Önemli bir konu hakkında.

mert3858

Katılımcı Üye
25 Nis 2016
565
0
öncelikle herkeze merhaba
ben kısa süre önce çektiğim datalar üzerinden yola çıkarak kendime bir method geliştirdim yaklasık 3 4 ay önce yöntemi demek için birtakım testlere başladım daha sonra bir hesaba giriş yaptım hesabında 60 tl kadar küçük bir mevla vardı bu parayı oyun parası olarak çevirdim ve yaklasık 6 7 ay sonra sabah saatlerinde evime polis tarafından baskın düzenlendi ben evde yoktum harddisk ve telefonuma el koyulmuş üstünden yaklaşık 4 5 ay geçti herhangi bir mahkeme kagıdı v.b gelmedi
ifademde bir grupta data paylaşıldıgını gördüm ve indirdim 1 2 deneme yaptım şans olarak o hesaba giriş yaptım hesabında 60 tl kadar bir nakit oldugunu gördüm bunu oyun parası olarak kullandım diye ifade verdim
baro tarafından görevlendirilen avukat arkadaşın bana savcılıktaki ifademden sonra dediği şey 2 seneden 6 seney e kadar hapis ile yargılanabilir dedi ama yaşı 15 oldugu için para cezası olarak yargılanır dedi avukat arkadaştan şahısın telefon numarasını alarak aradım ulaşılamadı kişinin zararı ödenmesi gerektigini söyeldi avukat arkadaş ama kişiye ulaşamadım tahminimce 1 2 ay sonra mahkeme olucak henüz tebliğ kagıdı gelmedi 15 yaşında 4.üncü mahkemeye giriyorum allah sonumu hayır etsin :D

sonuç ne olur bilgilendirirseniz sevinirim.
sonuçu az çok tahmin edebiliyorum ama sizinde önerileriniz benim için değerli :)

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,401
Sanırım yarıya düşer ceza veya para cezasına dönüşturulebilir ama yinede ceza cekicektir

sysedit

Yeni üye
28 May 2019
22
0
İzmir
Kardeşim Allah Yardımcın olsun. Anlaşılan zeki birine benziyorsun lütfen şu kafanı daha hayırlı olcak şeylerle yor. Artık olmuşa caren yok, avukatın adı soyadı vardır barodan sorgula numarasını verirler onunla konuşmadan cıkma mahkemeye.

White Hat Ghost

Yeni üye
15 Eyl 2018
15
0
Mutlu
Kişiye para ödersin ki kisi şikayetini alırsada bu kamu davasına dönüsür o zaman hapı yutarsın sadece bekle e devletten mahkeme durumunu görebilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.