OpenCV - Java matchTemplate(İlgili Sorun)

crazybullsmt

Yeni üye
28 Tem 2009
17
0
OpenCV - Java matchTemplate(İlgili Sorun)[YANLIŞ BÖLÜM - KAPATILDI]

Merhaba arkadaşlar hem site'de yeniyim hem OpenCV'de zaten askerden de yeni geldim ama kodlamayı bırakamıyorum. Bu kadar herşey sıfırken OpenCV'ye Java'da başlama kararı aldım belki bana en yakın gelen buydu C#'da kodlama çalışıyordum askerden önce zamanla soğumaya başladım sonra askere gittim. Gibi gibi çok başınızı şişirmek istemiyorum. Sorunum şu yardımcı olursanız sevinirim. Çok güzel planlarım var inşallah iyi bir şekilde algoritmasını öğrenirim :)

Kodlarım şunlar;
Kod:
package Samet;

import org.opencv.core.Core;
import org.opencv.core.Core.MinMaxLocResult;
import org.opencv.core.Mat;
import org.opencv.core.Point;
import org.opencv.core.Scalar;
import org.opencv.imgcodecs.Imgcodecs;
import org.opencv.imgproc.Imgproc;

public class TemplateMatching {

public static **** main(String[] args) {

System.load("D:\\NesneTakip\\Nesne\\bin\\opencv_java310.dll");
		Mat source=null;
		Mat template=null;
		String filePath="C:/Users/Samet/Desktop/nesne/";
		source=Imgcodecs.imread(filePath+"aile.jpg");
		template=Imgcodecs.imread(filePath+"yüz.jpg");

Mat resim=new Mat();	

Imgproc.matchTemplate(source, template, resim, Imgproc.TM_CCOEFF);

MinMaxLocResult mmr = Core.minMaxLoc(resim);
        Point matchLoc=mmr.maxLoc;

Imgproc.rectangle(source, matchLoc, new Point(matchLoc.x + template.cols(),
                matchLoc.y + template.rows()), new Scalar(255, 255, 255));

Imgcodecs.imwrite(filePath+"sonuc.jpg", source);
        System.out.println("İşlem tamamlandı.");
	}

}

Hata da şu şekilde;

Kod:
OpenCV Error: Assertion failed ((depth == CV_8U || depth == CV_32F) && type == _templ.type() && _img.dims() <= 2) in cv::matchTemplate, file C:\builds\master_PackSlaveAddon-win64-vc12-static\opencv\modules\imgproc\src\templmatch.cpp, line 1062
Exception in thread "main" CvException [org.opencv.core.CvException: cv::Exception: C:\builds\master_PackSlaveAddon-win64-vc12-static\opencv\modules\imgproc\src\templmatch.cpp:1062: error: (-215) (depth == CV_8U || depth == CV_32F) && type == _templ.type() && _img.dims() <= 2 in function cv::matchTemplate
]
	at org.opencv.imgproc.Imgproc.matchTemplate_1(Native Method)
	at org.opencv.imgproc.Imgproc.matchTemplate(Imgproc.java:2398)
	at Samet.TemplateMatching.main(TemplateMatching.java:24)

Kodlamada şu kısmı

Kod:
System.load("D:\\NesneTakip\\Nesne\\bin\\opencv_java310.dll");

Şu şekilde değiştiremiyorum hata veriyor;

Kod:
System.loadLibrary(Core.NATIVE_LIBRARY_NAME);

Bunun hatası;

Kod:
Exception in thread "main" java.lang.UnsatisfiedLinkError: no opencv_java310 in java.library.path
	at java.lang.ClassLoader.loadLibrary(Unknown Source)
	at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Unknown Source)
	at java.lang.System.loadLibrary(Unknown Source)
	at Samet.TemplateMatching.main(TemplateMatching.java:15)

Şimdiden teşekkür ederim. Herşey sıfırdan başlama kararıyla başladı herşey. bakalım nereye gidecek :)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.