Online Oyun Kurma Hk..

supersivor

Üye
13 May 2016
61
0
Çok geniş çaplı bir online oyun kurma düşüncem var. Oyunun nasıl işleyeceğini hazırladım. Yani bir kaç sayfalık yazı olarak yazdım. Fakat bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum. Sizce hayata geçebilir mi? Geçmesi için neler lazım. Bir kaç bir şey diyecek varsa buyursun. :)

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,431
781
30
root@adige~#
Merhabalar Kardeşim öncelikle VPS(Virtual private server) VDS(Virtual dedicated server) Sunucularının olması şarttır ve bunları kullanman içinde Putty dillerini bilmen gerekmektedir

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Hayata geçer geçebilir ama ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır.
Çeşitli basit oyun emülatörleriyle başlayabilirsin bunların mantığını kavra, program dillerini araştır öğrenmeye çalış. Çok iyi online bir oyun olmasını istediğini söylüyorsun isteğinin gerçekleşmesini istiyorsan göze alman gereken ve yapman gereken şeyler var öncelikle.

supersivor

Üye
13 May 2016
61
0
Hayata geçer geçebilir ama ne kadar sağlıklı olur orası tartışılır.
Çeşitli basit oyun emülatörleriyle başlayabilirsin bunların mantığını kavra, program dillerini araştır öğrenmeye çalış. Çok iyi online bir oyun olmasını istediğini söylüyorsun isteğinin gerçekleşmesini istiyorsan göze alman gereken ve yapman gereken şeyler var öncelikle.

Şuanlık yavaş yavaş oyunun taslağını hazırlasam, 2-3 sene sonra bununla ilgili şirketler vardır yani onlar ile iletişime geçsem, yatırım ile olabilir sanırım..
2-3 sene içinde de oyunun haritaları, hikayeleri, bölümleri gibi şeyleri, karakter, özellik vb. şeyleri yazsam güzel olur sanırım.. :) Acelesi yok daha yaşımız genç. Aklımdaki fikir güzel aslında bazı kişilere sundum. Fikrimi çalmadıkları koşuluyla beğendiler yani. Hatta destek bile olabileceklerini söylediler. Çünkü daha önce olmayan bir oyunu tasarlamaktan bahsediyorum. Yani online oyun döneminde yeni bir soluk desem anlaşılır umarım :)

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
Şuanlık yavaş yavaş oyunun taslağını hazırlasam, 2-3 sene sonra bununla ilgili şirketler vardır yani onlar ile iletişime geçsem, yatırım ile olabilir sanırım..
2-3 sene içinde de oyunun haritaları, hikayeleri, bölümleri gibi şeyleri, karakter, özellik vb. şeyleri yazsam güzel olur sanırım.. :) Acelesi yok daha yaşımız genç. Aklımdaki fikir güzel aslında bazı kişilere sundum. Fikrimi çalmadıkları koşuluyla beğendiler yani. Hatta destek bile olabileceklerini söylediler. Çünkü daha önce olmayan bir oyunu tasarlamaktan bahsediyorum. Yani online oyun döneminde yeni bir soluk desem anlaşılır umarım :)

Anlattıkların sözde kalmaz ise şayet hayata geçerse güzel şeyler olur :) ama şirketlerle irtibata geçmen için uzun bir dönemde söz konusu olabilir dediğim gibi.

supersivor

Üye
13 May 2016
61
0
Anlattıkların sözde kalmaz ise şayet hayata geçerse güzel şeyler olur :) ama şirketlerle irtibata geçmen için uzun bir dönemde söz konusu olabilir dediğim gibi.

Uğraşırız artık ne yapalım. :) Başka çare yok. Bu şirketlere ulaşma ihtimalim ne kadar uzarsa oyunun gelişmesi de o kadar güzel olacaktır. Çünkü her geçen gün yeni şeyler yazarım... :)

supersivor

Üye
13 May 2016
61
0
Bu isteğini kaybetmezsen ve daim olursa senin için bir şeyler güzel olacağa benziyor :)

İnşallah :) Gelişeceğiz artık ne yapalım.. :) Şuanda piyasada çok dandik gördüğüm oyunlar mevcut. Hani indirip oynamayı geçtim uzaktan bakasım bile gelmiyor.. Artık motomot düz mantık ile canavar öldür lwl atla sonra git pvp yap.. Ya da silah al git adam öldür ölünce tekrar doğ sonra git tekrar öldür.. :D Bunlar sıktı anlatabiliyor muyum. Bu düşüncem bunlarla alakası bile yok. Apayrı olacak eğer inşallah olursa...

u YZ

Kıdemli Üye
13 May 2016
2,415
0
@root[~]#
İnşallah :) Gelişeceğiz artık ne yapalım.. :) Şuanda piyasada çok dandik gördüğüm oyunlar mevcut. Hani indirip oynamayı geçtim uzaktan bakasım bile gelmiyor.. Artık motomot düz mantık ile canavar öldür lwl atla sonra git pvp yap.. Ya da silah al git adam öldür ölünce tekrar doğ sonra git tekrar öldür.. :D Bunlar sıktı anlatabiliyor muyum. Bu düşüncem bunlarla alakası bile yok. Apayrı olacak eğer inşallah olursa...

Kesinlikle, ayrıca hile olayları oyun içi tedbirsizlikler beni en çok soğutan nedenlerden. Zaten pek bir vaktim olmuyor oyuna ayıracak ama vakit ayırdığımda da bu nedenlerden dolayı pişman oluyorum.
Uzun lafın kısası; senden kaliteli bir oyunun yanı sıra anti-hile sistemininde bulunması beklentilerim arasında = )) yapamaz olamaz diyenlere de aldırma fikrin ve düşüncen sağlam arkasında durduğun isteğini kaybetmediğin sürece saydığın şeylere ulaşman muhtemel yolun açık olsun oyun dünyasında.

supersivor

Üye
13 May 2016
61
0
Kesinlikle, ayrıca hile olayları oyun içi tedbirsizlikler beni en çok soğutan nedenlerden. Zaten pek bir vaktim olmuyor oyuna ayıracak ama vakit ayırdığımda da bu nedenlerden dolayı pişman oluyorum.
Uzun lafın kısası; senden kaliteli bir oyunun yanı sıra anti-hile sistemininde bulunması beklentilerim arasında = )) yapamaz olamaz diyenlere de aldırma fikrin ve düşüncen sağlam arkasında durduğun isteğini kaybetmediğin sürece saydığın şeylere ulaşman muhtemel yolun açık olsun oyun dünyasında.

Çok teşekkür ederim. :) O durumları ben de sevmiyorum. Onun için de tabi bazı düşüncelerim var. Zamanında oynadığımız bir oyun vardı. Hero Online diye. Ayrıca Silkroad'da oynuyordum. Silkroad'ın M-bot açık iken Hero'ya giriş yapamıyordum. Çünkü engelleniyordu. Onun anti hilesini bulmayı umut ediyorum.. :D Şimdilik iyi geceler dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.