Ofis bilgisayarına Windows 10 mu kurmalıyım 11 mi

ismooo

Katılımcı Üye
19 Ocak 2009
272
4
uzay
Ben teknolıjide yavaşı hiç sevmem Outlook u açtığım anda açılsın wordu exceli choremeyi kullandığım muhasebe programını açtığım anda açılsın bide pc kapalıydım powere basınca en fazla 10 saniye bekleyim

İşte bunun için 10 mu kullanmalıyım 11 mi
Windows 11 ramdan falan çok yer mi yavaş olur mu
Sistemim
asus ana kart
Amd 5600 islemci
Gskıll 16 gb ram
Verbatim 1 tb ssd
Grafik kartı yok

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,355
14
874
anka.html
Windows 11 güncel bir işletim sistemi olduğundan dolayı içerisindeki hataların tespit edilip arındırılması bir süre daha sürecek ve yeni bir işletim sistemi olduğundan dolayı her güncellemede farklı bir hatalar gelebilir.
Bunun yerine daha güncellemesi kesilmeyen windows 10 kullanman en mantıklısı olacaktır.
Performans konusunda'da 11'den daha iyi. Bunu 11 ve 10'un kullandığı bellek miktarlarından basitçe anlayabiliriz.
Aktifleştirme işlemi için konumu okuyabilirsin: Ücretsiz Windows Etkinleştirme - #KMSpico Nedir ? - Zararları Nelerdir ? - Sakın Kullanmayın

ismooo

Katılımcı Üye
19 Ocak 2009
272
4
uzay
Windows 11 güncel bir işletim sistemi olduğundan dolayı içerisindeki hataların tespit edilip arındırılması bir süre daha sürecek ve yeni bir işletim sistemi olduğundan dolayı her güncellemede farklı bir hatalar gelebilir.
Bunun yerine daha güncellemesi kesilmeyen windows 10 kullanman en mantıklısı olacaktır.
Performans konusunda'da 11'den daha iyi. Bunu 11 ve 10'un kullandığı bellek miktarlarından basitçe anlayabiliriz.
Aktifleştirme işlemi için konumu okuyabilirsin: Ücretsiz Windows Etkinleştirme - #KMSpico Nedir ? - Zararları Nelerdir ? - Sakın Kullanmayın
Yok hocam ücretsiz programlarla aktifleştirmem zaten şirket dosyalarını riske atamam 50 liraya key satanlar var

mr3dx

Üye
3 Haz 2017
211
3
126
Ben teknolıjide yavaşı hiç sevmem Outlook u açtığım anda açılsın wordu exceli choremeyi kullandığım muhasebe programını açtığım anda açılsın bide pc kapalıydım powere basınca en fazla 10 saniye bekleyim

Sistemim
asus ana kart
Amd 5600 islemci
Gskıll 16 gb ram
Verbatim 1 tb ssd
Grafik kartı yok
Merhaba.
Yeni çıkan bir sistem genellikle çokça sorun ile birlikte güncelleme alması gerekebilir, bu yüzden Windows 10 tercih etmenizi tavsiye ederim. İyi forumlar dilerim.

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
Windows 11'in sistem gereksinimleri, TPM 2.0 (Trusted Platform Module) ve UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) gibi belirli özellikleri içerir. Bu nedenle, öncelikle bilgisayarınızın bu gereksinimlere uygun olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Donanım uyumluluğu konusunda sorun yaşarsanız veya işletim sistemi gereksinimlerinizle ilgili belirsizlikleriniz varsa, genellikle mevcut işletim sistemiyle devam etmek mantıklı olabilir. Windows 10, yaygın olarak kullanılan ve birçok uygulama ve sürücü tarafından desteklenen bir işletim sistemidir.

Windows 11'e geçmeyi düşünüyorsanız, önce donanım uyumluluğunu kontrol etmek ve gerekli güncellemeleri yapmak önemlidir. Asus'un resmi web sitesinden anakartınızın ve diğer bileşenlerinizin Windows 11 uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz.

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443

Sistemim
asus ana kart
Amd 5600 islemci
Gskıll 16 gb ram
Verbatim 1 tb ssd
Grafik kartı
Kesinlikle windows 10 tavsiye ederim.

Senior Beyaz

Katılımcı Üye
6 Mar 2016
474
9
136
root@beyaz:
Merhabalar,
Windows herkesin de bildiği üzere çok fazla güncelleme alan bir işletim sistemidir. Bundan dolayı Windows 11 daha yeni çıktığı için çok fazla güncelleme gereksiniminde bulunacaksınız. Windows 10 işletim sistemi kullanmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Windows 11'e kıyasla Windows 10 işletim sisteminde hata alma olasılığınız daha düşüktür ve bu size konforlu bir kullanım imkanı sağlayacaktır.
İyi Forumlar...

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,427
49
973
Merhabalar

ofis için kullancaksanız güncelleme alması bitmiş ve yeterince almış olan 7 ve 10 kullanabilirsiniz 11 ise yeni güncellemeler almasıyla birlikte çokça sorunu beraber getirecektir.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.