Önerileriniz Hk.

ShockLeader

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
377
5
Merhaba THT Ailem sizlere bir kaç şey anlatacağım ve görüşlerinizi istiyeceğim çok kararsız kaldım.

12.Sınıfa geçtim ve yazılım mühendisliği okumayı düşünüyorum.
bi arkadaşımda var ikimiz karadeniz üniversitesinde okumayı düşünüyoruz inşallah tutturursak ikimizde yazılım okuyacağız.
Şimdi bazı formlarda geziyorum yazılımda para bulmak zor diyorlar 2 tane yazılım mühendisi tanıştığım abi oldu biri esnaf biri Sanovel fabrikasında network sunuculardan sorumlu,bunlarla da görüştüm ve piyasa berbat diyorlar kendini geliştiremessen işsiz kalırsın diyorlar hatta geliştirdiğin halde de işsiz kalma ihtimalin var diyorlar meslekten soğuyorum ama bir yandanda kodlamayı çok seviyorum ve 12.sınıfa geldim hala c# gibi dillerle uğraşıyorum sonrasında ise yarım bırakıyorum ama bir şeyler de yapmak istiyorum.Oyunlara çok yenik düşüyorum bu seferde dedim bari oyun programlama ile uğraşıyım bunun içinde iyi bir pc lazım fps tarzı oyun yapmıştım ufakta olsa 1 hafta sonra fabrikada çalışmaya başlıyacağım ve pc toplamayı düşünüyorum pc topladıktan sonra ve toplayana kadar ne yapmamı önerirsiniz hayatıma nasıl yön verebilirim nasıl başarılı olabilirim sizin görüşlerinizi öğrenmek istedim.
İnşallah üşenmessiniz okumaya :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Kardeş ona bakarsan türkiye de hiç bir işin garantisi yok zaten Makina mühendisliği elektrik elektronik vb. şeyler okursan işin hazır mı sanki ?

Lordish

Yeni üye
17 May 2018
30
0
Ne zaman kararlı olursan o zaman o ıse adan. Yoksa herseyı yarım bırakıp bırsey olamazsın.

0x762

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2016
38,343
34
Önemli olan üniversite hayatında kendine bir şeyler katman. Kendini geliştirirsen ülkenin en kötü yerinde üni okusan bile iş bulma ihtimalin çok yüksek. Ücretsiz konferans ve eğitimlere katılabilir sektörden insanlarla tanışabilrisin. Bunlar sana ileride referans olur. Önündeki 1sene boyunca yapman gereken tek şey üniversite sınavına iyi çalışmak gerisi gelir.

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,257
144
93
root@kali:~#
Türkiyede yaşıyoruz. İş bulan şükreder olmuş.. Sen kendini geliştirir ve torpil bulursan iş sorunu yaşamazsın ancak herkesle aynı düzeyde olursan yedekte tutulursun. İstanbul, İzmir gibi gelişmiş şehirlerde iş bulurken diğer şehirlere nazaran biraz daha rahat olursun

ShockLeader

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
377
5
Kardeş ona bakarsan türkiye de hiç bir işin garantisi yok zaten Makina mühendisliği elektrik elektronik vb. şeyler okursan işin hazır mı sanki ?
evet oda doğru

Ne zaman kararlı olursan o zaman o ıse adan. Yoksa herseyı yarım bırakıp bırsey olamazsın.

önerin için için teşekkürler

Önemli olan üniversite hayatında kendine bir şeyler katman. Kendini geliştirirsen ülkenin en kötü yerinde üni okusan bile iş bulma ihtimalin çok yüksek. Ücretsiz konferans ve eğitimlere katılabilir sektörden insanlarla tanışabilrisin. Bunlar sana ileride referans olur. Önündeki 1sene boyunca yapman gereken tek şey üniversite sınavına iyi çalışmak gerisi gelir.

teşekkürler bu konferanslar yapılcak zaman üniversitede duyuruyorlarmı ya da bizim mi takip etmemiz lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Psycheqnx

Üye
10 Ara 2017
239
0
Ankara
Allah Emek Verenini Hakkını Veriri Yolunuzdan Şaşmayın İnşallah İyi Yerlere Gelmeniz Dileği İle İyi Geceler...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.