Öğreticiler #3 | Göze Çarpmayan Bir Windows Backdoor

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
125
3
xD
Herşey sırayla, pek göze çarpmayan ve büyük ihtimalle tespit edilemeyen ama aynı zamanda uygulayabileceğiniz bir seneryosunu yaratması zor olan yeni bir backdoor'dur. Benim en büyük isteğim sizin denetimsiz bir şekilde windows kutularına erişebilmeniz ve kendi isteğinizle bir yol bulup çıkabilmeniz veya birilerine şaka yapabilmeniz hiiihaa xD.

Birçok kişinin bu konu hakkında bilgisi olduğunu düşünmeme rağmen, Ben yapmadım ve övgüler "Greyhathacker"dan Parvez Anwar'a gitti. Onun sitesini kesinlikle öneririm birçok ilginç içeriği olan makaleleri var.

İşe koyulalım ! Windowsa girdiğimiz zamanda Erişim Kolaylığı adında bir menü görürüz. O menüyü açıp oradaki herhani bir tool'u kullanıp kullanmadığınızı hatırlamaya çalışın. Bence cevabınız hayır. Fakat en sonunda bugün bunu kullanmayı bulacağız. Aşşağıdaki SS'lere (ekran görüntüsü) bakabilirsiniz.

bdoor_big1.png

bdoor_big2.png

(1) İşleri Manüel Yapma

SS'lerde de görebildiğiniz gibi bu menü sizin birkaç programı çalıştırmanızı izin verir. Basit fikrimiz, bu programlar herhangi birisini CMD ile değiştirebilmek. Bu işlemi yapabilirsek Windows giriş ekranına takılmadan "Sistem" kısmına erişebiliriz. Manüel örnek için "Narrator.exe"yi değiştireceğiz.

Windows'a girin ve şunu aratın "C:\Windows\System32", find "Narrator.exe" ve yeniden isimlendirmeye çalışın. Aşşağıdaki pop up'da çıkan mesaja benzer bir mesaj alacaksınız.

bdoor_big3.png

bdoor_big4.png

Açıkca, Windows akıllılık yapmaya çalışıyor. Görünüşe göre sadece bu programı okuma/yürütme yetkimiz var. Neyse ki, bu erişim kontrol özelliği devre dışı bırakılabilir.

Özellikler > Güvenlik > Gelişmiş > Sahip > Düzenle. Burada yeni bir sahibi admin olarak ayarlıyabilirsiniz. Özellikler > Güvenlik > Düzenle yoluna geri dönün ve admine dosyaya tam erşim izni verin.

bdoor_big5.png

bdoor_big6.png

Şimdi "cmd.exe"nin bir kopyasını alıp "Narrator.exe"yi yeniden adlandırabilirisiniz. Artık giriş ekranında yardım almak isterseniz Narrator değil de "cmd.exe" açılacak hehee.

bdoor_big7.png

bdoor_big8.png

(2) Otomaik Pwnd

Herşey yolunda fakat görebildiğiniz gibi bu dosyaları düzenlemek kesince hızlı bir vurkaç olmadığını görebilirsiniz. Ancak birazcık Google aramasıyla bu işlemlerin 4 terminal koduyla hallolabileceğini keşfettim.

Kod:
takeown /f "C:\Windows\System32\Magnify.exe"
icacls "C:\Windows\System32\Magnify.exe" /grant administrators:F
ren "C:\Windows\System32\Magnify.exe" "Magnify_back.exe"
copy "C:\Windows\System32\cmd.exe" "C:\Windows\System32\Magnify.exe"

Sadece bunu göstermek için, dosyayı değiştirdim "Magnify.exe" yi modifiye edebilmek için. Bu kodları bir bat dosyasına koyun .bat dosyası > sağ tık > çalıştır > yönetici olarak > Pwnd ! !

bdoor_big9.png

bdoor_big10.png

Sanırım herkes bu backdoor'un düzgün olduğunu kabul edebilir. Çünkü Anti Virüsler tarafından yakalanmaz. İnsanlarla yüzleşelim asla kendi giriş ekranlarını büyütmezler. Daha önce de söyledediğim gibi, Bu vektör saldırısı kolay değildir ama imkansız da değildir. Örneğin (1) otomatik-gecikme USB yoluyla bir script (2) RDP vasıtaasıyla giriş (3) kimliği doğrulanmamış sistem erişimi.

Source: https://www.fuzzysecurity.com/tutorials/11.html
Translator: M3m0ry

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.