NVIDIA mı ? AMD Ekran kartı mı ?

yildizcim

Katılımcı Üye
5 Ara 2008
425
2
Merhaba sevgili THT üyeleri ...

Laptop almayı düşünüyorum ekran kartlarından hangisine öncelik tanısam bilemiyorum ..
NVIDIA mı ? AMD mi ? ... LOL oyunu oynuyorum şuan için .. ne almamı önerirsiniz .. bu içerisinde 256 bit vs yazıyor 2 gb 256 bit falan ne demek oluyor

yardımcı olursanız sevinirim ...

İyi Forumlar. Saygılar..

Tuqrahan Alcatraz

Katılımcı Üye
6 Ağu 2012
263
0

Laptop almayı düşünüyorum ekran kartlarından hangisine öncelik tanısam bilemiyorum ..
NVIDIA mı ? AMD mi ? ... LOL oyunu oynuyorum şuan için .. ne almamı önerirsiniz .. bu içerisinde 256 bit vs yazıyor 2 gb 256 bit falan ne demek oluyor

İyi Forumlar. Saygılar..

Güncelleme konusunda ve kalıte konusunda kesınlıkle NVIDIA'Derim
Yaptığım araştırmalara gore amd'cok ısınıyor.Ve coğu kişi bundan şıkayetci
Kısacası;
Ben Nvidia tercih ediyorum.
BİT:
Band genişliği demek kısaca.Veri aktarım hızı ile alaklı bir durum.Ne kadar yüksek olursa okadar performans arttırımında bulunur.256 BİT altındakı ekran kartlarını almamanızı öneririm 1gb 256 bit idealdır

Rival

Özel Üye
28 Eki 2013
7,264
2
Bu konu pesmi fifamı gibi baya tartışılır fakat AMD fiyat ve performans açısından mükemmel ve NVIDIA ise bir sürü oyun ile uyumlu olup ısınma sorunu yoktur.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Neye göre ? İki markanında güzellikleri var. He ben nvidia kullanırım bana daha sempatik gelir orası ayrı.

Burda olay bütçene ve beklentilerine göre değişir. Normal bütçe orta performans = amd , biraz daha fazla bütçe aynı performans + fazla kalite = nvidia

Thor06

Uzman üye
11 Eki 2013
1,190
0
İ3 olup nvidia ekrankatli alacana i5 olsun amdli al yok ikisininde özellikleri ayni iki ekrankartlari nesilleride nerdeyse ayni diyosan nvidia al ama amd ekran kartlarida iyi markasi iyi diyip alip oyun oynayamamsk var bide

Marwins

Kıdemli Üye
21 Eyl 2012
3,129
1

İyi Forumlar. Saygılar..

NVidia öneririm AMD ekran kartı bende de vardı sorun çıkardı. Hep 2.monitöre kayıp duruyordu. Tüm oyunlarda yüksek performans istiyorsan NVidia'nın güzel bir ekran kartını al(mesela Nvidia GeForce GTX 760) ve eğer laptop'un elektriği 600 watt alıyorsa (genelde 400 watt'dır) 356 bit al. Biraz pahalı olacak ama değer. Ayrıca bunların dışında bütçem geniş dersen MSI'nin gaming laptoplarını öneririm

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR

İyi Forumlar. Saygılar..
Kardeşim işlemcilerde Bit Çok önemlidir Bit demek veri yolu genişliği demek bir dar sokağı düşünün birde oldukca geniş rahat hareket edile bilen alanı düşünün Bit verilerin akış yoludur ve grafiklerine de dikkat etmeliyiz kardeşim grafikte önemli entegre sayısıda iyi bir seçım Yapmalısın
iyi forumlar kardeşim

geneius

Katılımcı Üye
29 Mar 2013
288
0
cyber city
NVidia öneririm AMD ekran kartı bende de vardı sorun çıkardı. Hep 2.monitöre kayıp duruyordu. Tüm oyunlarda yüksek performans istiyorsan NVidia'nın güzel bir ekran kartını al(mesela Nvidia GeForce GTX 760) ve eğer laptop'un elektriği 600 watt alıyorsa (genelde 400 watt'dır) 356 bit al. Biraz pahalı olacak ama değer. Ayrıca bunların dışında bütçem geniş dersen MSI'nin gaming laptoplarını öneririm
Bende amd var 5 senedir kullanıyorum tık yok ?
nvidia taraftarı olmayın objektif bakın...

yildizcim

Katılımcı Üye
5 Ara 2008
425
2
Herkese yorumları için teşekkürler .. ben hala laptop alamadım ev arkaşımın laptpunu ortak kullanıyorum ama yakınlarda alacağım .. teşekkürler herkese ... yorumda biri anket olarak sor demiş bende ankete çevirdim .. ayrıca konuyu doğru yere taşıyan yetkili ye teşekkür ederim . kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.