Orjinal Gerçek Pardus Geri Döndü "PisiLinux"

moty

Yeni üye
14 Nis 2013
10
0
Arkadaşlar Biliyoruz TUBİTAK Pardus'u artık Debian Tabanında Geliştirmeye Başladı.
Pisi Paket sisteminin yaşatmak isteyen özgür yazılım topluluğuda bir yola çıktı.
Ve meyvesini verdi.Pisi Paket Sistemini kulllan Kaptan , Yalı gibi eski dostları kullanan PisiLinux 1.0 Beta Bugün Duyuruldu. Sitedeki Açıklama ;
Herkese Merhaba,
Nihayet “indir” sayfasını güncelleyeceğimiz güne geldik
Anka-Team olarak bizi bekleyen herkese sabrı için teşekkür ediyoruz. Bu zorlu süreçte desteğini bizden esirgemeyen herkese iyi ki varsınız, aralıksız karalama kampanyaları düzenleyen, moral bozmaya yönelik türlü eylemleriyle sürekli can sıkan ama amaçlarına ulaşamadıkça kuduran güruha da keşke olmasaydınız diyoruz.
Çok zorlandık, çok yorulduk ama bıkmadık. İyi ki de bıkmamışız
Beta kalıbı sadece 64bit’tir. Bu sürümde,
* Kernel 3.8.13
* Firefox 21
* Libreoffice 4.0.3.3
* KDE SC 4.10.3
* Birçok özgür yazılımın güncel sürümleri
* Kurulumdan itibaren birçok dil seçeneği kullanıma hazır olarak geliyor.
* Virtualbox üzerinde kurulum yapmak için sanal diskin en az 10 GB olması gerekiyor.
* Beta sürüm ile ilgili sorunları tartışmak, deneyimleriniz paylaşmak için sizi Pisi Forum - Anasayfa ya da IRC Freenode üzerindeki #pisi-linux kanalına bekliyoruz.
Artık indirmek için beklemeyin, sizi İndir sayfamıza alalım
Meraklısına notlar:
* Beta sürümün kod adı İspanyolca Sueño (Rüya), orijinal Pardus’u yaşatmak bizim için bir rüya olduğundan geliştiricilerin oy birliği ile seçildi.

Web;
Pisi Linux

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
Gerçekten orjinal pardus yaşıyor çomar pisi müdür yalı bunların güncel olarak sürdürülmesi çok güzel bişey ben indirdim denedim çok güzel isterseniz çalışan cd den deneyebilirsiniz herkese tavsiye ediyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.