OnePlus 6 ve 6T İçin OxygenOS 10.3.5 Güncellemesi Yayınlandı

'Börteçine

Adanmış Üye
25 Şub 2016
7,133
474

OnePlus 6 ve 6T İçin OxygenOS 10.3.5 Güncellemesi Yayınlandı

6apXyk.pngÇin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, 2018'de tanıttığı OnePlus 6 ve 6T modelleri için OxygenOS 10.3.5 güncellemesini yayınladı. Genel olarak hata düzeltmelerine odaklanan güncelleme, ayrıca cihazlara OnePlus Buds desteği de ekliyor.
Piyasaya sürdüğü fiyat / performans akıllı telefonlarıyla son dönemlerin en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri hâline gelen OnePlus, telefonları için düzenli olarak yayınladığı güvenlik ve donanım yazılımı güncellemeleriyle dikkat çekiyor. Öyle ki şirket, Android cephesinde Google'ın yanı sıra üç büyük işletim sistemi ve üç yıllık güvenlik güncellemesi desteğini garanti eden birkaç markadan biri olarak biliniyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi, döneminin en çok konuşulan akıllı telefonlarından olan OnePlus 6 ve 6T modellerini 2018 yılında piyasaya sürmüştü. Kutusundan sırasıyla Android 8.1 Oreo ve Android 9 Pie işletim sistemiyle çıkan her iki cihaz da daha sonraları Android 10 işletim sistemi güncellemesini aldı. Şimdiyse şirket, birçok sistemsel iyileştirme içeren OxygenOS 10.3.5 güncellemesini bu telefonlar için yayınladı.

OxygenOS 10.3.5 güncellemesi neler içeriyor?


22a94ecebd9be893a149663eecbd19929a3dec40.jpeg


Temmuz 2020 güvenlik yamasıyla birlikte gelen yeni güncelleme, temel anlamda genel hata düzeltmelerine odaklanıyor. OnePlus 6 ve 6T cihazlara ayrıca OnePlus Buds desteğini de ekleyen OxygenOS 10.3.5 güncellemesinin detayları ise şu şekilde:

RAM yönetimi optimize edildi.
Chrome'da gezinirken kilitlenme sorunu düzeltildi.
Logkit'i açarken ortaya çıkan siyah ekran sorunu düzeltildi.
Sistem kararlılığı artırıldı ve genel hatalar düzeltildi.
Android Güvenlik Yaması düzeyi 2020.07 olarak güncellendi.
GMS paketi 2020.05 olarak güncellendi.
240 MB boyutundaki bu güncelleme, OTA üzerinden tüm kullanıcılara dağıtılıyor. Kullanıcılar, telefonlarında Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri adımlarını takip ederek güncellemenin kendi telefonu için yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilir.

Gelecekteki güncellemelerden bahsedecek olursak hem OnePlus 6'nın hem de 6T'nin önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan Android 11 güncellemesini alması planlanıyor. Bu noktada şirket tarafından güncellemenin tarihi için yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.


Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.