Önemli bir Hayat Dersi....

gajlsi

Katılımcı Üye
11 Ocak 2016
478
0
turkhackcıty
'' Tıp fakültesinde ilk kez kadavra başına toplanan öğrenciler, baya bir merak ve ilgiyle kadavrayı incelemektedirler..

Profesör dersine başlar.. 'Tıpta iki şey doktorlar için çok önemlidir, ilki insan vücudu ile ilgili hiç bir şey sizin için iğrenç olmamalıdır..'
Örneğin, der ve parmağını cesedin k...na sokar ve çıkartıp kendi ağzına götürür..

'Hadi bakalım şimdi sizlerde aynı şeyi yapınız..!'
Öğrenciler şok içinde, hepsi duraksarlar ama bakarlar ki profesör çok ciddi, istemeye istemeye hepsi sırayla kadavranın k...nı parmaklayıp sonrada ağızlarına sokarlar..

Öğrencilerin hepsi bu işin tadına bakıp berbat bir hale gelmişken, profesör konuşmasını sürdürür;

'Bir tıp doktoru için ikinci en önemli nokta gözlemdir' der ve devam eder; 'Ben kadavranın k...na orta parmağımı soktum ama kendi ağzıma işaret parmağımı götürdüm..

' Şimdi bir doktor için, dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu da öğrenmiş bulunuyorsunuz..!' Neymiş..? Sonuç olarak, işimizi dikkatli yapmazsak b... yeriz.. ''

..
İnsanların hayatlarını emanet ettikleri doktorluk mesleğinde, dikkatin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına yaşanmış bu olayı sizlerin affına sığınarak yayınlamak istedik.

2nokta

Yaşayan Forum Efsanesi
28 Şub 2013
16,689
16
Daha önce biliyordum ama yine okudum :)
Çünkü önemli bir hayat dersi..

BAMSI

Uzman üye
5 Ocak 2016
1,283
2
Nereye..
Daha önceden biliyordum fakat tekrar okudum eksiksiz çünkü on numara bir ders paylaşım için sağol :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.