Çözüldü Numaram Üzerinden Bilgim Olmadan İşlem Yapılmış | Polislik

2 Tem 2016
70
0
Polis aradı numaram üzerinden bir işlem yapılmış fakat o saatlerde aktif bile değildim hatta ben yapmadım direkt olarak. Polise gidip ifademi versem her şey çözülür mü ailem işin içine girsin istemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rospovà

Kıdemli Üye
15 May 2016
3,975
2
Tekirdağ
Kredi Kartı işlemi felan yapıldıysa ve siz yapmadıysanız korkmayın ve 18 yaş üstündeyseniz eğer sadece sizin haberiniz olur.Ama 18 yaş altında iseniz velinize elbet söylenecektir.

Son mesajlara felan bakın herhangi bir onay vs yapılmışmı Yada mesaj gelmişmi.

'Çakır

Uzman üye
18 Mar 2018
1,082
8
Merhaba,

Ne tür işlemler yapılmıştır belirtir misiniz? Ve 18 Yaşından Küçük Kişilerin Ailelerine Bilgilendirme Yapılmaktadır. Ailenize Durumu İfade Etmenizi Öneririm Daha Sonra Aileniz Anlayışla Karşılayacaktır Ve Gereken İşlemleri Yapacaktır

TheC4RB0N

Katılımcı Üye
4 Nis 2016
562
0
Ankara
Scam olabilir hic bir polis savcı sizo hesabinizdan islem yaptiniz diye aramaz zaten oyle bisi olsa direkt eve tebrigat gönderirler karakola ifade vermeye gidersin sonra yaşal işlem başlar

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Polis, hiçbir vatandaşı telefonla aramaz, arasa dahi telefonda bilgi vermez. Varsa bir durum kişi, ifadesi alınmak üzere emniyete götürülür.

Sizi arayan dolandırıcıdır, tekrar ararsa itibar etmeyin.

2 Tem 2016
70
0
'blackcoder TheC4RB0N 'Çakır Rospová "Atmaca
Numaram üzerinden WhatsApptan mesaj gönderilmiş öyle söyleniyor. Kredi kartlık bi işlem yok yani benim adıma yapılmamış. C.K adında birini tanıyor musunuz dediler tanımıyorum bu yüzden hayır dedim daha sonra söyledim ben böyle böyle dershaneye gidiyorum falan hani akşam kaçta çıktığım belli sabah kaçta gittiğim belli. Sorun şu aileme anlatsam da ailem direkt suçlayacak yer arar sen yapmışsındır gibisinden. Telefonda ki polisti muhtemelen polis hattından aradılar zaten numara uygulamasından çıktı. Bana tcmi vermemi istedi bende maalesef telefonda özel bilgi veremem dedim emniyete git dediler gitmeyeceğim çünkü 1 yıl önce de numaram üzerinden rahatsız edildim gittim ve adamlar bana güldü resmen. Hakkımda sicilime işleyecek bir şey yok muhtemelen olmaz da ama korkuyorum. Dolandırma işlemi gibi bir şey olmuş zaten kredi kartına eft yapılmış dedim adama 16 yaşındayım kartım yok zaten olsa ismime olurdu vb vb neyse sizce ne yapmam gerek şuan

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,552
839
Semerkant
'blackcoder TheC4RB0N 'Çakır Rospová "Atmaca
Numaram üzerinden WhatsApptan mesaj gönderilmiş öyle söyleniyor. Kredi kartlık bi işlem yok yani benim adıma yapılmamış. C.K adında birini tanıyor musunuz dediler tanımıyorum bu yüzden hayır dedim daha sonra söyledim ben böyle böyle dershaneye gidiyorum falan hani akşam kaçta çıktığım belli sabah kaçta gittiğim belli. Sorun şu aileme anlatsam da ailem direkt suçlayacak yer arar sen yapmışsındır gibisinden. Telefonda ki polisti muhtemelen polis hattından aradılar zaten numara uygulamasından çıktı. Bana tcmi vermemi istedi bende maalesef telefonda özel bilgi veremem dedim emniyete git dediler gitmeyeceğim çünkü 1 yıl önce de numaram üzerinden rahatsız edildim gittim ve adamlar bana güldü resmen. Hakkımda sicilime işleyecek bir şey yok muhtemelen olmaz da ama korkuyorum. Dolandırma işlemi gibi bir şey olmuş zaten kredi kartına eft yapılmış dedim adama 16 yaşındayım kartım yok zaten olsa ismime olurdu vb vb neyse sizce ne yapmam gerek şuan

Engel atıp geçin polis vs. olmadığı belli.

İyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.