini vermeleri lazım telefonun bedavaya. tabi sorunu sen yaratmadıysan

gencco

Katılımcı Üye
9 Tem 2008
378
0
merhaba yüzbaşım 1.ci sorunuza cevap vermek istiyorum eğer garantiniz devam ediyorsa ve kullanıcı hatası değilse kesinlikle ve kesinlikle ücret talep etme şansları yok aksi taktırde tüketici haklarına baş vurabilirsiniz umarım kullanıcı hatasıda degildir aksi taktirde telefonunuz modeline göre ücret misli baya artabilir yüzbaşım ve nokia servisleri inanılmaz derecede berbattır.

reklam yapmak gibi olmasın ama en iyi marka ve verdigi garanti sözüyle Samsung'tur. samsungtan :Google Image Result for http://www.phonegg.com/Samsung/SGH-U800-Soul-b/Samsung-SGH-U800-Soul-b.jpg ilk çıktıgı zaman almıştım 1kere servise ***ürdüm oda kullanıcı hatası tam 3-4 senedir rahatlıkla kullanıyorum okudugunuz için teşekkür ederim iyi forumlar.. [/COLOR]

-garanti devam ediyor, kullanıcı hatası da değil zaten donuyor ben ne yapayım :) ücret konusu yanlış anlaşılmış galiba ben onların ücret talep etmelerini demiyorum kendim telefonun ücretini alabilir miyim
-samsung ile ilgili de bir arkadaşım kendisinin garantiye gönderdiğiniz kullanıcı hatası olmadığı halde kullanıcı hatası deyip üstlerinden attıklarını söyledi nokia da tam tersi de bende şaşırdım
-şimdi ben gönderdikten sonra telefonu yapıp bana geri gönderirlerse telefonu teslim alıp da mı tüketici haklarına başvurmalıyım almayayım da mı o şekilde mi başvurayım? almazsam elimde belge olmayacak ? bir yerde almamamız gerektiğni görmüştüm de

Ücretini vermeyebilirler fakat cihazın değişimini talep edebilrsin.Eğer kabul etmezlerse tüketici haklarına başvuruda bulunursan onlar sana en iyi şekilde yardımcı olacaklardır.

-aynı cihazdan vermelerini istemiyorum ama
-şimdi ben gönderdikten sonra telefonu yapıp bana geri gönderirlerse telefonu teslim alıp da mı tüketici haklarına başvurmalıyım almayayım da mı o şekilde mi başvurayım? almazsam elimde belge olmayacak ? bir yerde almamamız gerektiğni görmüştüm de

senin hatan değilse para alamazlar birde servise gönderdin 1 ay dan geç gelirse sana yenisini vermeleri lazım telefonun bedavaya. tabi sorunu sen yaratmadıysan

-benim hatam değil, ücret konusunda dediğim gibi onların ücret almalarını sormadım aslında çünkü öyle bir şey hiç aklıma gelmedi. garanti bitmedi çünkü o yüzden yani.

gencco

Katılımcı Üye
9 Tem 2008
378
0
malesef para vermez ancak 0 bir telefon verirler

tüketici haklarına başvursam da vermezler mi ?

hım anlıyorum hatam için özürdilerim ama para iadesi kesinlikle yapılmaz belki bir ihtimal 0 telefon ile degiştirebilirler oda sizin inatçılıgınıza kalmış iyi forumlar.

est. ne özrü o konuda da bilgilenmiş oldum en azından, tüketici haklarına başvursam da vermezler mi ?

manyakk2070

Katılımcı Üye
1 Ağu 2012
898
0
sa arkadaşlar...
1) telefonumu 2 defa servise gönderdim şimdi yine göndermeyi düşünüyorum ara sıra sorun veriyor sürekli değil yani öncelikle bu şekilde ara sıra sorun vermesinden dolayı garantiye göndermem, para-cihaz değişimi istemem sorun teşkil eder mi?
2) sorun önceki sorunlarla benzer dokunmatik sorunu bazen tutmuyor, bazen tuş açamıyorum, biri aradığında bazen cevap veremiyorum bastığım halde, ekran sabit kalıyor tuşlar çalışmıyr falan işte şimdi para iadesini alabilir miyim yoksa sadece değiştirirler mi, başka telefon istesem farkı ödesem alsam olur mu, gönderirken kağıda ne yazmalıyım tam olarak paramı istiyorum falan da ekleyeyim mi, inandırıcı olması için parayı iade etmeleri için tüketici haklarına başvuracağımı söylemeli miyim, bundan sonraki aşamalar nasıl olmalı yardımcı olabilecek var mı? şimdiden çok sağolun

ben senin yerinde olsam telefonu iade eder yeni telefon alırdım olmadı şikayet ederim :)

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Garanti sözleşmesine aykırı bir durum olmadıkça 3 defa garantiye gider ve tüketiçi hakları sözleşmesine göre de 3. defa garantiye gidip 4 . defa bozulan bir alet ( eltoktronik çihaz,telefon vb.) fabrika hatalı kabul edilip mal sahibine o eşya yada çihazın yenisi teslim edilir.Yinede ayrıntı ve detaylarına internetden araştırabilirsin.

gencco

Katılımcı Üye
9 Tem 2008
378
0
parasını alamaz sın sadece gönderdiğin telin bi üst modeli ile değişimi gercekleşir
ama aynı hatayla 3 kez farklı hatalarla 5 kez karşılaşırsan telefon değişim ve para iade hakkı doğuyor diyorlar

Bir araştırma yaptım senin için.Para iadesi yok hiç bir şekilde.Sadece telefonun yenisini alabiliyorsun.

ama aynı hatayla 3 kez farklı hatalarla 5 kez karşılaşırsan telefon değişim ve para iade hakkı doğuyor diyorlar

ben senin yerinde olsam telefonu iade eder yeni telefon alırdım olmadı şikayet ederim :)

de nasıl nereye şikayet işte :)

Alınmamalı. Alınıyorsa neden garantiye gotürüyorsunki ? diğer yerlerede gotürebilirsin. bu arada eklemeliyim garanti kapsamı içinde olması lazım olan sorunun.

ben ne bilem :) millet öyle diyor. garanti kapsamı içindedir. çünkü 2 defa aynı sorundan gönderdim zaten ben.

Garanti sözleşmesine aykırı bir durum olmadıkça 3 defa garantiye gider ve tüketiçi hakları sözleşmesine göre de 3. defa garantiye gidip 4 . defa bozulan bir alet ( eltoktronik çihaz,telefon vb.) fabrika hatalı kabul edilip mal sahibine o eşya yada çihazın yenisi teslim edilir.Yinede ayrıntı ve detaylarına internetden araştırabilirsin.
ben bikaç siteye de baktım aynı hatayla 3 kez farklı hatalarla 5 kez karşılaşırsan telefon değişim ve para iade hakkı doğuyor diyorlar

gencco

Katılımcı Üye
9 Tem 2008
378
0
arkadaşlar dün nokia destek hattını aradım bana 1 yıl içerisinde 4 kez 1 yıldan sonra da 6 kez arıza vermeyen teknik servise gitmeyen telefonun değişimini yapmıyoruz dediler... var mı bundan bir bilgisi olan ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.