Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradı ve bu numaranın kime ait olduğunu merak mı ettiniz? Onu bulmak istediniz veya adını soyadını öğrenmek istediniz.Bu numarayı 2 şekilde öğrenebilirsiniz operatörünüzün ücretli olan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulma ihtimaliniz olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden kime ait olduğunu da bulabilme ihtimaliniz de var.

-->İlk olarak numaranın hangi operatöre ait olduğunu öğrenmemiz.Gideceğimiz site ( https://www.turkiye.gov.tr/btk-numara-tasima )
JVAVYE.png

Evet işte öğrendik numara VODAFONE :)

Telefon numarası AVEA ait ise;
Bu olay ücretlidir.Numarayı başında 0 olmadan yazarak 11855’e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu işlemin ücreti mesaj başına 1.25 liradır. Aynı zamanda tüm telefon operatörlerinden ( sabit hatlar da dahil ) 11855’i arayarak da numara sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin dakika ücreti ise 1.25 TL’dir.

Telefon numarası TURKCELL ait ise;
Bu olay ücretlidir.Numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir. *Mesaj başına 1.49 TL ile ücretlendirileceksiniz. Aynı zamanda 11832’yi arayarak dakika başına 1.25 TL ile ücretlendirilerek de numara kime ait öğrenebilirsiniz.

Telefon numarası VODAFONE ait ise;
Bu olay ücretlidir.Evet benim bulacağım telefon numarası VODAFONE şu adımları takip ediyoruz.Başında sıfır olmadan yazarak 7048’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin mesaj başı ücreti 1.25 TL’dir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın sahibini dakikası 1.25 TL’ye ücretlendirilerek öğrenme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Evet burası ücretli kısımdı fakat ücretsiz kısımıda size anlatıcağım kesin olarak bulabiliriz demiyorum ama %90 oranında bulabiliriz.Ücretsiz bi şekilde bulacağız anlatıma geçeyim.

Facebook kullanarak öğrenme;
Facebook sitesine giriyoruz,şifremi unuttum kısmına girip telefon numarasını yazıyoruz.Ve kim olduğu kayıtlı ise karşımıza çıkacaktır.
XbkbL6.png

Gördüğünüz gibi çıktı hesap diğer yöntemlere geçelim.

Whatsapp kullanarak öğrenme;
Rehberimize girip numarayı kaydediyoruz.Whatsapp'a girip mesaj seçme kısmına girdiğimiz zaman numarasını bulmak istediğimiz kişinin profiline giriyoruz orda herkese gizli değil ise fotoğrafı olucaktır veya ismi yazabilir.

Site kullanarak;
Elimde şuanda çalışan 1 adet site var ( https://www.truecaller.com/ ) bu siteye girerek yukaridaki search kısmına numarayı yazıyoruz.

Yöntemler geçtikçe elimize konuyu güncellenicektir.

# UYGULAMALAR #

--->TürkCaller
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcaller.numarasorgulama&hl=tr

BAŞLICA ÖZELLİKLER
○ NUMARA SORGULAMA: Türkiye'nin en büyük numara veritabanında isimden ve numaradan sorgulama yapabilirsiniz.
○ SPAM VE DOLANDIRICILIK KORUMASI: Arayan dolandırıcı veya spam olarak bildirilmişse arama otomatik sonlandırılır.
○ SMS SPAM KORUMASI: Gelen SMS'in kim tarafından gönderildiğini anında görebilirsiniz.
○ Numara Kopyala: Herhangi bir yerde numarayı seç ve kopyala, otomatik olarak kime ait olduğunu görebileceksin!
○ İstenmeyen aramalardan kurtul - İstemeyen arayanları ve dolandırıcıları tespit edin ve önceden öğrenin
○ Rehberinizde olmasa bile arayan kişiyi sizi aradığında kim olduğunu anında öğrenin
○ Telefonla pazarlama yapanlar ve dolandırıcılık gibi istenmeyen aramaları tespit edin

S3Y3TytEd4tloY-X3bmXt7FrQwi6YeLw0ncMleh8NepGIJlYSpL4xrNsmUj6yiV_kl4=w720-h310-rw

Web Siteler

Evet,ücretsiz siteler bulunmakta bunlardan gerçekten çalışan ve benimde kullandığım www.kimbunumara.com var.
Bunu kullanmasıda oldukça basit. Aramak istediğiniz numarayı boşluksuz bir şekilde başına sıfır gelecek şekilde yazın Örn. 05xxxxxxxxx

Cia-app.com
CIA uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra sizi arayan, rehberinizde kayıtlı olmayan numaraları otomatik olarak sorgulayıp kime ait olduğunu size sunacaktır.
Ayrıca manuel olarak numara sorgulayabileceğiniz CIA uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
CIA uygulamasını açın.
Uygulama giriş ekranındaki "Ara" bölümüne sorgulamak istediğiniz telefon numarasını yazın ve sorgulamak için Arama butonuna dokunun.
Ayrıca uygulama menü ekranındaki "Numara Engelleyici" ve "Kişileri Yedekle" gibi seçeneklere dokunarak istenmeyen numaraları engelleyebilir ve rehberinizi yedekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

ByBela1

Uzman üye
18 Şub 2012
1,455
1
THT
eline sağlık dostum

Playde Türkcaller adlı uygulama var %80 ihtimalle kime ait olduğunu gösteriyor onuda eklemelisin

CrazyExelans

Katılımcı Üye
21 Ağu 2017
920
5
104
Burning Hâll
Konuda verdiğiniz " truecaller " adlı siteye giriş yapma zorunluluğu var ve giriş yaparken de herhangi bir e-mail hesabınızla giriş yapmayı zorunlu kılmışlar. Hesabınızla giriş yapmaya çalışırken "Kişilerinizi ve verilerinizi indirebilme izni" istiyor (zorunlu olarak). Siz siz olun gerçek hesabınızla giriş yapmayın arkadaşlar, varsa fake hesaplarınız yoksa da random bir tane kuraraktan giriş yapıp deneyebilirsiniz. Bunu da belirteyim dedim. :):

garsamba

Üye
9 Ara 2017
86
0
Bi kere Facebooktan öyle aranıp bulunmaz. Numara yazmışın facebook sana numarayla cevap vermiş. Resimde de alenen belli. Dikkatli bakarsanız bulduğu sonuçta numarayla. İsim yazmaz. Yeni gizlilik ilkesi doğrultusunda resmini bile vermemiş aranan numaranın.

Onun yerine telefonunuzdan Facebook Messenger 'a numara yazmanız daha etkili olur. Varsa Facesi ve Face ayarlarında gizlilik bölümünde "Facebook'ta kayıtlı telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir?" in karşısında "Herkes" yazıyorsa işte o zaman ücretsiz bulursunuz.

Numarayı kaydedip instagramdan kişileri bul yaptığındada şansa/kadere bulabilirsin. Bunu forumda bunun gibi"numara bulma" konularının en az 10 tanesine yazdım, lakin takip edilmiyor. Forumda aratıp gezin eski konularıda üşenmeyin lütfen.

Türkcaller değilde Truecaller in numara hazinesi daha geniş ben Truecaller tavsiye ederim.

"

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Konuda verdiğiniz " truecaller " adlı siteye giriş yapma zorunluluğu var ve giriş yaparken de herhangi bir e-mail hesabınızla giriş yapmayı zorunlu kılmışlar. Hesabınızla giriş yapmaya çalışırken "Kişilerinizi ve verilerinizi indirebilme izni" istiyor (zorunlu olarak). Siz siz olun gerçek hesabınızla giriş yapmayın arkadaşlar, varsa fake hesaplarınız yoksa da random bir tane kuraraktan giriş yapıp deneyebilirsiniz. Bunu da belirteyim dedim. :):

Arkadaşlar katılıyorum.Dikkate almanızı tavsiye ederim.

CwHawRe

Yeni üye
23 Mar 2019
5
0
uygulama facebook girişi istiyor şifrem dogru oldugu halde yanlış dıyor amacları farklı bır uygulama yetkililerin bu konuyu kaldırması lazım facebooku ele gecırmek ıstıyor denemenızı tavsıye etmem

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
uygulama facebook girişi istiyor şifrem dogru oldugu halde yanlış dıyor amacları farklı bır uygulama yetkililerin bu konuyu kaldırması lazım facebooku ele gecırmek ıstıyor denemenızı tavsıye etmem

Konuyu kaldırılacak bi durum yok ortada ? Ben size zorla giriş yapın demiyorum.Sadece piyasadaki olan uygulamaları siteleri sizlere tanıtıyorum.

n0vic

Yeni üye
29 Haz 2019
8
0
Atina (YUN)
Ben direkt google yazıyorum . Eğer İş ya da nette paylaşılan bir numara ise mutlaka buluyor . gelen arama numarısını google yazıp numara ile aynı konu başlığına sahip siteye girip öğreniyourm

H A

Katılımcı Üye
10 Tem 2019
850
27
KIBRIS
Ben direkt google yazıyorum . Eğer İş ya da nette paylaşılan bir numara ise mutlaka buluyor . gelen arama numarısını google yazıp numara ile aynı konu başlığına sahip siteye girip öğreniyourm

Google'ye nasıl yazıyorsunuz açıklık getirirmisiniz.Güzel taktikse konumuza ekleyelim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.