Orjinal Film Cd si İle Dijital Film Arasındaki Fark Nedir ?

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Arkadaşlar merhaba netfilx de yayınlanan bir filmin en yüksek ses ve görüntü kalitesinde izlediğimizde ve aynı filmin orjinal cd sinden izlediğimizde aynı kaliteyi yakalarmıyız yoksa cd den izlemek daha iyi bir görüntü kalitesi ve ses kalitesimi sağlar ? Neden ?

Kısaca resmi dijital platformdan izlediğimiz film ile aynı filmin orjinal cd sinden izlemek arasında en ufak fark varmıdır ? Teşekkürler.

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Nasıl yani ? Diyelim ki bende fiber internet var filmi internetten indirdim gayet net, orjinal cd de de en az aynı kalitede olması gerekmezmi ?

Yok canikom, CD boyutuna göre değişiklik gösterir. Atıyorum film full kalite ses ve görüntüde 4GB ediyor. Adamın elinde 3.5GB lık(salladım) bir CD var adam napabilir sesin kalitesini düşürür, görüntü kalitesini düşürür ve o boyuta indirir. Olabilir şeyler yani... Hatta senin CD okuyucunun ses kartının kullandığın medaplayer uygulamasının bile etkisi olabilir. Ama çok fark edebileceğin şeyler olmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.