Notebook ram

Antiman

Üye
4 Haz 2014
98
0
Antalya
Merhaba Arkadaslar Benim Notebook Bılgısayarımda 2 Adet Ram Slotu Bulunuyor Bunlar Icın 4 Gb 2 Adet DDR3 Ram Almak Istıyordum Bılgısayarı Tamire Gönderdim Tamirci 4Gb Lık Ram Takmıs Bılgısayar Acılmamış Bende Araştırdım Her Ram Her Bılgısayara Uyumlu Degılmış Bunu İçin CPU-Z Adlı Bı Programı Indırdım Ve Orada Ram Ile Ilgılı Cogu Bılgı Yazıyor Bunu Aşşagıda Sıze Ekran Goruntusu Olarak Attım Su An Kullandıgım Ram Bu Bunu 8 Gb Ye Cıkarmak Ve Bılgısayarıma UYUMLU Olan Ram I Bulmak Icın Sızlere Danısmak Istedım Şimdiden Teşekkürler...
Not:Eger Bu Programdan Baska Bir Bolumun Ekran Görüntüsü Lazım Olursa Yardımcı Olabılmek Icın Onu Da Atarım

Hau

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
721
0
192.168.0.61
Bilgisayar modelini aratarak uygun modelleri görebilirsin. Ayrıca anakartının 8 GB Ram desteklediğinide araştırmalısın. Eğer, bunlarda sıkıntı olmaz ise uygun ramden aynı olmak üzere 4x2 olarak alınız. Ayrıca gine anakartın kaç mhz desteklediğini öğrenmelisiniz. 1333 MHZ destekleyen bir anakarta 1600 MHZ ram alırsan hem uyumsuzluk hemde para kaybı olur.

Crazy Eagle

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
716
0
Emin Ol Tamirci O İşi Biliiyor Ram'i Okumaması Değildir Mesele Ana Kart'ının Max Kaç Gb Ram Aldıgıdır Ana Kart Markanı Yazarsan Ayrıntılı Olarak Yardımcı Olurum.

Antiman

Üye
4 Haz 2014
98
0
Antalya
AIDA32 Yi Kurdum Fakat Anakart A Tıkladıgımda Anakart Ile Ilgılı Bır Bılgı Gelmedı Anakart Adı Ve Dıger Kısım Bilinmiyor Olarak Cıkıyor Notebook Um Asus X553MA

Antiman

Üye
4 Haz 2014
98
0
Antalya
Hocam Ana Kart'ınız 1 Slota En Fazla 4GB Destekliyor yani 4x2 Yapmalısınız 2 Adet 4GB Taktırısanız Düzelir.

Teşekkür Ederim Hocam Yani 8gb Yapabılırım Fakat Kafama Takılan Nokta Tamircide Takılan 4GB Lık Ram Bılgısayarımı Neden Calıstırmadı Acaba Su Anki Kullandıgım 2GB Ram 800mhz 4gb Kac MHZ Onerırsınız Sız Benım Notebook İçin ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.