öneri : Mesajlar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Üye mesaj kapasitesinin sayısı arttırılsa nasıl olur ? 200 cabuk doluyor.

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
Forumun belirli bir kapasitesi var. Üzerinde düşünülerek getirilmiş bir sınırlama bu. Bence 200 mesajlık depolama alanı tam kararında. Arttırılmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Forumun belirli bir kapasitesi var. Üzerinde düşünülerek getirilmiş bir sınırlama bu. Bence 200 mesajlık depolama alanı tam kararında. Arttırılmasına gerek olmadığını düşünüyorum.
bu yorumunun nedeni ; asistanların mesaj kapasitesinin 500 veya 750 olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba ?

Admin

Administrator
28 Ara 2005
2,425
311
Özel mesaj kutusunda sağ alt tarafta " Mesajlar hangi formatta indirilsin?" kısmından mesajlarınızın yedeğini alıp eski mesajlarınızı silebilirsiniz. Şu an için özel mesaj kutusu kapasitesi arttırmayı düşünmüyoruz.

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
Özel mesaj kutusunda sağ alt tarafta " Mesajlar hangi formatta indirilsin?" kısmından mesajlarınızın yedeğini alıp eski mesajlarınızı silebilirsiniz. Şu an için özel mesaj kutusu kapasitesi arttırmayı düşünmüyoruz.

onu yapıyorum zatende cok birikti. 7 8 tane txt formatı var , birde silmesi var. onu gectim ; indirdigimizde yazılar karısık oluyor. kimden ne geldiği belli olmuyor.

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
bu yorumunun nedeni ; asistanların mesaj kapasitesinin 500 veya 750 olmasından kaynaklanıyor olabilir mi acaba ?

52zpaj.png

Olamaz kardeşim ^_^
---
Ben gereksiz bulduğum mesajları siliyorum işi bittikten sonra. Bakıyorum ilerde işime yarayabilecek bir içerik var mı diye, eğer yoksa saklamıyorum boşu boşuna. Çok fazla birikince de indiriyorum bilgisayarıma. Ben ne üyeyken 200 mesaj sınırını doldurdum, ne de şu an dolduruyorum. Hatta asistanların en fazla kaç mesaj saklama hakkı var onu bile bilmiyorum :) Gereksiz çünkü... boş mesajları silersen sıkıntı olacağını sanmıyorum. Önemli mesajları da kotan dolunca bilgisayarına indirirsin gider. Haa yok, ben illede mesaj sayısının kapasitesinin yükseltilmesini istiyorum diyorsan, forum için daha yüksek kapasiteli bir server alırsın yükseltiriz :) Neyse gerekli cevabı Admin vermiş zaten, bana daha fazla laf düşmüyor.

İyi forumlar...

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
bak , posta girişin benim kapasitem kadar. onuda gectim , sabah %90 akşam %98 aniden doluyor mesajlar. hepside silincek gibi değil. 1 senelik mesajlar var. indirincede anlasılmıyor yazılar. suanda hepsine bakktım en fazla 149 a düşürebildim.

'Süvari

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
2,180
0
-
Hele bir de mesajlarınıza alıntı yapıldığında çok birikiyor . Silmekle uğraşılıyor ...

'Heisenberg

Uzman üye
17 Eki 2014
1,723
19
Antalya
bak , posta girişin benim kapasitem kadar. onuda gectim , sabah %90 akşam %98 aniden doluyor mesajlar. hepside silincek gibi değil. 1 senelik mesajlar var. indirincede anlasılmıyor yazılar. suanda hepsine bakktım en fazla 149 a düşürebildim.

Hocam, iyi-güzel-hoş diyorsun da, demekle bitmiyor iş. Bu forumun belirli bir gideri var. Ve o masraflar doğrultusunda bize verilen bir kapasite var. Bu kapasitelerin arttırılması için giderlerinde arttırılması gerekiyor. Doğru orantı var yani :) Bu forumun yöneticileri de bizler gibi orta gelirli insanlar. Ben hiçbirinin altında 200.000 liralık arabalar, 1.000.000 liralık yatlar olduğunu falan sanmıyorum açıkçası. İstemekle olacaksa iş bende isterim tabii. Ama bu sınırı arttırmak için başka bir yerden kısılması gerekiyor. Şuradan şunu kısın şu kadar para arttırıp onu da bu şekilde değerlendirin falan gibi bir öneri yazarsan hem Admin 'in hem de ÜDY 'in işini kolaylaştırmış olursun. Ancak bu şekilde ki bir istek, istekten öteye gitmez diye düşünüyorum ben.

Spare

Üye
30 Eki 2015
116
0
İstanbul
Hocam, iyi-güzel-hoş diyorsun da, demekle bitmiyor iş. Bu forumun belirli bir gideri var. Ve o masraflar doğrultusunda bize verilen bir kapasite var. Bu kapasitelerin arttırılması için giderlerinde arttırılması gerekiyor. Doğru orantı var yani :) Bu forumun yöneticileri de bizler gibi orta gelirli insanlar. Ben hiçbirinin altında 200.000 liralık arabalar, 1.000.000 liralık yatlar olduğunu falan sanmıyorum açıkçası. İstemekle olacaksa iş bende isterim tabii. Ama bu sınırı arttırmak için başka bir yerden kısılması gerekiyor. Şuradan şunu kısın şu kadar para arttırıp onu da bu şekilde değerlendirin falan gibi bir öneri yazarsan hem Admin 'in hem de ÜDY 'in işini kolaylaştırmış olursun. Ancak bu şekilde ki bir istek, istekten öteye gitmez diye düşünüyorum ben.

Kesinlikle doğru bir yorum...

Kapasite arttırılması demek THT'nin kaçtane üyesi var hepsinin artması demek ve bu mesajların sunucuyu şişirmesi demek...

Elimizdeki ile idare etmeliyiz bence de hocam.

Allah'a şükür fazla özel mesaj kullanan biri değilim. :D

Doctor grey

Katılımcı Üye
9 Eyl 2015
873
0
forumun genell bir temizliğe ihtiyacı var tabi yeniliklerede bu durumu adminler düzeltecektir

Wep

Kıdemli Üye
28 Ocak 2015
4,412
8
İstanbul
Gerçekten 200 çok az. Saklamak istediğim bazı güzel anılarım var onlar ne olacak 250 olsa bile iyidir

aha tuttu çok teşekkürler :trl

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.