Office 2010 "Office Software Protection Platform (osppsvc) Hizmeti Başlatılamadı." Hatasının Çözümü.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Windows Cihazıma Office 2010 Yükledim Bir Süre Kullandıktan sonra Başlıkta belirttiğim gibi bir hata ile karşılaştım.
Bu Hata Bana
Office Açık Yapılandırma ilerleme durumu olarak geldi bir süre sonra osppsvc adlı hatayı aldım. Çözümünü biliyordum.
Bilmeyen olabilir diye foruma taşımak istedim. Haydi o zaman anlatıma geçelim.
Yukarıda Bahsettiğim
Hata Aşağıdaki Görselde belirtilmiştir.

qkecnbg.PNG

Görev Yöneticisinden
Office'den tamamen çıktığımıza emin olduktan sonra aşağıdaki yolu izleyeceğiz;

C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\OfficeSoftwareProtectionPlatform
Bu Yolu kopyalayıp Bilgisayarım'dan orta kısımda boş bırakılan yere Yapıştıralım

2ak5ect.PNG

Buradada Görebileceğimiz Gibi OSPPSVC adlı .exe zaten burada biz bunun isminin sonuna .exe ekleyeceğiz. OSPPSVC uygulamasına yeniden adlandır ile isminin sonuna .exe ekleyeceğiz ve kaydedeceğiz Hatamızın çözümü bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Bir Dahaki konuda / hatada görüşürüz. İyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.