OpSec Nedir?

raunchytve

Katılımcı Üye
20 Ocak 2023
360
1
109
OpSec Nedir?
> OpSec, tam açılımıyla Operation Security; karşı tarafa hiç bir şekilde bilgi sızdırmayacak veya tanınmayı önleyecek şekilde İnternet Kimliği (Dijital Ayak İzi) hazırlanışıdır. Bu hazırlanılan dijital ayak izi o kadar güçlü olmalıdır ki hiç bir türlü bilgilerinize erişim olmamalı.

Nasıl OpSec ayarlayabilirim?
> OpSecin ayarlanmasının çok şekilde yolları vardır ve ben en baştan mOpSec (Mini Operation Security) kurulumunu anlatacağım.
> (Adım 1: Telefon, Adım 2: Bilgisayar, Adım 3: İnternet)
> Adım 1.1: Yeni bir telefona ihtiyacınız olacaktır, Rootlu olması çok önemlidir.
> Adım 1.2: Bu telefondan Google'ın tüm ürünlerini kaldırın, özel Privacy ROM ları tavsiye ederim.
> Adım 1.3: Internetten kullanılmayan IMEI ler bulun ve rootlu telefonunuza yeni IMEI nizi atayın.
> Adım 1.4: Telefonunuza NDEV TLS APK kurun ve server seçme kısmından Public olana basıp japonya vpn lerinden birisini seçin (1.si, 4.sü ve 12.si hariç diğerleri. bahsettiklerim log tutuyorlar.)
> Adım 1.5: VPN i açtıktan sonra telefonunuzun ayarlarından VPN i her zaman aktif tutma ve VPNsiz internet erişimini engelleme özelliklerini aktif edin.
> Adım 1.6: Telefonunuz artık OpSec için hazır.
> Adım 2.1: Bilgisayarınızı temizleyin ve Hardened Kernel içeren bir linux dağıtımına geçin (örn. TAILS Persistent)
> Adım 2.2: OpSecli telefonunuzdan ProtonVPN in Linux için olanını indirin ve kendinize VPN hesabı açın.
> Adım 2.3: Bilgisayarınıza ProtonVPN i aktarıp kurun.
> Adım 2.4: ProtonVPN i aktif edin.
> Adım 2.5: Linux dağıtımınıza göre VPN inizi zorunlu bağlantı olarak ayarlayın ve VPNsiz bağlantıların engellenmesini ayarlayın.
> Adım 2.6: DNS Sunucu adreslerini OpenDNS e ayarlayın (208.67.222.222 ve 208.67.220.220)
> Adım 2.7: Tor Network Arayüzü veya Tor Browser'ı kurun ve MEEK köprüsüyle başlatın.
> Adım 2.8: Artık bilgisayarınızdan güvenli olarak internete bağlısınız.
> Adım 3.1: İnternette gezerken lütfen canvas içermeyen veya iç uygulamaya yönlendiren bağlantılar kullanmayınız. eğer farklı bilgisayarınız yoksa adım 2 yi tamamen bir sandbox ortamında veya Sanal Makinede gerçekleştirin. VDS veya VPS içerisinde yapmanızı tavsiye etmem, direkt ele verirsiniz kendinizi yoksa.
> Adım 3.2: İşlemleriniz bittiğinde bilgisayarınızın cachelerini temizleyin ve gerekirse tanınmanızı sağlayacak adresleri değiştirin. Telefonunuz içinde geçerlidir.
> Adım 3.3: Gerçek adınızı veya sizin tanımlanmanızı sağlayacak HİÇ BİR BİLGİ kullanmayın veya bu ortamları tanıdığınız arkadaşlarınızla vs. bağdaştırmayın.
> Adım 3.4: Her şey tamamsa, mOpSec tamamdır.

İşe yarayacak Servisler:
> • Proton Network (Mail, Ağ ve fazlası)
> • Guerilla Mail (Fake mail)
> • TempMail (Fake Mail)
> • TempSMS (Fake telefon)
> • FakeSMS (Fake telefon)
> • Textnow (Fake telefon)
> • pwgen (Şifre oluşturucu)

Ellerime sağlık . Jydudgfhg

General xx Hack hk

Katılımcı Üye
13 Ocak 2023
393
2
75
BILMEMKI KONUM.DDD
OpSec Nedir?
> OpSec, tam açılımıyla Operation Security; karşı tarafa hiç bir şekilde bilgi sızdırmayacak veya tanınmayı önleyecek şekilde İnternet Kimliği (Dijital Ayak İzi) hazırlanışıdır. Bu hazırlanılan dijital ayak izi o kadar güçlü olmalıdır ki hiç bir türlü bilgilerinize erişim olmamalı.

Nasıl OpSec ayarlayabilirim?
> OpSecin ayarlanmasının çok şekilde yolları vardır ve ben en baştan mOpSec (Mini Operation Security) kurulumunu anlatacağım.
> (Adım 1: Telefon, Adım 2: Bilgisayar, Adım 3: İnternet)
> Adım 1.1: Yeni bir telefona ihtiyacınız olacaktır, Rootlu olması çok önemlidir.
> Adım 1.2: Bu telefondan Google'ın tüm ürünlerini kaldırın, özel Privacy ROM ları tavsiye ederim.
> Adım 1.3: Internetten kullanılmayan IMEI ler bulun ve rootlu telefonunuza yeni IMEI nizi atayın.
> Adım 1.4: Telefonunuza NDEV TLS APK kurun ve server seçme kısmından Public olana basıp japonya vpn lerinden birisini seçin (1.si, 4.sü ve 12.si hariç diğerleri. bahsettiklerim log tutuyorlar.)
> Adım 1.5: VPN i açtıktan sonra telefonunuzun ayarlarından VPN i her zaman aktif tutma ve VPNsiz internet erişimini engelleme özelliklerini aktif edin.
> Adım 1.6: Telefonunuz artık OpSec için hazır.
> Adım 2.1: Bilgisayarınızı temizleyin ve Hardened Kernel içeren bir linux dağıtımına geçin (örn. TAILS Persistent)
> Adım 2.2: OpSecli telefonunuzdan ProtonVPN in Linux için olanını indirin ve kendinize VPN hesabı açın.
> Adım 2.3: Bilgisayarınıza ProtonVPN i aktarıp kurun.
> Adım 2.4: ProtonVPN i aktif edin.
> Adım 2.5: Linux dağıtımınıza göre VPN inizi zorunlu bağlantı olarak ayarlayın ve VPNsiz bağlantıların engellenmesini ayarlayın.
> Adım 2.6: DNS Sunucu adreslerini OpenDNS e ayarlayın (208.67.222.222 ve 208.67.220.220)
> Adım 2.7: Tor Network Arayüzü veya Tor Browser'ı kurun ve MEEK köprüsüyle başlatın.
> Adım 2.8: Artık bilgisayarınızdan güvenli olarak internete bağlısınız.
> Adım 3.1: İnternette gezerken lütfen canvas içermeyen veya iç uygulamaya yönlendiren bağlantılar kullanmayınız. eğer farklı bilgisayarınız yoksa adım 2 yi tamamen bir sandbox ortamında veya Sanal Makinede gerçekleştirin. VDS veya VPS içerisinde yapmanızı tavsiye etmem, direkt ele verirsiniz kendinizi yoksa.
> Adım 3.2: İşlemleriniz bittiğinde bilgisayarınızın cachelerini temizleyin ve gerekirse tanınmanızı sağlayacak adresleri değiştirin. Telefonunuz içinde geçerlidir.
> Adım 3.3: Gerçek adınızı veya sizin tanımlanmanızı sağlayacak HİÇ BİR BİLGİ kullanmayın veya bu ortamları tanıdığınız arkadaşlarınızla vs. bağdaştırmayın.
> Adım 3.4: Her şey tamamsa, mOpSec tamamdır.

İşe yarayacak Servisler:
> • Proton Network (Mail, Ağ ve fazlası)
> • Guerilla Mail (Fake mail)
> • TempMail (Fake Mail)
> • TempSMS (Fake telefon)
> • FakeSMS (Fake telefon)
> • Textnow (Fake telefon)
> • pwgen (Şifre oluşturucu)
elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.