OSİNTFRAMEWORK - Usernames - "Namechk - Namechk (T)"

'Halaskâr

Kıdemli Moderatör
4 Ara 2020
1,187
1,081
Midgard

74es13f.png

p2mu9r0.png

Osintframework – Usernames

Namechk – Namechk (T)

OSINT Nedir?

Bugün açık kaynak istihbarat araçlarından Osintframework – usernames (kullanıcı adları)ndan bahsedeceğiz, amacımız elimizdeki kaynakları artırmak ve birden fazla kaynaktan gelen verileri birbiriyle karşılaştırıp sonuca varmak.

Osintframework – usernames (kullanıcı adları)ndan bahsetmeden önce kısaca OSINT konusuna değinmek istiyorum. Açık Kaynak İstihbaratı olarak çokça duyduğumuz OSINT'in açılımı "açık kaynak istihbaratı –open source intelligence" aslında önemli bir ön adımdır. Açık Kaynaklı İstihbarat, "gizlilik gerektirmeyen, kamuya açık, belirli bir amaç için toplanan bilgilerin" istihbarat niteliğinde olup olmadığına karar veren bir filtreden geçirilerek elde edilen bir istihbarat mekanizmasıdır.

ABD Savunma Bakanlığı'na göre, OSINT, belirli bir istihbarat gereksinimini karşılamak için zamanında toplanan, kullanılan ve uygun bir kitleye dağıtılan kamuya açık bilgilerden üretilir.

OSINT, sosyal medya yayınlarımızdan TV, Radyo ve periyodik yayınlara, bu analizle penetrasyon testlerine, profesyonel saldırganların saldırılarına vb. kadar internette açık olan verileri kapsar. Çalışmalarda hedef hakkında bilgi toplamak, hedef tarafından kurulan bağlantıların belirlenmesinin tüm aşamalarını içeren pasif bir bilgi toplama sürecidir.

OSINT, temel bir yapıya sahip bilgilerden oluşur. İnternet üzerinden paylaştığımız içeriklerden beğeni ve yorumlarımıza kadar tüm veriler OSINT'in oluşmasını sağlıyor. İnternetteki bilgi paylaşım kolaylığı ve bilgi yayma hızı sayesinde yaptığımız her bağlantı ve bıraktığımız her iz OSINT'i oluşturmaktadır. Bu bilgilerin toplanması yasaldır. Hedefle anormallik yaratacak bir iletişimin olmaması önemlidir. Hedef sistem veya kişi hakkında ne kadar fazla bilgi toplanırsa,

sonraki aşamalarda o kadar rahat hareket etmek mümkündür.

OSINT ARAÇLARIYLA ERİŞİLEBİLEN BİLGİLER

Çoğu OSINT aracının ücretsiz olması nedeniyle, bilgi toplama aşamasında yüksek bir bütçe gerektirmez ve maliyeti düşürür. Hedefle doğrudan temas olmadığından, gizlilik ve güvenlik açısından korunmaya ihtiyaç duyulmasını gerektirmez. Bu nedenle, penetrasyon testlerinde zaman kazandırır. OSINT araçları ile hedef üzerindeki farklı alanlardan bilgi toplanabilir. Hedefle ilgili internet taraması yapılabilir. (Bing, Google, Yahoo, Linkedın, DuckDuckGo, sosyal medya hesapları vb...) Hedefin DNS kayıtları tespit edilebilir. Hedefin IP adresleri tespit edilebilir. (alt alanlar, açık bağlantı noktaları, hizmetler vb.) Hedefe ait e-posta hesapları tespit edilebilir. Hedef uygulamalarda teknoloji altyapıları tespit edilebilir. (Burada tespit edilen her uygulama çok önemlidir. Kullanılan uygulamalarda algılanan bir güvenlik açığı varsa, bu güvenlik açığından hedef sisteme kolayca erişilebilir. Bu nedenle, kullanılan programların ve geçerli sürümlerin tanımları önemlidir.). Meta veri analizi (resim, fotoğraf, video, konum, API Anahtar bilgileri, internete sızan bilgiler) yapılabilir.

OSİNT HANDBOOK 2020
USERNAME CHECK

1) Aware Online: Username Search Gebruikersnamen search tool - Gebruik handige OSINT Tools

2) Check User Names CheckUsernames Searches 160 Social Networks - KnowEm.com searches over 500

3) GoFindWho https://gofindwho.com

4) Instant Username https://instantusername.com

5) IntelligenceX:Username Lookup Tools - Intelligence X

6) Investigo GitHub - tdh8316/Investigo: 🔎 Find usernames and download their data across social media.

7) KnowEm http://www.Knowem.com

8) leakpeek https://leakpeek.com

9) Loginella Unshort and check any short url

10) Lullar Lullar Com - Search People Profile by Email or Username

11) Maigret GitHub - soxoj/maigret: 🕵️‍♂️ Collect a dossier on a person by username from thousands of sites

12) Namecheck Username Checker - #1 Social Media Username Search Tool

13) Name Checkr namecheckr | Social and Domain Name Availability Search For Brand Professionals

14) Name Checkup NameCheckup - Find Available Username

15) Namechk http://www.namechk.com

16) Namechk (T) (app) GitHub - GONZOsint/Namechk: Osint tool based on namechk.com for checking usernames on more than 100 websites, forums and social networks.

17) Namech_k.sh GitHub - GONZOsint/Namechk: Osint tool based on namechk.com for checking usernames on more than 100 websites, forums and social networks.

18) Name Vine Instantly Find a Domain, Facebook & Twitter Account - Namevine

19) Neuskool neuskool.com / the personal start page

20) Peekyou Username Search | Find People by Username at PeekYou

21) Pipl https://pipl.com

22) Scylla GitHub - MandConsultingGroup/Scylla: The Simplistic Information Gathering Engine | Find Advanced Information on a Username, Website, Phone Number, etc.

23) Search POF SearchPOF.com - Search POF by Username

24) Sherlock GitHub - sherlock-project/sherlock: 🔎 Hunt down social media accounts by username across social networks

25) Snitch.name snitch.name :: The Social White Pages

26) Snoop GitHub - snooppr/snoop: Snoop — инструмент разведки на основе открытых данных (OSINT world)

27) SocialPath GitHub - woj-ciech/SocialPath: Track users across social media platform

28) Social Recon GitHub - famavott/osint-scraper: Social Recon

29) socialscan socialscan

30) socid_extractor GitHub - soxoj/socid-extractor: ⛏️ Extract accounts info from personal pages on various sites for OSINT purpose

31) Sou o Cara Social Explorer

32) Spokeo Spokeo - People Search | White Pages | Reverse Phone Lookup

33) suIP.biz Бесплатный онлайн сервис по поиску пользователя в социальных сетях

34) Username Checker API Build, Collaborate & Integrate APIs | SwaggerHub

35) Userrecon GitHub - issamelferkh/userrecon

36) User Search http://www.usersearch.org

37) WhatsMyName (app) WhatsMyName Web

38) WhatsMyName GitHub - WebBreacher/WhatsMyName: This repository has the unified data required to perform user enumeration on various websites. Content is in a JSON file and can easily be used in other projects.

Namechk

omk819n.jpg

Osintframework.com sitesinin *Username kısmına tıkladım..

Sonra *Username sekmesi 2 ye ayrıldı..

pwhjm5o.jpg
haci4uz.jpg

*Username Search Engines Kullanıcı adı araştırma motorları)

*Specific Sites (Uzmanlaşmış Siteler)

En üstteki Namechk sitesine girdim önce.. bağlantının (secure connection) güvenli olup olmadığını kontrol etti. Sonra sitenin web sayfası geldi..

Namechk Web sayfasının üst tarafı Tüm Namechk web sayfası

qtt4sbp.jpg
roc4o7s.jpg

Zoptik diye yazıp, capthcha yı işaretledim.. sonra sağ yandaki büyüteç gibi olan arama simgesine tıkladım.. domainleri (alan adlarını) çıkardı ilk olarak..

imgzxmp.jpg
54pnv99.jpg

Altta yeşil olarak “Show More” diye bir ikon daha var. Ona da tıkladım..

Zoptik alan adı (domain) kullanan bayağı fazla bir domain adresi çıkardı..

bu adreslerden kırmızı olanlar kullanılan, yeşil olanlar da kullanılmayan domainler.

Yeşil olan alan adlarını istersek satın da alabiliyoruz.

gxabguk.jpg
o92e29g.jpg

Daha sonra sosyal medyadaki kullanıcı adlarında (usernames) “Zoptik” sorgulamalarına geçtim.

Sonuçlar aşağıdadır..

Kırmızılar yine “Zoptik” alan adı olan siteler, yeşiller olmayan siteler.

738d0ry.jpg
n6h36og.jpg

Yine “Show More” a tıklayarak “Zoptik” sorgusuyla ilgili daha fazla sonuç elde ettim.

En son sonucu yukarıda görüyorsunuz..:

Daha sonra bu kırmızılardan birine girmeye karar verdim. “Wordpress” i seçtim.. Wordpress’e girince önce giriş “login” sayfası geldi.. Kendi e posta adresim ve şifremi girdikten sonra site açıldı.. tam bu noktada mesela brute force saldırısıyla kendi şifremi kırabilirim.. Tabii ki bunu yapmayacağım..Ancak kendi e-postamı ve şifremi yazma yolunu seçerek kendime karşı da etik bir hacker olduğumu gösterip siteme giriyorum..:))

mzgbxzo.jpg

Böylece Namechk sitesinin incelemesi bitiyor: Kısaca bu sitede kullanıcı adlarının hangi domainlerinin (alan adı) olduğu yada olmadığı, sosyal medyada hangi sitelere üye olup olmadığını öğrenebiliyoruz temel olarak.. Ayrıca kullanıcı hesaplarına brute force saldırısı yapıp sosyal medya hesaplarına bile girilebilir.

Namechk (T)

fprch7r.jpg

Ayrıca namechk.com sitesinin altında Namechk (T) isimli başka bir link daha var..

bu link osintframework’teki Namechk (T) yi, github uygulamasına bağlayan linktir.

Bu github linkinde namechk uygulaması bulunmaktadır.. Ancak github daki .zip’li dosya çalışmamaktadır.

jx9uvfc.jpg

-Bu sitenin sonu.-

s7q010x.png

Son düzenleme:

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,325
918
ANKARA
70 Saat eğitim verseniz sıkılmadan izlerim. Ellerinize Sağlık.
Ayrıca bu sitede 700'den fazla Osint toolu mevcut. İsteyen değerlendirsin.

Son düzenleme:

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28

74es13f.png

p2mu9r0.png

Osintframework – Usernames

Namechk – Namechk (T)

OSINT Nedir?

Bugün açık kaynak istihbarat araçlarından Osintframework – usernames (kullanıcı adları)ndan bahsedeceğiz, amacımız elimizdeki kaynakları artırmak ve birden fazla kaynaktan gelen verileri birbiriyle karşılaştırıp sonuca varmak.

Osintframework – usernames (kullanıcı adları)ndan bahsetmeden önce kısaca OSINT konusuna değinmek istiyorum. Açık Kaynak İstihbaratı olarak çokça duyduğumuz OSINT'in açılımı "açık kaynak istihbaratı –open source intelligence" aslında önemli bir ön adımdır. Açık Kaynaklı İstihbarat, "gizlilik gerektirmeyen, kamuya açık, belirli bir amaç için toplanan bilgilerin" istihbarat niteliğinde olup olmadığına karar veren bir filtreden geçirilerek elde edilen bir istihbarat mekanizmasıdır.

ABD Savunma Bakanlığı'na göre, OSINT, belirli bir istihbarat gereksinimini karşılamak için zamanında toplanan, kullanılan ve uygun bir kitleye dağıtılan kamuya açık bilgilerden üretilir.

OSINT, sosyal medya yayınlarımızdan TV, Radyo ve periyodik yayınlara, bu analizle penetrasyon testlerine, profesyonel saldırganların saldırılarına vb. kadar internette açık olan verileri kapsar. Çalışmalarda hedef hakkında bilgi toplamak, hedef tarafından kurulan bağlantıların belirlenmesinin tüm aşamalarını içeren pasif bir bilgi toplama sürecidir.

OSINT, temel bir yapıya sahip bilgilerden oluşur. İnternet üzerinden paylaştığımız içeriklerden beğeni ve yorumlarımıza kadar tüm veriler OSINT'in oluşmasını sağlıyor. İnternetteki bilgi paylaşım kolaylığı ve bilgi yayma hızı sayesinde yaptığımız her bağlantı ve bıraktığımız her iz OSINT'i oluşturmaktadır. Bu bilgilerin toplanması yasaldır. Hedefle anormallik yaratacak bir iletişimin olmaması önemlidir. Hedef sistem veya kişi hakkında ne kadar fazla bilgi toplanırsa,

sonraki aşamalarda o kadar rahat hareket etmek mümkündür.

OSINT ARAÇLARIYLA ERİŞİLEBİLEN BİLGİLER

Çoğu OSINT aracının ücretsiz olması nedeniyle, bilgi toplama aşamasında yüksek bir bütçe gerektirmez ve maliyeti düşürür. Hedefle doğrudan temas olmadığından, gizlilik ve güvenlik açısından korunmaya ihtiyaç duyulmasını gerektirmez. Bu nedenle, penetrasyon testlerinde zaman kazandırır. OSINT araçları ile hedef üzerindeki farklı alanlardan bilgi toplanabilir. Hedefle ilgili internet taraması yapılabilir. (Bing, Google, Yahoo, Linkedın, DuckDuckGo, sosyal medya hesapları vb...) Hedefin DNS kayıtları tespit edilebilir. Hedefin IP adresleri tespit edilebilir. (alt alanlar, açık bağlantı noktaları, hizmetler vb.) Hedefe ait e-posta hesapları tespit edilebilir. Hedef uygulamalarda teknoloji altyapıları tespit edilebilir. (Burada tespit edilen her uygulama çok önemlidir. Kullanılan uygulamalarda algılanan bir güvenlik açığı varsa, bu güvenlik açığından hedef sisteme kolayca erişilebilir. Bu nedenle, kullanılan programların ve geçerli sürümlerin tanımları önemlidir.). Meta veri analizi (resim, fotoğraf, video, konum, API Anahtar bilgileri, internete sızan bilgiler) yapılabilir.

OSİNT HANDBOOK 2020
USERNAME CHECK

1) Aware Online: Username Search Gebruikersnamen search tool - Gebruik handige OSINT Tools

2) Check User Names CheckUsernames Searches 160 Social Networks - KnowEm.com searches over 500

3) GoFindWho https://gofindwho.com

4) Instant Username https://instantusername.com

5) IntelligenceX:Username Lookup Tools - Intelligence X

6) Investigo GitHub - tdh8316/Investigo: 🔎 Find usernames and download their data across social media.

7) KnowEm http://www.Knowem.com

8) leakpeek https://leakpeek.com

9) Loginella Unshort and check any short url

10) Lullar Lullar Com - Search People Profile by Email or Username

11) Maigret GitHub - soxoj/maigret: 🕵️‍♂️ Collect a dossier on a person by username from thousands of sites

12) Namecheck Username Checker - #1 Social Media Username Search Tool

13) Name Checkr namecheckr | Social and Domain Name Availability Search For Brand Professionals

14) Name Checkup NameCheckup - Find Available Username

15) Namechk http://www.namechk.com

16) Namechk (T) (app) GitHub - GONZOsint/Namechk: Osint tool based on namechk.com for checking usernames on more than 100 websites, forums and social networks.

17) Namech_k.sh GitHub - GONZOsint/Namechk: Osint tool based on namechk.com for checking usernames on more than 100 websites, forums and social networks.

18) Name Vine Instantly Find a Domain, Facebook & Twitter Account - Namevine

19) Neuskool neuskool.com / the personal start page

20) Peekyou Username Search | Find People by Username at PeekYou

21) Pipl https://pipl.com

22) Scylla GitHub - MandConsultingGroup/Scylla: The Simplistic Information Gathering Engine | Find Advanced Information on a Username, Website, Phone Number, etc.

23) Search POF SearchPOF.com - Search POF by Username

24) Sherlock GitHub - sherlock-project/sherlock: 🔎 Hunt down social media accounts by username across social networks

25) Snitch.name snitch.name :: The Social White Pages

26) Snoop GitHub - snooppr/snoop: Snoop — инструмент разведки на основе открытых данных (OSINT world)

27) SocialPath GitHub - woj-ciech/SocialPath: Track users across social media platform

28) Social Recon GitHub - famavott/osint-scraper: Social Recon

29) socialscan socialscan

30) socid_extractor GitHub - soxoj/socid-extractor: ⛏️ Extract accounts info from personal pages on various sites for OSINT purpose

31) Sou o Cara Social Explorer

32) Spokeo Spokeo - People Search | White Pages | Reverse Phone Lookup

33) suIP.biz Бесплатный онлайн сервис по поиску пользователя в социальных сетях

34) Username Checker API Build, Collaborate & Integrate APIs | SwaggerHub

35) Userrecon GitHub - issamelferkh/userrecon

36) User Search http://www.usersearch.org

37) WhatsMyName (app) WhatsMyName Web

38) WhatsMyName GitHub - WebBreacher/WhatsMyName: This repository has the unified data required to perform user enumeration on various websites. Content is in a JSON file and can easily be used in other projects.

Namechk

omk819n.jpg

Osintframework.com sitesinin *Username kısmına tıkladım..

Sonra *Username sekmesi 2 ye ayrıldı..

pwhjm5o.jpg
haci4uz.jpg

*Username Search Engines Kullanıcı adı araştırma motorları)

*Specific Sites (Uzmanlaşmış Siteler)

En üstteki Namechk sitesine girdim önce.. bağlantının (secure connection) güvenli olup olmadığını kontrol etti. Sonra sitenin web sayfası geldi..

Namechk Web sayfasının üst tarafı Tüm Namechk web sayfası

qtt4sbp.jpg
roc4o7s.jpg

Zoptik diye yazıp, capthcha yı işaretledim.. sonra sağ yandaki büyüteç gibi olan arama simgesine tıkladım.. domainleri (alan adlarını) çıkardı ilk olarak..

imgzxmp.jpg
54pnv99.jpg

Altta yeşil olarak “Show More” diye bir ikon daha var. Ona da tıkladım..

Zoptik alan adı (domain) kullanan bayağı fazla bir domain adresi çıkardı..

bu adreslerden kırmızı olanlar kullanılan, yeşil olanlar da kullanılmayan domainler.

Yeşil olan alan adlarını istersek satın da alabiliyoruz.

gxabguk.jpg
o92e29g.jpg

Daha sonra sosyal medyadaki kullanıcı adlarında (usernames) “Zoptik” sorgulamalarına geçtim.

Sonuçlar aşağıdadır..

Kırmızılar yine “Zoptik” alan adı olan siteler, yeşiller olmayan siteler.

738d0ry.jpg
n6h36og.jpg

Yine “Show More” a tıklayarak “Zoptik” sorgusuyla ilgili daha fazla sonuç elde ettim.

En son sonucu yukarıda görüyorsunuz..:

Daha sonra bu kırmızılardan birine girmeye karar verdim. “Wordpress” i seçtim.. Wordpress’e girince önce giriş “login” sayfası geldi.. Kendi e posta adresim ve şifremi girdikten sonra site açıldı.. tam bu noktada mesela brute force saldırısıyla kendi şifremi kırabilirim.. Tabii ki bunu yapmayacağım..Ancak kendi e-postamı ve şifremi yazma yolunu seçerek kendime karşı da etik bir hacker olduğumu gösterip siteme giriyorum..:))

mzgbxzo.jpg

Böylece Namechk sitesinin incelemesi bitiyor: Kısaca bu sitede kullanıcı adlarının hangi domainlerinin (alan adı) olduğu yada olmadığı, sosyal medyada hangi sitelere üye olup olmadığını öğrenebiliyoruz temel olarak.. Ayrıca kullanıcı hesaplarına brute force saldırısı yapıp sosyal medya hesaplarına bile girilebilir.

Namechk (T)

fprch7r.jpg

Ayrıca namechk.com sitesinin altında Namechk (T) isimli başka bir link daha var..

bu link osintframework’teki Namechk (T) yi, github uygulamasına bağlayan linktir.

Bu github linkinde namechk uygulaması bulunmaktadır.. Ancak github daki .zip’li dosya çalışmamaktadır.

jx9uvfc.jpg

-Bu sitenin sonu.-

s7q010x.png

Ellerine saglik

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.