NVIDIA Sürücülerini Sisteminize Yükleme...

_EReNCaN65

Kadim Üye
19 Eyl 2008
6,404
0
VAN
Genellikle 3B desteği isteyen oyunları oynamak gereği duyduğunuzda ya da OpenGL desteğini kullanmak ihtiyacı doğduğunda (veya çekirdek güncellemesinden sonra X Sunucusunun çıkardığı sorunlarla baş edebilmek için ) bu sürücüleri yüklemek isteyen bir NVIDIA kullanıcısıysanız, bu yazı ile birkaç işlemle kartınızın sürücülerini kolaylıkla yükleyebileceksiniz.

Kurulum İşlemi
1) Öncelikle NVIDIA'nın Unix/Linux sistemler için .bin formatında dağıttığı sürücülerden birini indirmeniz gerekiyor.
Unix Drivers Portal Page adresinden sürümlere bakabilir ve indirebilirsiniz. (yazının yazılma tarihi itibariyle en son sürüm: IA32 1.0-8762 | Kendi işlemcinizin türüne göre farklı .bin'leri seçebilirsiniz)

2) Dosyayı indirdikten sonra, indirdiğiniz dizini aklınızda tutun ve bilgisayarı çalışma düzeyi 3'te (runlevel 3) başlatın. Bu şekilde X Sunucusu açılmadan doğrudan konsola düşmüş olacaksınız. Eğer konsoldan bu düzeye geçiş yapmak istiyorsanız, init 3 komutunu da verebilirsiniz.

3) Geçişinizi yaptıktan sonra sürücüyü indirdiğiniz dizine cd komutuyla girin ve aşağıdaki komutu uygulayın:

Kod:
sh ./NVIDIA*.run

4) Karşınıza kurulum ekranı gelecek. Eğer internet bağlantınız varsa, karşınıza gelen NVIDIA'ya bağlanma sorusunu onaylayabilirsiniz. Diğer soruları da onayladıktan sonra kurulum işlemi tamamlanacak ve tekrar konsola düşeceksiniz.

5) Kurulum işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıysa, aşağıdaki komutu vererek sürücü kurulumunu tamamlayabilirsiniz:

Kod:
sax2 -m 0=nvidia---

Bütün bu işlemlerden sonra halt komutuyla bilgisayarınızı kapatabilir ve yeniden açabilirsiniz. Sürücüleriniz kurulmuş olacaktır...
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.