Online Oyun Hackleme Mantığı Nedir?

GoodOldDays

Yeni üye
6 Mar 2019
15
0
Sorum
Soruma gelicek olursak arkadaşlar,Online Oyunlarda oyunun içindeki verilere sızıp,öğrenip ve sonrasında onu değiştirecek bir 3. Program yazma olayı bende çok merak uyandırıyor. Bana okulumun koştuğu bazı projelerin yanında kendimin istediği alanda da bir şeyler öğrenmek istiyorum. Yalnız bu bahsettiğim olay hakkında hiçbir yerde doğru düzgün bilgi veren bir kaynak bulamadım. Ne öğrenmemiz gereki ve ne üzerine çalışmamız gerekir bunu ingilizce kaynaklar dahil hiçbir yerde açıklayıcı bir kaynak göremedim. Hatta çok bilgili programlamacı hocalarım bile bu konularda bana yardımcı olamıyorlar. Bu işin Python öğrenerek ya da programlamacılık öğrenek olduğunu sanmıyorum,bilgisayar mühendisliğinin farklı bir dalı olduğunu düşünüyorum Ve bu konuda Onlin Hack yapma mantığını ve hangi alana yönelmem gerektiğini öğrenebileceğim bi kaynak rica ediyorum.Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

(Şahsen ben bazı bölüm arkadaşlarımı bu işe sokarak WarRock adında eski oyun motoruna sahip ve hala arada girip oynadığım ve zamanında çok hacker olan bu oyun üzerinde çalıştık fakat pek bir aşama kaydedemedik,sadece programlama üzerine çalıştığımızdan dolayı aşama kaydedemediğimizi düşünüyorum).

Moderatör tarafında düzenlendi:

BBYRKTRR

Yeni üye
30 Eyl 2017
23
0
Sorum
Soruma gelicek olursak arkadaşlar,Online Oyunlarda oyunun içindeki verilere sızıp,öğrenip ve sonrasında onu değiştirecek bir 3. Program yazma olayı bende çok merak uyandırıyor. Bana okulumun koştuğu bazı projelerin yanında kendimin istediği alanda da bir şeyler öğrenmek istiyorum. Yalnız bu bahsettiğim olay hakkında hiçbir yerde doğru düzgün bilgi veren bir kaynak bulamadım. Ne öğrenmemiz gereki ve ne üzerine çalışmamız gerekir bunu ingilizce kaynaklar dahil hiçbir yerde açıklayıcı bir kaynak göremedim. Hatta çok bilgili programlamacı hocalarım bile bu konularda bana yardımcı olamıyorlar. Bu işin Python öğrenerek ya da programlamacılık öğrenek olduğunu sanmıyorum,bilgisayar mühendisliğinin farklı bir dalı olduğunu düşünüyorum Ve bu konuda Onlin Hack yapma mantığını ve hangi alana yönelmem gerektiğini öğrenebileceğim bi kaynak rica ediyorum.Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

(Şahsen ben bazı bölüm arkadaşlarımı bu işe sokarak WarRock adında eski oyun motoruna sahip ve hala arada girip oynadığım ve zamanında çok hacker olan bu oyun üzerinde çalıştık fakat pek bir aşama kaydedemedik,sadece programlama üzerine çalıştığımızdan dolayı aşama kaydedemediğimizi düşünüyorum).[/quote]

Bir oyunu hacklemek öyle ki bir online oyunu hacklemek çok sabır ve bilgi gerektiren bir şeydir.
Fazla bilgim olmasa da bu konularda diyeceğim şu;

Bu tür oyunları hacklemenin en iyi yolu o oyunun veritabanına sızmaktır. Bundan önce oyundaki açıkları, nereden sızabileceğini vs. bunları öğrenip kaydetmen gerek. Dediğim gibi sabır gerektiren iş olduğu için öncelikle hedeften bilgi toplaman gerekiyor. Daha sonra bir grup ile saldırabilirsin. Ama ben pek tavsiye etmem. Hele ki büyük bir şirket ise.

Moderatör tarafında düzenlendi:

GoodOldDays

Yeni üye
6 Mar 2019
15
0
Teşekkür ederim yorumun için .Bu işin mantığı oalrak bende senin gibi düşünüyorum.Oyunun kendi bilgisayarımda verilerine ulaşıp onları değiştirebilecek bir program yazmam gerekicek. Fakat bu yolda öğrenmeye başlamak için ne yapmam lazım onu bilmiyorum. Ne öğrenmem gerekir veya bir kaynak var mı bu konu hakkında İngilizce veya Türkçe.

JellyBelly

Üye
5 Mar 2019
92
0
LocalHost
Bunun için profesyonel bir eğitim alman gerekiyor bunun harici olarakta bilgili bir eşin dostun veya bir sosyal medyadan tanıdığın varsa sana gerekli bilgileri de yardımcı olacaktır ama kesinlikle kimse böyle bir bilgiyi bana bir şey olmaz bir bilgi olduğu için sana ücretsiz karşılıksız karşılıksız bir şekilde vermez bunun harici olarakta şöyle söyliyim ben sana bunun için belli kitaplar var eğitimde görmen lazım hani programlama diline de hakim olman lazım ama web tabanlı oyun ve uygulamalar da mesela clash royale veya Pubg mobile gibi gibi oyunlarda açık bulmak çok zor olabilir

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.