Oyun ogame uçuş süresi

nobodi54

Yeni üye
27 Eyl 2012
2
0
merhabalar
ogame ile ilgili hobi amaçlı uçuş simülatörü yapmaya çalışıyorum excel üzerinden ama süreyi hesaplatma konusunda takıldığım yerler var web tabanlı oyunlarda zaman hesaplama değerlerinde nasıl bir değişkenlik oluyor bilen varmıdır yada bunun bir formülü varmıdır ?
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Not.bunun için siteler mevcut biliyorum ama kendim hesaplamak istiyorum bu yüzden buraya yazdım.

Teşekkürler.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
merhabalar
ogame ile ilgili hobi amaçlı uçuş simülatörü yapmaya çalışıyorum excel üzerinden ama süreyi hesaplatma konusunda takıldığım yerler var web tabanlı oyunlarda zaman hesaplama değerlerinde nasıl bir değişkenlik oluyor bilen varmıdır yada bunun bir formülü varmıdır ?
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Not.bunun için siteler mevcut biliyorum ama kendim hesaplamak istiyorum bu yüzden buraya yazdım.

Teşekkürler.

Merhaba, ogame bir strateji oyunu olduğu için herhangi bir değer verip klasik bir temp kullanmanız mantıksız olacaktır, tüm değerleri çeşit çeşit farklılıklar göstermekte. Excel ile bir hesaplama sistemi düşünmek bana'da çok zekice geldi ama bir o kadarda zahmetli olacaktır. Soruna tekrar dönmem gerekirse uçuş saatlerini tek tek oyunun içinden bulman lazım. Zaman kavramını'da oyunun içindeki server saatine göre hesaplaman gerekiyor.​

Örnek vermek gerekirse aşağı da "Gezegen" ve "Gezegende ki server saati gözüküyor" GMT+1​

Gelişmiş bir şey yapacaksan ufak bir ekleme : "Sunucu saati, kışın GMT'den bir saat ileride ve yazın iki saat ileride olan Almanya'daki (CET veya CGEST) zamandır; saatler mart ve ekim aylarının son pazarları değişiyor. Mart ayının son haftası haricinde ABD'nin EST saat diliminden 6 saat ileride (CET'de yaz saati uygulaması başladığında, ancak EST'de bir hafta daha başlamayacağında). Bu sunucu süresi, takas zamanları, birleşik saldırılar ve oyun güncellemelerini belirlemek için kullanılır. Oyun güncellemeleri 00:05, 08:05, 16:05 sunucu saatinde gerçekleşir."

İyi forumlar dilerim...​

Son düzenleme:

nobodi54

Yeni üye
27 Eyl 2012
2
0
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Benim aradığım daha çok oyundaki araştırmaların seviyeleri ile etkilenen filodaki gemi hızları ve 2 koordinat arasındaki mesafeye göre o geminin bir yerden diğer yere gidiş süresi.Eğer bu süreyi bir şekilde hesaplayabilirsem zaten server saatine ekleyerek varış saatini çıkartabilirim.Siz daha çok server saatini nasıl bulabileceğimi anlatmaya çalışmışsınız diye düşünüyorum.Benim aradığım bu web tabalı oyunlarda gemiler veya birimler bir koordinattan diğer koordinata giderken gereken süre nasıl hesaplanır.Bunun için x=v.t (yol=hız*zaman) formülü işe yaramıyor yada ben yanlış yere yanlış değer giriyorum.Çözemediğim kısım bu oyunlardaki uzaklık kavramı tam olarak nedir km yoksa metremi yoksa ışık yılına göremi, yoksa birimlerin hızları mı formülde farklı biçimde yazılıyor anlayamadım bir türlü.Birçok farklı veri denedim ama bir türlü süreyi tam olarak çıkaramadım.Bu hizmeti veren sitelerin sayfalarına kadar inceledim ama bilgim yeterli gelmedi hala :)

Teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.