Yazılım | Programlama Otomatik tuş basıcı arıyorum?

AliRoot

Yeni üye
29 Nis 2020
25
0
Merhabalar internette araştırma yapmama rağmen bir sonuç bulamadım.Yaptıracağım İşlem arayla olacak yani
mesela capslock tuşuna tıklayacak ardından birkaç sanıye geçicek tekrar basıcak
yardımcı olan arkadaşa teşekür ederim
galiba sendkeys ile yapılıyor herhangi bir sonuç elde edemedim :/

c# ile kodlamayı düşünüyorum

Son düzenleme:

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
32
Sakarya
Merhabalar internette araştırma yapmama rağmen bir sonuç bulamadım.Yaptıracağım İşlem arayla olacak yani

C# dilinde timer ve sendkeys kullanmayı öğrenmen 10 dk alır. Bence kendin yaz. If you don't pay the product you are the product(Ürüne para ödemiyorsanız ürün sizsiniz)

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
hkey
hocam tıklamalar arasına eklediğimiz süreyi random olarak ayarlaya bilirmiyiz?
Bunu macro uygulamaları ile yapmazsanız size tavsiyem Auto hotkey scriptleri olacaktır. En doğrusu bu olur. Macrolarda zaten Auto hotkey kullanılarak yapılabilir. Düşün ki bir macro yapıyosun ama sen kodladığın için süreyi de sen ayarlayabilirsin. Karışık kodlamalara sahip değildir.

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
9
19
Evden
hkey
hocam tıklamalar arasına eklediğimiz süreyi random olarak ayarlaya bilirmiyiz?

Evet random ayarlıyabilirsin. Timer kodunun içine aşağıdaki kodu yaz
Kod:
random rnd = new random();
timer1.interval = rnd.next(0, 5000); 
//0 ile 5 saniye arasında rastgele tetiklenmesini ayarlıyor.

kodu elimle yazdığımdan copy paste yaparsan küçük harf hatası verebilir elinle yaz.

Son düzenleme:

EMR00

Üye
24 Nis 2020
185
0
Evet random ayarlıyabilirsin. Timer kodunun içine aşağıdaki kodu yaz
Kod:
random rnd = new random();
timer1.interval = rnd.next(0, 5000); 
//0 ile 5 saniye arasında rastgele tetiklenmesini ayarlıyor.

kodu elimle yazdığımdan copy paste yaparsan hata verir elinle yaz.

Hocam biraz daha açıklayıci anlatır mısıniz tam anlayamadım da. Kodu nereye yapıştırmam gerekli? Biraz hazıra konmak olacak ama kodu siz ekleyebilirmisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

Merhaba, bunun için C# gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bence Auto Hotkey ile yapılmalı ne kadar basit olduğunu göstermek için örnek kodlama bırakıyorum.

Kod:
CapsLock::
Send, {Space down}
Sleep 25
Send, {Space up}
sleep 1000
Send, {Space down}
Sleep 25
Send, {Space up}
return

bu yaptığım kodlamada capslock tuşuna bastığın zaman space'e basıcak ve 1 saniye durup tekrar basacak google'da "AutoHotkey" diye aratırsan birçok sonuca ulaşabilirsin :)

0x1D

Kıdemli Üye
23 Nis 2020
2,650
78
MARS
Kod:
import pyautogui
import time

while 1==1:
    pyautogui.press('enter')
    time.sleep(5)

mesela bu pythonda yazılmış 5 saniyede bir enter yapan bir kodcuk.

AliRoot

Yeni üye
29 Nis 2020
25
0
Cevaplarınız için teşekürler AHK ile kodlamalar yaptım bunu c# dilinde yapmka istiyorum çalışıyorda shifte basıp çekiyor bunu c# naısl aktarırım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.