onlıne oyun da hıle yardımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maglin27

Yeni üye
1 Kas 2011
5
0
arkadaslar onlıne oyun oynuyorum.sayfa oyunu.stratejı oyunu ve benım asker hılesı yapmam gerek saatte 100 asker basmaya ızın verıyor.hammadde falan artırıp o saatlık zamanı kaldırmak ıstıyorum bunu yapabılen varmı yada nasıl yapılır yardım edermısınız ???

evillord

Uzman üye
7 Tem 2009
1,558
0
Kod aklın di
arkadaslar onlıne oyun oynuyorum.sayfa oyunu.stratejı oyunu ve benım asker hılesı yapmam gerek saatte 100 asker basmaya ızın verıyor.hammadde falan artırıp o saatlık zamanı kaldırmak ıstıyorum bunu yapabılen varmı yada nasıl yapılır yardım edermısınız ???

bu tür oyunlar bir sunucuya bağımlı calısırlar yani pc oyunları giibi üzernde oynama yapsanız dahi sunucuya göre hareket eder.
en fazla yapablecegnz bu işlemleri otamatkleştrme olablr(makro ,bot tarzı) oyun üzernde oynama yapılamaz

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;

Esselamu Aleyküm..

''Hangi oyunda Otomatikleştirme istiyorsun onu söyle yardımcı olayım.. Ayrıca Evillord'a katılıyorum , hileyi cheatengine ile yapabilirsin ama görünüş olur sadece..''

//PoisonScorpion

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;

Esselamu Aleyküm..

''Şimdi araştırmamı yaptım oyun üzerine dediğin işleri otomatik yapacak bir program yok ancak 1-2 şey paylaşmak istedim..''

1. Bir tane kendi köyümüze yakın multi hesap açıp ticareti 1 yapıyoruz.. Daha sonra göndericeğiniz köyün üstüne tıklayıp açtığımız hesaptaki tüm maddeleri göndericeğimiz köye yolluyoruz bu kadarda değil 0 landıktan sonra bi daha yollamak için köyümüzün üstüne tıklıyoruz 3000 yapıyoruz bütün maddeleri ve yolla diyoruz tekrar yollanıyor.
2.Chrome'den rexwars a giriyoruz belediyeyi arttırıyoruz artık süresi ne kadarsa son 1 dk kala bilgisayarı açıyoruz, 1 dakka sonra Chrome yi açıyoruz , geri yükle seçeneği gelicek geri yükle diyip , üye girişinizi yapıyorsunuz işçilerinizin geri geldiğini görüceksin..

//PoisonScorpion

maglin27

Yeni üye
1 Kas 2011
5
0
bug falan da yapamayız yada zamanı ılerı alamayızmı suresı atıyorum 1 bucuk saatte askerler cıkıcak ama ben o bı bucuk saatı ılerı alamıyorum mu ???

FIRTINAA1

Üye
27 Mar 2008
241
0
-
Oynadığın oyuna bağlı yapabilirsin, Örneğin eskiden knight online de kayıt defterinden veya ram üzerindeki değerleri değiştirerek yapıyordun ama çook uzun zaman önceydi artık online server üzerinden çalışıyo yani hiçbiri çalışmaz :)) ki artık birçok online oyun server üzerinden çalışıyor pc üzerinden hile yapma olasılığın (bir açık yoksa)çok zor hatta yok gibi malesef :(

Ama bot tarzı programlar kullanabilirsin örneğin battlefield play4free de bile hile yapmak mümkün :)
Winject gibi programlarla oyunun exe dosyasına .dll basarak yapabilirsin (dll dosyasını ya kendin yazacan yada hile sitelerinden bulman lazım ki eğer biraz uğraşıpta kendin yazarsan ve (birazda kriptoloji biliyorsan ) dll dosyasının hile imzasını şifreleyerek en azından yakalanmasını ve banlanmamayı sağlayabilirsin ama uzun iş ve iyi çalışma gerekir )

Anladığım kadarıyla umaykut online tarzı birşey oynuyosun o zamanda oyun için bot ara işini görür ve istersen oyunu oynadığın tarayıcıya cheat engine tarzı programlarla ram değerlerini değiştirerek dene belki bi açık vardır ki neredeyse imkansız :)) ram den değerle ancak kendini kandırırsın bi :))
Ama
Bi tek saatlik üretim hızını şu yolla arttırırsın ki o da açık varsa
Bildiğin gibi server ve senin aranda bağlantının gecikme süresi var (Ping) bazı serverlerde yüksek ping li oyuncularıda oyuna dahil etmek için ana server ile ping seviyendeki değerler uyuşmuyor yani aslında mesela sen bir ev kurduğun anda serverda 5 dk sonra ev kuruluyor gibi
İşte bu ping den kaynaklı açıktan yarrarlanırsak :)) 1 saatte 2 saattik üretim yapabilirsin

Kısaca tarayıcını aç oyuna gir cheat engineyi aç tarayıcını seç ve sonrada (gerekli ayarları yaparak(int kullanımı var programın)) hing time tarzı bişey olacaktı ismini unuttum :) da onla tarayıcıyı 2-3 hatta 1000 kat daha hızlı çalıştırırsın (çok hızlanma gecikme seviyenin(pingin) önüne geçme geçerser serverde ulaşmamış bir bilgi çok önceden ulaşmış gibi olur yani server bi nevi yanıt alamaz veya yanlış alır bu yüzdende system durumun farkına varır save yapılamaz ve bağlantı kopar yada sayfayı yenileyince herşey gider)

Kısaca ramden tarayıcıyı daha hızlı çalıştırarak 1 saatde 2 saat zaman geçirmiş gibi olursun ve eğer ping e bağlı bir gecikmeden kaynaklı açık varsa işe yarar (abartmazsan :)) eğer yaramazsa o açıkta kapalıdır tek çaren bot kullanmak :D ki botlada sadece işlemleri otomatikleştirirsin :(

Mesela NFS world de single player desteği yani oyunun system tabanının bir kısmı pc üzerine bağımlı old. ve ping (gecikme süresi) ile ilgili bir açık old. dolayı eskiden işe yarardı ramden oyunu hızlandırıp yarışı diğer oyunculara göre daha hızlı bitirirdin yani 1. olurdun :) bir nevi hile :)) Ama şu an ne oldu açık kapandımı aktif mi bilmiyorum

Ping süresine bağlı online oyunlardaki bu açığı ben buldum denilebilir :)) birçok kişi yapıyor ama mantığını bilmiyor :)) Ama şunuda ekleyim server e, pink e ve kullanılan systeme bağlı normal süredeki 1 saatde 2-5 saat gösterebilirsin (2-5 kat hızlandırabilirsin) Ama bazı serverlarda ise bu oran o kadar düşükk ki mesela şöyle bir furmülle :D ---> 1.001 ile 1*10^-10 + (senin bağlantı hızın) oranında hızlandırma yapabilirsin ama oran çok hassas old. dolayı hemen dc yiyebilirsin tamamen serverin kalitesine vs bağlı :))

İyi oynlar daha doğrusu hileler :)

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;

Maglin27 :
''Bir başka bug daha paylaşıyorum''

Öncelikle iki farklı tarayıcıdan oyunu açın, ben firefox ve chrome kullandım. Her iki tarayıcıdan da aynı köyünüzü açın, daha sonra haritadan hesabınızdaki diğer bir köyünüzü bulun. Bu köye her iki tarayıcıdan da asker göndereceğiz. Burada önemli olan gönder butonuna seri basmaktır, mümkün olduğu kadar hızlı basmalısınız ki server bunu yesin. Ben daha hızlı basmak için bir tarayıcının penceresini küçültüp gönder butonlarını yakınlaştırdım. Bu bugda asker gönderme ekranında en üstte olan askerler iki katına çıkıyor, yani bir köyden diğerine 1 kılıç ustası ve şahmerdan ve hafif atlı gönderince bug ile, diğer köye 2 kılıç ustası, 1 hafif atlı ve 1 şahmerdan olarak varıyor. 10 bin kılıçlınız varsa 20 bin oluyor mesela.