.onion uzantılı site açacağım kendi bilgisayarımı sunucu yapsam sıkıntı olurmu ?

ByMask

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
372
0
Merhaba arkadaşlar
deepweb'de .onion uzantılı site kuracağım sunucu olarak kendi bilgisayarımı kullanmayı düşünüyorum sıkıntı olurmu takip edilebilirmi .onion uzantılı siteler kendi bilgisayarımı kullanmamın bir sakıncası olurmu ?

Son düzenleme:

Paradox84

Uzman üye
23 Eyl 2016
1,043
1
Sunucu kiralamanızı tavsiye ederim. en basit sorun kendi bilgisayarınızı 24 saat açık tutmanız gerekiyor. Elektrik faturasına falan da yansır bilginiz olsun. takip edilme konusunda bilgim yok ama bir diğer sorun da şu ki: siteniz hacklenirse bilgisayarınızdaki bütün bilgilere de ulaşabilirler

ByMask

Katılımcı Üye
1 Ara 2011
372
0
Amacım .onion uzantılı chat+mail sitesi kurmak ama daha henüz siteyi tasarlamadığım için hemen sunucu kiralamak istemiyorum
site 7/24 açık olmayacak zaten siteyi tasarlayana kadar, ardından rasperypi var bende onu sunucu olarak kullanmayı düşünüyorum yakacağı elektirik sunucu parasından az olacaktır benim tek endişem siteyi kullanıma açtıktan sonrasında

Merhaba kanka, nasıl yapabileceğini biliyorum. Ancak deep web`de neler yapabileceğini bilmediğim için sana yardım edemem. Belki böylece senin günahına ortak olacağım. Bence en iyisi, bunu yapmaman.

nasıl site açacağımı bende biliyorum onda sorun yok sadece sıkıntı olsun istemiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Merhabalar,

Hız vb. sebepler açısından sunucu kiralamak en mantıklısı olacaktır. Ne olur, ne olmaz? Çünkü .onion uzantılı bir web sitesinden bahsediyorsunuz.. Sanıyorum bu web sitesine giren insanlarda normal olmayacaktır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.